Polystichum munitum - paprotnik zbrojny

Piękna paproć o wzniesionym pokroju. Ciemnozielone frondy są zimozielone, warto jednak wiosną wyciąć stare by pobudzić wzrost nowych. W naturze spotykana na lesistych terenach niemal całej Ameryki Północnej (z Kanadą i Alaską).
Dostępność: brak towaru
Polystichum makinoi - paprotnik Makino

Paproć wyselekcjonowana przez japońskiego botanika Tamitaro Makino. Frondy lekko sierpowato wygięte, ciemnozielone, błyszczące. Tworzy regularne, zwarte kępy.
Dostępność: brak towaru
Polystichum braunii - paprotnik Brauna

Kosmopolityczny gatunek paproci spotykany także (choć rzadko) w Polsce. Preferuje miejsca chłodne i wilgotne. Długie liście zebrane są w rozetę, ciemnozielone, wyprostowane.
Dostępność: jest
Polystichum biaristatum - paprotnik dwuościsty

Naturalnie występuje w wilgotnych lasach ciepłych regionów Azji, deklarowana paproci mrozoodporność jest jednak bardzo wysoka - do 5 strefy (co oznacza, że znosi zimy z temperaturami do -30 stopni C).
Jej liście są ładnie powcinane, ciemne i błyszczące, bardzo przypomina paprotnik chiński, choć jest od niego większa. Gatunek zimozielony, warto uprawiać go także jako paproć domową.
Dostępność: brak towaru
Polystichum aculeatum - paprotnik kolczysty

Piękna paproć szeroko rozpowszechniona na kuli ziemskiej, w Polsce chroniona - można ją spotkać w górach. Koronkowe liście są wzniesione pionowo, zimozielone (czasami warto jednak usunąć wiosną stare liście i zrobić w ten sposób miejsce dla nowych).
Dostępność: brak towaru
Polystichum acrostichoides - paprotnik bożonarodzeniowy

Jedna z pospolitszych amerykańskich paproci, łatwa w uprawie i bardzo tolerancyjna na różne warunki siedliskowe. Najlepiej czuje się oczywiście w próchniczej i wilgotnej glebie, bardzo dobrze znosi jednak gorsze gleby i suchsze stanowiska, daje sobie radę nawet w szczelinach skalnych.
Dostępność: brak towaru
Polypodium vulgare „Ramosum” - paprotka zwyczajna

Paprotka zwyczajna występuje w całej Polsce jako podszyt lasów. Jej liście są bardzo trwałe - zimozielone, rzadko wymagają kosmetycznego przycinania po zimie. Dobra odmiana na skalniaki: wytrzymała na suszę, tolerująca stanowisko słoneczne lub jasny cień. Odmiana „Ramosum” ma liście rozdwojone.
Dostępność: brak towaru
Polypodium vulgare „Bifido Multifidum” - paprotka zwyczajna

Paprotka zwyczajna występuje w całej Polsce jako podszyt lasów. Jej liście są bardzo trwałe - zimozielone, rzadko wymagają kosmetycznego przycinania po zimie. Dobra odmiana na skalniaki: wytrzymała na suszę, tolerująca stanowisko słoneczne lub jasny cień. Odmiana „Bifido Multifidum” ma liście rozdwojone na końcach.
Dostępność: brak towaru
Polypodium vulgare "Whitley Giant" - paprotka zwyczajna

Zimozielona, łatwa w uprawie i odporna paproć. Zadomowiona bardzo dobrze znosi suszę. Frondy zielone, błyszczące.
Dostępność: brak towaru
Polypodium vulgare - paprotka zwyczajna

Paprotka zwyczajna występuje w całej Polsce jako podszyt lasów. Jej liście są bardzo trwałe - zimozielone, rzadko wymagają kosmetycznego przycinania po zimie. Dobra odmiana na skalniaki: wytrzymała na suszę, tolerująca stanowisko słoneczne lub jasny cień.
Dostępność: jest
Polygonum bistorta "Superba" - rdest pokrewny

Rdest wężownik występuje w naturze na mokrych łąkach. Kwiaty od ciemno- do bladoróżowych, u odmiany "Superba" większe i "pełniejsze" niż u gatunku, a jesienią liście przebarwiają się na różowo i bordowo. Stosowany jest do obsadzania zbiorników wodnych, do okrywania i umacniania kłopotliwych brzegów i skarp - doskonała roślina okrywowa! Bardzo dobrze daje sobie radę także w przeciętnych warunkach ogrodowych, wystarcza mu przeciętnie wilgotna gleba i chętnie lekko ocienione stanowisko.
Dostępność: jest
Polygonum bistorta - rdest wężownik

Bladoróżowe kwiaty utrzymywane pionowo na stosunkowo sztywnych łodyżkach pośród traw mokrej łąki. Kwitnie bardzo obficie, uwielbiany przez pszczoły. Idealna bylina do naturalistycznych nasadzeń okołowodnych.
Dostępność: brak towaru
Polygonum affine "Kabouter" - rdest pokrewny

Rdest pokrewny pochodzi z Himalajów. Jest doskonałą niską rośliną okrywową: wytrzymały, odporny, tolerancyjny na zmienne warunki, nie choruje. Stosowany przy zbiornikach wodnych, w tym do okrywania i umacniania kłopotliwych brzegów i skarp. Kwiaty od ciemno- do bladoróżowych. Kwitnie obficie i długo, uwielbiany przez pszczoły. Liście jesienią przebarwiają się na czerwono.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum x hybridum „Grace Barker” - kokoryczka pstrolistna

Ciekawa kokoryczka o niebieskawo zielonych, lekko kędzierzawych, jakby rozedrganych liściach z charakterystycznymi kremowymi paskami - wprowadza lekki powiew op-artu do ogrodu:) Wymagania jak gatunek. Znana także pod nazwą Polygonatum x hybridum „Striatum”.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum x hybridum „Betberg” - kokoryczka

Kokoryczka, która wiosną ma brązowe pędy i liście; wygląda wówczas zjawiskowo. W czasie kwitnienia zielenieje i zielona pozostaje do końca sezonu.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum verticillatum - kokoryczka okółkowa

Kokoryczka inna niż wszystkie: niezbyt duże, wąskie liście zebrane są w okółkach na wysokich, wyprostowanych łodygach. Kwiaty dzwoneczkowate, nieduże, białe, zwieszające się z tych samych okółków co liście.
Dostępność: jest
Polygonatum odoratum „Koryu” - kokoryczka wonna

Rzadka odmiana popularnej kokoryczki wonnej. Ta pochodzi z Japonii, a jej nazwa po japońsku oznacza smocze łuski. Przez środek liścia biegnie charakterystyczna zmarszczka (zmiana faktury liścia) dodatkowo wzbogacona pasemkami srebrnego i ciemniejszej zieleni.
Dostępność: jest
Polygonatum odoratum - kokoryczka wonna

Piękna roślina do nasadzeń parkowych i zadrzewionych części ogrodów.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum nodosum - kokoryczka

Na bordowych pędach ciemnozielone liście z wyraźnymi srebrnymi pasmami na środku i po bokach. Kwiaty zielonkawobiałe.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum latifolium - kokoryczka szerokolistna

Liście eliptyczne, szersze i trochę bardziej okrągłe niż u kokoryczki wonnej. Białe, dzwonkowate kwiatki z zielonkawymi końcówkami wyrastają na krótkich szypułkach. Dobrze się czuje na stanowisku zacienionym, lekko wilgotnym (choć dobrze znosi susze). Dobra towarzyszka host, paproci, parników i innych roślin cieniolubnych.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum humile - kokoryczka niska

Maleńka kokoryczka o wzniesionym pokroju. Liście zielone, owalne, lekko karbowane zdają się być gęsto upakowane na krótkich łodyżkach.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum hookeri - kokoryczka Hookera

Maleńka kokoryczka pochodząca z Azji. Łodygi i liście jak u innych kokoryczek, sprawiają może wrażenie jakby nie mogły się w pełni rozwinąć. Kwiaty stosunkowo duże, bez szypułek, różowofioletowe. Urocza. Najlepsze rezultaty daje uprawa w jasnym cieniu, w podłożu zasobnym i przepuszczalnym.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum hirtum - kokoryczka szerokolistna

Osiąga wysokość około 0,5m – liście są dłuższe lecz wygięte horyzontalnie. Liście naprzemianległe, duże, owalne i bardzo błyszczące. Kwiaty białe z zieloną końcówką, po 3-4 na szypułce wyrastającej z pachwiny liścia. Kwiaty - część zwisają pod liśćmi, wiele jest „wyłożonych” na liście.
Dostępność: jest
Polygonatum falcatum „Variegatum” - kokoryczka sierpowata pstrolistna

Piękna roślina do nasadzeń parkowych i zadrzewionych części ogrodów. Dzięki białym obramowaniom końcówek liści jest atrakcyjna nie tylko w porze kwitnienia. Dodatkową ozdobą są wygięte sierpowato czerwonobrązowe łodygi.
Dostępność: brak towaru
Polygonatum biflorum „Giganteum” - kokoryczka olbrzymia

Wysoka kokoryczka polecana do dużych parków i ogrodów o charakterze leśnym. Lubi umiarkowany cień, glebę próchniczą i wilgotną, choć zadomowiona jest odporna na przejściowe okresy suche. Dobra jako towarzystwo paproci i host - nadaje nasadzeniu lekkości.
Dostępność: brak towaru
Polemonium caeruleum - wielosił błękitny

Świetna roślina na wilgotne łąki, brzegi stawów – podłoże nie może podsychać. Bardzo wcześnie rozpoczyna wegetację.
Dostępność: jest
Podwodna łąka - wywłócznik

Podwodna łąka stanowi piękne tło dla kolorowych ryb w sadzawce, maskuje nieatrakcyjne dno, daje schronienie narybkowi i drobnej faunie wodnej. Jest natleniająca - w ciągu dnia, gdy zachodzi proces fotosyntezy, do wody uwalniane są cząsteczki tlenu.
Dostępność: brak towaru
Podophyllum versipelle, syn. Dysosma versipellis - dysosma

Duże, żywozielone, bardzo błyszczące liście wyrastają na sztywnych łodygach. Kwiaty w kolorze czerwonego wina zwisają na szypułkach pod spodem liścia, jesienią czerwone jagody. Na stanowisku ocienionym, żyznym i wilgotnym będzie się czuć najlepiej.
Dostępność: brak towaru
Podophyllum veitchii, syn. Dysosma veitchii - stopowiec, dysosma

Średniej wielkości klapowane liście rozwijają się wraz z nadejściem pierwszych cieplejszych wiosennych dni. Na początku maja pod liśćmi pojawiają się szkarłatne kwiaty. Wymaga stanowiska ocienionego, gleby zasobnej i wilgotnej.
Dostępność: brak towaru
Podophyllum pleianthum, syn. Dysosma pleiantha - dysosma

Ta bulwiasta bylina pochodząca z Chin i Tybetu to nowość wśród oferowanych w Europie roślin cieniolubnych. Duże, żywozielone, błyszczące liście mają od 5 do 9 klap. Kłącze silne, pełzające, z włóknistymi korzeniami. Wymaga stanowiska ocienionego, gleby zasobnej i wilgotnej (podobnie jak Darmera peltata). Kwiaty pod spodem liścia, jesienią czerwone lub czarne jagody.
Dostępność: brak towaru
Podophyllum peltatum - stopowiec tarczowaty

Podophyllum peltatum wyrastające na początku kwietnia z ziemi wyglądem przypomina złożone parasole. Kwitnie w maju i od tego czasu liście są już rozłożone. Pod koniec lata pod liśćmi pojawia się żółtozielonkawy owoc wielkości śliwki.
Dostępność: jest
Podophyllum hexandrum (syn. P. emodii) - stopowiec himalajski

Od wczesnej wiosny aż do kwitnienia liście stopowca himalajskiego są złożone jak parasole wzdłuż wyrastających z ziemi łodyg. Po ukazaniu się bladoróżowych pojedynczych kwiatów, które rozwijają płatki w słoneczne dni a w pochmurne je zamykają, liście rozwijają się: są duże, dłoniasto powcinane, zielone w brązowe plamy.
Dostępność: jest
Pływająca wyspa - wywłócznik

Wywłócznik rośnie bujnie, wysepka powiększa się o pędy rośliny unoszące się na wodzie. Tworzy mgiełkę delikatnych, pierzastych liści. Obciążona wyspa może stać się podwodną łąką - roślina może rosnąć także pod wodą.
Dostępność: brak towaru
Pływająca wyspa - tojeść rozesłana

Tojeść rozesłana szybko i wdzięcznie rozprzestrzenia się powiększając z czasem wysepkę. Dobrze znosi zimę, także pozostawiona w lodzie.
Dostępność: brak towaru
Pływająca wyspa - mięta wodna

Mięta rośnie bujnie, wysepka do pewnego stopnia powiększa się o pędy rośliny unoszące się na wodzie. Może zimować pozostawiona zimą w wodzie - wczesną wiosną, gdy lody stopnieją, szybko podejmie wegetację.
Dostępność: brak towaru

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »