Lilie wodne

Lilia wodna, grzybień – królowa sadzawki. Nie tylko zdobi pięknymi kwiatami, ale także chroni życie w wodzie przed nadmiernym nasłonecznieniem – jej liście jak unoszące się na wodzie parasole zacieniają, osłaniają, nie pozwalają nadmiernie rozwijać się glonom, a rybom, traszkom i innym wodnym stworzeniom dają schronienie.


Dzięki mnogości odmian można bardzo dokładnie wybrać roślinę, której będą odpowiadały warunki w konkretnym oczku wodnym. Do wyboru mamy nie tylko kolor, ale także głębokość sadzenia (od 20cm wody ponad koroną kłącza do 2m), intensywność wzrostu i kwitnienia, a także tolerancję na cień.

Zakupione u nas lilie wodne zakwitną jeszcze w tym sezonie, jeśli zostaną posadzone w miejscu słonecznym, pozbawionym ruchu wody (z dala od fontann, kaskad, wpływających wartko strumieni), w wystarczająco dużym ażurowym pojemniku z żyznym podłożem. Aby pomóc nowo posadzonej lilii się zadomowić dobrze jest pojemnik z rośliną umieścić najpierw stosunkowo płytko (tak, by liście swobodnie unosiły się na wodzie lub były nią nieznacznie przykryte) i dopiero pod koniec lata przenieść na docelową głębokość. Latem woda w sadzawce - szczególnie mętna, zawierająca dużo glonów - działa jak filtr zatrzymujący potrzebne rosnącym liliom światło. Zimą stanowi niezbędny bufor chroniący kłącze przed zamarznięciem.

Lilie wodne

Sortuj wg: ▲ Nazwa produktu | Cena
Nelumbo „Chawan Basu” - lotos
Cena: 60,00 zł
szt.

Odmiana stosunkowo nieduża, łatwa w obsłudze - ten lotos nadaje się do uprawy w dwudziestolitrowym pojemniku. Liście wyrastają na wysokość pół metra, mają średnicę 20 cm. Kwiaty bladoróżowe z ciemniejszym brzegiem płatków.

 

 

Nelumbo „Crystal Beauty” - lotos
Cena: 60,00 zł
szt.

Odmiana stosunkowo nieduża, łatwa w obsłudze - ten lotos nadaje się do uprawy w dwudziestolitrowym pojemniku. Liście wyrastają na wysokość pół metra, mają średnicę 20 cm. Kwiaty kremowe, półpełne.

 

 

Nelumbo „Empress” - lotos
Cena: 60,00 zł

Odmiana „Empress” ma kwiaty duże (nawet do 30 cm średnicy), białe z różowymi końcówkami.

Nelumbo „First Lady” - lotos
Cena: 60,00 zł

Odmiana „First Lady” (nazwana na cześć Hillary Clinton) ma kwiaty jednolicie różowe.

Nelumbo „Momo Botan” - lotos
Cena: 60,00 zł
szt.

„Momo Botan” to karłowata odmiana azjatyckiego lotosa. Jest łatwiejszy w uprawie i utrzymaniu niż pozostałe oferowane lotosy. Bardzo atrakcyjne, różowe kwiaty są wielopłatkowe (mają ponad 100 płatków) i długo się utrzymują.

 

Nelumbo „Mrs. Perry Slocum” - lotos
Cena: 60,00 zł

Odmiana „Mrs. Perry D. Slocum” ma kwiaty podwójne, zmienne - w ciągu kilku dni kwitnienia przebarwiają się od różu do morelowego.

Nelumbo lutea - lotos żółty
Cena: 60,00 zł

Lotos żółty jest rodzimy dla wschodnich stanów Ameryki Północnej - od Florydy po Michigan i dalej. Kwiaty bladożółte, pachnące. Liście wystają ponad wodę.

 

Nuphar lutea - grążel żółty
Cena: 20,00 zł
szt.

Grążel żółty to potężna roślina o liściach pływających i kłączu zakorzenionym w dnie na głębokości nawet do kilku metrów (tam, gdzie woda jest wystarczająco czysta, przejrzysta a podłoże żyzne).

Nymphaea „Albatros” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł

Odmiana stara, sprawdzona i niezawodna. Płatki białe, spiczaste okalają żółty środek. Klasyczna. Doskonała w naturalistycznych założeniach ogrodowych.

 

Nymphaea „Almost Black” - lilia wodna, grzybień
Cena: 55,00 zł
szt.

Kwiaty intensywnie ciemnoczerwone - najciemniejsze ku środkowi, z wiekiem rośliny kwiaty są coraz ciemniejsze.

Nymphaea „Arc-en-Ciel” - lilia wodna, grzybień
Cena: 45,00 zł
szt.

Zaskakująca lilia wodna, której największym atutem są kolorowe liście: na oliwkowym tle małe i duże plamy kremowe, różowe, bordo. Kwiaty gwiaździste o mocno wydłużonych płatkach, bladoróżowe pierwszego dnia kwitnienia a następnie białe, pachnące. Polecana do dużych i średnich zbiorników.

Nymphaea „Attraction” - lilia wodna, grzybień
Cena: 23,00 zł
szt.

Jedna z największych i najbardziej niezawodnych czerwonych odmian lilii wodnych. Kwitnie bardzo obficie dużymi karminowoczerwonymi kwiatami (płatki zewnętrzne są jaśniejsze od wewnętrznych). Barwa kwiatów intensyfikuje się wraz z wiekiem rośliny.

Nymphaea „Aurora” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł
szt.

Piękna, niewielka odmiana doskonale nadająca się nawet do niewielkiego oczka. Należy do grupy lilii o zmiennej barwie kwiatów. 

Nymphaea „Barbara Dobbins” - lilia wodna, grzybień
Cena: 30,00 zł
szt.

Kwiaty bardzo duże, gwiaździste, o płatkach jasnożółtych (wewnętrznych) i jasnoróżowych (zewnętrznych), wyniesione nawet 20 cm ponad powierzchnię wody. Jasne kwiaty widoczne są z daleka na tle toni wodnej i ciemnych liści. Kwitnie obficie, rośnie bardzo dobrze. Bardzo piękna, świetlista i wysublimowana.

Nymphaea „Berit Strawn” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł
szt.

Nieduża odmiana o niezwykle mocno nakrapianych brązowymi piegami, błyszczących liściach i pięknych różowych kwiatach z wyraźnym pomarańczowym blaskiem. Kwitnie niezwykle obficie i długo, a kuliste kwiaty wyniesione są ponad wodę. Doskonała odmiana do małych oczek wodnych, pojemników, beczek. Dość dobrze znosi stanowisko lekko ocienione.

Nymphaea „Bernice Ikins” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł
szt.

Odmiana uzyskana w 1996r. przez amerykańskiego hodowcę Kirka Strawna. Kwiaty duże, jednolicie intensywnie różowe, wpadające w czerwień (szczególnie starsze i dobrze nawiezione), mocno pachnące.

 

Nymphaea „Black Princess” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł
szt.

Jej płatki w pierwszym dniu kwitnienia są ciemnoczerwone, z każdym dniem kwitnienia ciemniejsze aż do prawie czarnych.  

Nymphaea „Burgundy Princess” - lilia wodna, grzybień
Cena: 35,00 zł
szt.

Kwiaty rubinowe, wyraźnie widoczne na tle wody. Odmiana niewielka - liśćmi pokryje zaledwie 0,5 m² powierzchni; nadaje się do uprawy w maleńkich sadzawkach-beczkach. 

Nymphaea „Celebration” - lilia wodna, grzybień
Cena: 35,00 zł
szt.

Kwiaty intensywnie i jednolicie  różowe, gwiaździste, duże.  Kwitnie dość obficie, kwiaty subtelnie pachną. 

Nymphaea „Charlene Strawn” - lilia wodna, grzybień
Cena: 45,00 zł

Piękny, bardzo duży, pachnący kwiat w kształcie gwiazdy. Kwiaty jasno żółte, wystające ponad taflę wody bardzo liczne. Dobrze znosi stanowisko umiarkowanie ocienione.  Bardzo efektowna odmiana.

Nymphaea „Charles de Meurville” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł

Kwitnie obficie dużymi czerwonymi kwiatami o różowym zabarwieniu. Doskonały wybór do dużego stawu.

Nymphaea „Clyde Ikins” - lilia wodna, grzybień
Cena: 70,00 zł

Rzadko spotykana odmiana o subtelnych, pastelowych kwiatach pachnących owocowo. Zaczyna kwitnienie jako kremowo-żółta, codziennie dochodzi do tego porcja różowego, kończy kwitnienie jako jasno morelowa.  

Nymphaea „Colonel A.J. Welch” - lilia wodna, grzybień
Cena: 30,00 zł
szt.

Duże, gwiaździste, jasnożółte kwiaty wyniesione ponad wodę. Liście owalne, oliwkowozielone (słabo cętkowane jak na odmianę o żółtych kwiatach). Żyworodna - młode rośliny pojawiają się na roślinie matecznej w formie rozmnóżek.

Nymphaea „Colorado” - lilia wodna, grzybień
Cena: 35,00 zł
szt.

Jedna z najbardziej lubianych odmian grzybieni: jej piękne, duże, gwiaździste, łososiowe kwiaty wyrastają nawet do 10 cm ponad lustro wody. Kwitnie niezwykle obficie i długo.

 

Nymphaea „Conqueror” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł
szt.

Niezawodna odmiana do oczek średnich lub dużych. Poszczególne płatki jednego kwiatu są czerwone lub różowe. 

Nymphaea „Denver” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł
szt.

Śliczna nieduża, kompaktowa odmiana o podwójnych, kremowych kwiatach zabarwionych lekko różem. Kwiaty mają kształt kulisty, płatki są zaokrąglone - wyglądają bardzo harmonijnie i elegancko. Liście oliwkowozielone, mocno nakrapiane brązem jak u odmian o żółtych kwiatach.

Nymphaea „Eric Berthold” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł
szt.

Kwiaty jednolicie intensywnie różowe o średnicy do 10cm. Liście okrągłe, ciemnozielone o średnicy 12cm. Odmiana przeznaczona do małych sadzawek, mis.

Nymphaea „Escarboucle” - lilia wodna, grzybień
Cena: 50,00 zł
szt.

Stara, niezawodna odmiana doskonała do średnich lub dużych zbiorników. Cieszy się opinią „najbardziej czerwonej z czerwonych” . 

Nymphaea „Fabiola” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł
szt.

Kwitnie bardzo obficie wyrazistymi dużymi kwiatami nieco przypominającymi piwonię. Płatki intensywnie różowe zabarwione czerwienią. Wymaga średniego lub dużego stawu. 

Nymphaea „Firecrest” - lilia wodna, grzybień
Cena: 27,00 zł
szt.

Śliczna, nieduża odmiana o jednolicie różowych, pachnących kwiatach. Kwitnie obficie.  

Nymphaea „Fritz Junge” - lilia wodna, grzybień
Cena: 55,00 zł
szt.

Wspaniała odmiana o jasnoróżowych gwiaździstych kwiatach. Dobrze czuje się większych zbiornikach. Kwitnie obficie i długo; w ciągu dnia jej kwiaty są otwarte od rana do wieczora, rozkwita także przy pochmurnej pogodzie (sprawdzi się w sadzawce położonej we względnym cieniu).

Nymphaea „Georgia Peach” - lilia wodna, grzybień
Cena: 45,00 zł
szt.

Kwiat morelowy (jaśniejszy z każdym dniem kwitnienia), gwiaździsty, intensywnie pachnący, wyniesiony nawet 10cm ponad wodę. Liście zielone w brązowe plamy. Duża. Odporna.

 

Nymphaea „Gloire du Temple sur Lot” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł
szt.

Odmiana bardzo stara - ma już 100 lat - ale wciąż bardzo rzadka. Potrzebuje trochę czasu by „zapuścić korzenie” i dużo słońca, żeby zakwitnąć. Polecana hobbystom - trud i cierpliwość zostaną nagrodzone majestatycznym różowym kwiatem mającym przeszło 100 płatków. Przypomina piwonię.

 

 

Nymphaea „Gold Medal” - lilia wodna, grzybień
Cena: 45,00 zł
szt.

Siewka uzyskana z odmiany „Texas Dawn” - jest co prawda jaśniejsza, ale kwiaty są pełniejsze i pięknie pachną. Łatwo adaptuje się do zbiorników każdej wielkości - da radę w niewielkiej balii, będzie też dobrze widoczna w dużym stawie. Kwitnie obficie.

Nymphaea „Gonnere” - lilia wodna, grzybień
Cena: 40,00 zł
szt.

Kwiat ma kształt kulisty - jak piwonia. Kwiaty pozostają długo otwarte. Jej dodatkową zaletą jest to, że łatwo przystosowuje się do każdej wielkości sadzawki. 

Nymphaea „Hal Miller” - lilia wodna, grzybień
Cena: 40,00 zł
szt.

Grzybień o bardzo dużym (średnica nawet 30cm), gwiaździstym kwiecie leżącym na wodzie. Płatki zewnętrzne kremowobiałe, wewnętrzne - żółte. 

Nymphaea „Hidden Violet” - lilia wodna, grzybień
Cena: 60,00 zł

Nowa odmiana o czerwonych, gwiaździstych kwiatach, zdecydowanie odmienna od lilii dostępnych do tej pory na rynku. Płatki wąskie, bardzo długie, oglądane pod słońce pokazują fioletowe obramowanie (stąd nazwa, którą można przetłumaczyć jako „ukryty fiolet”).

Nymphaea „Hollandia” - lilia wodna, grzybień
Cena: 23,00 zł
szt.

Występuje także pod nazwą „Darwin”. Kwiaty w niepowtarzalnym, rozświetlonym odcieniu różu, półpełne, długo otwarte - nadające się jako kwiaty cięte.

Nymphaea „Indiana” - lilia wodna, grzybień
Cena: 50,00 zł
szt.

Piękna odmiana o dużych, widowiskowych kwiatach. Początkowo różowo morelowa, z czasem kolor kwiatów pogłębia się do miedzianego. Liście zielone z brązowymi plamami.

 

Nymphaea „Inka” - lilia wodna, grzybień
Cena: 55,00 zł

Opis hodowcy: Nowa polska odmiana o różowych kwiatach średniej wielkości, wąskie płatki zakrzywione w stronę środka. Kwiaty delikatnie wyniesione ponad powierzchnię wody. Liście z charakterystycznym wycięciem, młode liście w kolorze bordowym z czasem przechodzącym w zielony. Kolor kwiatu zmienny w zależności od pory roku, pierwsze kwiaty intensywnie różowe, róż wpadający w czerwień, później różowe, jesienią jasno różowe.

Opinie klientów

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. więcej »

Koszyk

Produktów: 0

Wartość: 0,00 zł

Przejdź do koszyka »

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Cenniki do pobrania

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl