Artykuły


Zima

Nasz sklep jest już przygotowany na wiosnę - zapraszamy do składania zamówień, jest to najlepszy sposób na zarezerwowanie interesujących odmian. Wysyłka i płatność - na wiosnę. Według naszych doświadczeń najlepszy czas na pierwsze dostawy roślin to marzec lub kwiecień: rośliny są już sprawdzone po zimie i mogą być od razu sadzone na docelowym miejscu w ogrodzie. Po złożeniu zamówienia prosimy o krótką informację o preferowanym terminie wysyłki, który wiosną będziemy jeszcze potwierdzać. 

czytaj całość »

Polecane produkty

Equisetum hyemale var. camtschaticum - Skrzyp zimowy odm. kamczacka Equisetum hyemale var. camtschaticum - Skrzyp zimowy odm. kamczacka
Cena: 10,00 zł
szt.

Proste, nierozgałęzione zielone pędy nadziemne  dorastają do około 150 cm. Nie ma chyba innego dużego skrzypu o tak uładzonym pokroju.

Phragmites australis 'Variegatus' - Trzcina pstrolistna Phragmites australis 'Variegatus' - Trzcina pstrolistna
Cena: 8,00 zł
szt.

Odmiana trzciny o dekoracyjnych liściach w kremowo-zielone paski. 

Pontederia cordata 'Blue' - Pontederia sercolistna niebiska Pontederia cordata 'Blue' - Pontederia sercolistna niebiska
Cena: 12,00 zł
szt.

Niebieski kolor kwiatów pontederii powoduje, że jest niezmiernie atrakcyjną rośliną wodną. Ma błyszczące, ciemnozielone, gładkie liście - trudno znaleźć podobną roślinę wśród gatunków rodzimych, spotykanych w Polsce dziko.

Caltha palustris 'Multiplex' - Kaczeniec pełnokwiatowy Caltha palustris 'Multiplex' - Kaczeniec pełnokwiatowy
Cena: 12,00 zł
szt.

Bardzo popularna i zawsze poszukiwana odmiana pełnokwiatowa do ozdobnych stawów i sadzawek. Wymaga stanowiska słonecznego, stale wilgotnego; nie powinien rosnąć w wodzie. Mniejszy od gatunku za to kwiaty duże, pełne - żółte pompony.

Disporum cantoniense 'Moonlight - Parnik Disporum cantoniense 'Moonlight -  Parnik
Cena: 25,00 zł
szt.

Nowy kultywar parnika - liście o kredowobiałym środku i ciemnozielonym brzegu, lekko kędzierzawe. Środek liścia nabiera jesienią różowego zabarwienia.

 

  • nowość
Eupatorium cannabinum - Sadziec konopiasty Eupatorium cannabinum - Sadziec konopiasty
Cena: 8,00 zł
szt.

Olbrzymia bylina tworząca krzaczaste zarośla - najchętniej w miejscu słonecznym, żyznym i wilgotnym. Odpowiednia roślina na mokrą łąkę, skraj rowu, strumienia, stawu. Piękne różowe kwiatostany wabią motyle i pszczoły.

Vitis riparia - Winorośl pachnąca Vitis riparia - Winorośl pachnąca
Cena: 19,00 zł
szt.

Winorośl pachnąca to silne, zdrowe pnącze dorastające do 12m (rocznie ok. 2m). Ma niewielkie wymagania co do gleby i stanowiska, najlepiej rośnie jednak w miejscach wilgotnych, dobrze nasłonecznionych i żyznych. Jest bardzo mrozoodporna, dobrze znosi susze. Z uwagi na silny wzrost i dużą wytrzymałość polecana na ekrany akustyczne a także do przykrywania brzydkich budynków, altanek, wysokich ogrodzeń.

Wisteria floribunda - Glicynia kwiecista Wisteria floribunda - Glicynia kwiecista
Cena: 32,00 zł
szt.

Glicynia to silnie rosnące pnącze dorastające do 12m. Kwitnie w maju zanim rozwiną się liście. Kwiatostany osiągają długość nawet 70cm. Kwitną rośliny kilkuletnie. Do bujnego wzrostu i intensywnego kwitnienia glicynia potrzebuje stanowiska słonecznego, ciepłego (najlepsza jest południowa ściana budynku), żyznego i wilgotnego.

Clematis 'Paul Farges' - Powojnik Clematis 'Paul Farges' - Powojnik
Cena: 26,00 zł
szt.

Jeden z najlepszych powojników do tworzenia gęstych, zielonych zasłon: pełen wigoru, całkowicie mrozoodporny, z niewielkimi wymaganiami co do gleby czy nasłonecznienia. Dorasta do 10 m (roczne przyrosty do 6 m) i od lipca do października pokryty jest niedużymi białymi kwiatami a żywozielone liście utrzymują się do listopada. Zalecane jest silne cięcie rośliny wiosną gdyż kwiaty pojawiają się na tegorocznych pędach. Idealny do sadzenia przy płotach, pokrywania pergol, osłaniania nieatrakcyjnych budynków.

Gratiola officinalis - Konitrut lekarski Gratiola officinalis - Konitrut lekarski
Cena: 6,00 zł
szt.

Skromna roślina o niepozornych, białych kwiatkach i niczym niewyróżniających się liściach. Dzięki zdolności życia zarówno na wilgotnych stanowiskach na lądzie jak i w płytszej wodzie, konitrut jest jednak niezastąpiony do maskowania brzydkich brzegów

Mentha aquatica - Mięta nadwodna Mentha aquatica - Mięta nadwodna
Cena: 6,00 zł
szt.

Podstawowa roślina do każdego oczka wodnego. Cechuje ją niezwykła tolerancja na warunki, w jakich przychodzi jej rosnąć: może być rośliną podwodną (głębokość prawie do 1m)

Mentha cervina - Mięta jelenia Mentha cervina - Mięta jelenia
Cena: 6,00 zł
szt.

Pięknie pachnąca mięta o podłużnych liściach (można wykorzystywać w kuchni). Niższa i nie tak intensywnie rosnąca jak mięta nadwodna - trzyma się raczej w kępie, nie wędruje. Przyda się do wysadzenia wokół sadzawki - rośnie gęsto, jest zwarta i niska, ładnie zaciera granicę między brzegiem i wodą.

Iris sibirica 'Caesar Brother' - Kosaciec syberyjski Iris sibirica 'Caesar Brother' - Kosaciec syberyjski
Cena: 6,00 zł
szt.

Odmiana o pięknych, fioletowoniebieskich kwiatach. Dolne płatki rozpostarte płasko.

 

 

Iris sibirica 'Concord Crush' - Kosaciec syberyjski Iris sibirica 'Concord Crush' - Kosaciec syberyjski
Cena: 15,00 zł
szt.

Iris sibirica ‘Concord Crush' to odmiana wielopłatkowa. Duże aksamitne kwiaty w odcieniach niebieskiego mocno podbitego fioletem utrzymują się długo - rozpoczyna kwitnienie już pod koniec maja i powtarza je niemal do sierpnia.

Iris sibirica 'Kundel' - Kosaciec syberyjski Iris sibirica 'Kundel' - Kosaciec syberyjski
Cena: 8,00 zł
szt.

I. sibirica 'Kundel' to wspaniały, żywotny, wysoki mieszaniec wyselekcjonowany w Arboretum w Bolestraszycach. Kwiaty fioletowe, aksamitne wyniesione na dość grubych łodygach wysoko ponad liście. Kwitnie jako jeden z pierwszych. Polecamy! 

Opinie klientów

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. więcej »

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Cenniki do pobrania

Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Click Shop | Hosting home.pl