Aktualności

Długi weekend majowy

W związku z utrudnieniami w transporcie ograniczamy najbliższe wysyłki: w tygodniu po Świętach wysyłamy do 25 kwietnia (czwartek) włącznie, w trakcie długiego weekendu tylko w poniedziałek 29 maja. Realizację zamówień wznawiamy 6 maja.


Wielkanoc

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składamy wszystkim naszym klientom i sympatykom najlepsze życzenia: żeby wiosna odkryła piękno Waszych ogrodów, żeby rośliny nigdy nie sprawiały Wam zawodu, żeby Wasze roślinno-ogrodowe wybory były najtrafniejsze na świecie! Życzymy ciepłych, dobrych dni,

Zespół sklepu sadzawka.pl

UWAGA: Wysyłki zamówień w Wielkim Tygodniu odbywają się do środy włącznie, kolejne - od wtorku po Świętach.

 

Przedwiośnie 2019

Realizujemy już pierwsze wysyłki w tym sezonie. W związku z tym, że nie  wszystkie rośliny (i nie wszystkie ogrody) są już gotowe prosimy o indywidualne umawianie terminu wysyłki.

Chętnie wysyłamy już obuwiki (spędziły zimę w doniczkach na zewnątrz: pąki są jeszcze uśpione, na pewno dobrze zniosą podróż o tej porze roku i wysadzenie lub przynajmniej zadołowanie w nowym miejscu), przylaszczki i ciemiernik (są pod pąkiem, szkoda żeby dotarły do ogrodu po przekwitnięciu).

Zawieszamy wysyłki do marca 2019

Nasz sklep ogłasza zimową przerwę: ostatnie tegoroczne paczki nadaliśmy 26 listopada, wznowimy standardowe wysyłki w marcu 2019r. - w zależności od pogody. Zamówienia można składać już teraz (rośliny są wówczas automatycznie rezerwowane) - płatność i wysyłka wiosną. Wiosną będzie można jeszcze uzupełnić zamówienie - będziemy sukcesywnie dodać nowe rośliny (m. in. liliowce i hosty). Do zobaczenia w nowym sezonie! 


Dzień otwarty sobota 30 czerwca, Gorzycko Stare

Zapraszamy do odwiedzin w sobotę 30 czerwca. Jesteśmy od 9:00 do 14:00, o 11:00 przejdziemy się wspólnie po naszym ogrodzie/ogrodnictwie, pogadamy o naszych przebojach/nadziejach/pomysłach. Liliowce na ten czas będą już pod kwiatem, hosty wyglądają prześlicznie, pokażemy bezpieczną sadzawkę dla dzieci, piękne grzybienie, być może rozkwitnie lotos:)


Wysyłki w ostatnim tygodniu maja

przed nami kolejny długo weekend - wysyłki w tym tygodniu możemy organizować TYLKO w poniedziałek i wtorek. Zamówienia złożone od 29 maja po 10:00 będą realizowane dopiero w poniedziałek 4 czerwca.

Życzymy miłych chwil w ogrodzie:)


Drodzy Klienci,

wiosna tego roku nie była łaskawa dla naszego sklepu - z uwagi na długo utrzymującą się mroźną pogodę i brak możliwości wczesnego sadzenia roślin w Waszych ogrodach realizację zamówień rozpoczęliśmy dopiero na początku kwietnia i wciąż mamy sporo niezrealizowanych zamówień.
Dokładamy wszelkich starań, żeby wywiązać się z naszych dotychczasowych zobowiązań dlatego zamówienia złożone po 18 kwietnia będziemy mogli zacząć rozsyłać dopiero po długim weekendzie majowym.

Opóźnienia dostaw

Przykro nam, ostatnio nie wszystkie dostawy realizujemy "od ręki", zdarzają się opóźnienia. Wegetacja ruszyła nagle i dość późno, mamy sporo pracy z roślinami... Mam nadzieję, że szybko opanujemy temat i wrócimy do praktyki wysyłania zamówionych roślin z dnia na dzień.

Weekend z lotosami

Ostatnia chwila na zakup kłączy lotosów - 20-litrowa donica i ogród lub taras zamienia się w egzotyczną Tajlandię:) Nie potrzeba do tego stawu (więcej tutaj: https://sadzawka.pl/pl/c/Tropikalne-i-lotosy/68)...
Promocyjne ceny do 24 kwietnia (lub do wyczerpania zapasów). Zajrzyjcie do działu promocji - https://sadzawka.pl/pl/promotions/1/desc

Weekend z trójlistami i psizębami

W sklepie sadzawka.pl trójlisty i psizęby w promocji - wiosna zaczęła się nagle i niespodziewanie, delikatne trójlisty dopiero zaczynają rozwijać liście - wciąż łatwo i bezpiecznie możemy je spakować i wysłać! Zakwitną już w swoich nowych domach.
Zajrzyjcie do działu promocji - https://sadzawka.pl/pl/promotions/1/desc

Wiosna

To ostatnie chwile mrozów, od poniedziałku rozpoczynamy pierwsze tegoroczne wysyłki! W pierwszej kolejności rozsyłamy obuwiki (powinny dotrzeć na swoje nowe miejsca do końca marca) i byliny kwitnące wczesną wiosną. Każda wysyłka będzie uzgadniana z Odbiorcą - zdajemy sobie sprawę, że nie wszędzie będzie można sadzić od razu po ustaniu mrozów...

Przy składaniu nowych zamówień prosimy o wskazówki co do przybliżonego optymalnego terminu wysyłki.


Zima

Nasz sklep jest już przygotowany na wiosnę - zapraszamy do składania zamówień, jest to najlepszy sposób na zarezerwowanie interesujących odmian. Wysyłka i płatność - na wiosnę. Według naszych doświadczeń najlepszy czas na pierwsze dostawy roślin to marzec lub kwiecień: rośliny są już sprawdzone po zimie i mogą być od razu sadzone na docelowym miejscu w ogrodzie. Po złożeniu zamówienia prosimy o krótką informację o preferowanym terminie wysyłki, który wiosną będziemy jeszcze potwierdzać. 


Jesienna sprzedaż obuwików - teraz jest ten czas!

Wysyłamy uśpione, gołe kłącza - jest to dla nich najbezpieczniejszy sposób dostania się wysyłkowo do Waszych ogrodów. Rośliny zakwitną w przyszłym roku - zostały wyselekcjonowane na podstawie tegorocznych kwiatów, które pokazały u nas. Mogą być od razu po otrzymaniu wysadzone w grunt (luźna, przepuszczalna ziemia chyba że w opisie konkretnej odmiany podajemy inaczej; korzenie rozpostarte szeroko i płasko na głębokości ok. 10cm, pąk tuż pod powierzchnią ziemi) lub przechowywane w lodówce w woreczku foliowym nawet do końca zimy. Wysadzone jesienią przyjmą każdą dawkę mrozu, muszą być jednak chronione przed nadmierną wilgocią i silnym słońcem. Sprawdźcie NOWOŚCI i PROMOCJE!

 


Wysyłki

Wysyłki zamówień w Wielkim Tygodniu odbywają się do środy włącznie, kolejne - od wtorku po Świętach.

 

Lotos - ostatnia dostępna odmiana w promocji!

Kłącza lotosów - ostatni dzwonek, żeby wysadzić! Została nam już tylko odmiana "First Lady" - potrzebuje gliniastego, żyznego podłoża i dużego okrągłego pojemnika (np. kasta murarska o pojemności co najmniej 50 l). Wystarczy kilka centymetrów wody ponad warstwą podłoża. Polska ma sprzyjający lotosom klimat: latem potrzebują słonecznych dni, których mamy pod dostatkiem.Więcej o uprawie lotosów: https://ogrodywodne.pl/uprawa_lotosow_w_pojemnikach/


Wiosna

Przedwiośnie to trudny czas w ogrodzie: słońce ponagla, niecierpliwość każe sadzić, tymczasem niektóre rośliny wolałyby poczekać jeszcze zanim trafią do gruntu. Zamówione rośliny możemy wysyłać natychmiast lub przechować je przez kilka dni lub tygodni  - prosimy wpisywać uwagi co do terminu wysyłki. W niektórych sytuacjach, gdy uznamy, że wysyłka musi być odłożona - będziemy się kontaktować.


Lotosy

Przyjmujemy już zamówienia na kłącza lotosów, dostarczymy je pod koniec marca lub w kwietniu. Potrzebują gliniastego, żyznego podłoża i dużego okrągłego pojemnika (np. kasta murarska o pojemności 50 l). Lotosy nie rosną w głębokiej wodzie - wystarczy, że mają kilka centymetrów wody ponad warstwą podłoża. Muszą być wysadzone do końca kwietnia, do połowy maja powinny rosnąć w oranżerii lub jasnym, ciepłym pomieszczeniu, potem można je wystawić do ogrodu lub na taras. Polska ma sprzyjający lotosom klimat: latem potrzebują słonecznych dni, których mamy pod dostatkiem.

Więcej o uprawie lotosów: https://ogrodywodne.pl/uprawa_lotosow_w_pojemnikach/

 

Czekam na roślinę

W związku z tym, że nasz asortyment w zasadzie nigdy nie jest dostępny w całości, założyliśmy listę "człowiek czeka na roślinę": jeśli roślina, na którą polujesz figuruje u nas jako niedostępna, prześlij wiadomość (dla ułatwienia nam pracy nazwa tej rośliny powinna znaleźć się w temacie maila) - skontaktujemy się, jak tylko będziemy mogli ją znów zaoferować.

 


Piwonie

W ofercie jesiennej - kłącza piwoni. Oferujemy je w tej chwili z 20%-owym rabatem (co piąta sztuka wypada gratis). Należy je sadzić w miejscu słonecznym, w żyznej glebie (dobra jest domieszka kompostu). Na zimę można okryć suchymi liśćmi lub stroiszem. Wysadzone jeszcze jesienią mają spore szanse na zakwitnięcie na początku lata przyszłego roku.


Promocje

Zajrzyjcie do naszego  działu z promocjami: wiele roślin przeceniamy (kolejne rośliny w tym dziale będą się jeszcze pojawiać). Może warto korzystając z przeceny zaopatrzyć się w większą ilość roślin jednej odmiany i sadzić większymi plamami lub łanami?
 

Nadchodzi czas liliowców

Wiele już kwitnie, wiele stoi pod pąkiem i czeka swój wielki dzień. Koniecznie nas odwiedźcie w lipcu - Gorzycko Stare 16, 64-400 Międzychód (9-15 oprócz niedziel i świąt, piątki do 17tej). W najbliższym czasie do oferty sklepu dodamy kolejne odmiany!
 

Załóżcie mokrą łąkę!

Proponujemy rośliny na stanowiska słoneczne i wilgotne - klasyczne, rodzime, łatwe. Rośliny lepiej sadzić niż siać - sadzenie gwarantuje szybki i pewny efekt. Więcej w dziale Mokra łąka.Trójlisty i obuwiki

Zakończyliśmy wiosenną wysyłkową sprzedaż trójlistów (Trillium) i obuwików (Cypripedium). Trójlisty obecnie kwitną, a obuwiki są na tyle rozwinięte, że wysyłka w paczce jest zbyt ryzykowna; można je zakupić tylko na miejscu w Gorzycku Starym - zapraszamy! Sprzedaż wysyłkową wznowimy jesienią.

 

Nowy dział w sklepie: Do dużych nasadzeń

W naszym sklepie pojawił się nowy dział, w którym proponujemy rośliny w paletach rozsadowych - sadzonki o mniejszej bryle korzeniowej. Proponujemy sadzonki szczególnie żywotnych roślin, które w okresie wegetacyjnym szybko i bez problemu podejmą wzrost w docelowym miejscu. Sadzonki takie z powodzeniem stosuje się przy obsadzaniu większych połaci - takie rozwiązanie pozwala taniej (i z równie dobrym skutkiem) obsadzić większy teren: jeśli przyjmujecie 12 sztuk roślin z doniczek na 1m2, posadźcie 20 sztuk sadzonek, efekt bardzo szybko będzie ten sam a oszczędność znaczna. Paleta rozsadowa zawiera 70 lub 100 sadzonek (w zależności od typu).


Lotsy - ostatnie dni sprzedaży!

Ostatnia chwila na tegoroczny zakup lotosów: kłącza muszą jak najszybciej zostać wysadzone w docelowym miejscu, inaczej nie zakwitną w tym roku! Wykonanie: duża donica/kasta murarska, zasobne, muliste podłoże i jeszcze przez jakiś czas ochrona przed zimnem (czyli tunel foliowy, ogród zimowy albo nawet folia rozpostarta na pałąkach nad samą rośliną). Lotosy wystawione są teraz w promocyjnych cenach, zamykamy ich sprzedaż 11 kwietnia.  

 

Lotsy

Tylko w lutym i marcu można zamawiać lotosy - kłącza dostarczymy w kwietniu. Należy pamiętać, że: muszą być wysadzone do końca kwietnia, potrzebują gliniastego, żyznego podłoża i dużego okrągłego pojemnika (np. kasta murarska o pojemności 50 l). Do połowy maja powinny rosnąć w oranżerii lub jasnym, ciepłym pomieszczeniu.

 

Wczesna wiosna - najlepszy czas na wysyłkowy zakup storczyków

Właśnie teraz jest najlepszy czas na wysyłkowe zakupy ogrodowych storczyków: pąki są wciąż uśpione, nie ma obaw o uszkodzenie w transporcie (storczyki wysyłane później, po rozpoczęciu wzrostu, mogą odcierpieć stres związany z podróżą i np. nie zakwitnąć). Wysadzone w marcu od razu w ogrodzie przyjmą się bez problemu. Należy zadbać jedynie o właściwe podłoże, posadzić w szerokim płytkim dołku (zwłaszcza obuwiki!) i wyściółkować ochronną warstwą igliwia. Powodzenia!

 

Nowe rośliny

Dodajemy nowe rośliny i uaktualniamy stany magazynowe - do końca stycznia w sklepie zapanuje już porządek. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że w ogrodnictwie to wiosna weryfikuje ostatecznie stan roślin po zimowaniu; jesteśmy dobrej myśli - dobrze przygotowaliśmy nasze rośliny i niespodzianek nie powinno być...Zawieszamy wysyłki do marca 2016

Nasz sklep ogłasza zimową przerwę: ostatnie tegoroczne paczki nadaliśmy 28 grudnia, wznowimy standardowe wysyłki w marcu 2016r. - w zależności od pogody. Zamówienia można składać już teraz (rośliny są wówczas automatycznie rezerwowane) - płatność i wysyłka wiosną. Wiosną będzie można jeszcze uzupełnić zamówienie - planujemy dodać nowe liliowce i hosty. Do zobaczenia w nowym sezonie! Sprzedaż jesienna

Jesień to czas bezpiecznej sprzedaży wysyłkowej wielu roślin: wchodzą w stan uśpienia, nie obawiamy się uszkodzenia delikatnych łodyg, więc bezpiecznie można je spakować i wysłać. Wiosną i latem w czasie kwitnienia zostały sprawdzone co do odmiany oraz wigoru - jesteśmy pewni oferowanego materiału.Pływające wyspy, podwodne łąki

Polecamy nowy dział - Pływające wyspy, podwodne łąki - sposób na urozmaicenie ogrodu wodnego, walki z glonami, ocienienie wody i uatrakcyjnienie często wstydliwie pomijanego dna sadzawki.

 
Realizacja zamówień

Zamówienia staramy się realizować z dnia na dzień: zamówienia "za pobraniem" i opłacone wysyłamy z reguły następnego dnia wysyłkowego (wysyłki odbywają się u nas od poniedziałku do czwartku). Jeśli chcielibyście Państwo otrzymać rośliny w późniejszym terminie prosimy o stosowną notatkę przy składaniu zamówienia. W gorącym okresie rozpoczynającej się wiosny zdarzają się nam również poślizgi: może się zdarzyć, że zamówienie (szczególnie weekendowe) zrealizujemy z dwu- trzydniowym opóźnieniem - prosimy o informację, jeśli dostawa jest pilna.

Koszyk

Produktów: 0

Wartość: 0,00 zł

Przejdź do koszyka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl