Dryopteris erythrosora "Brillance" - nerecznica czerwonozawijkowa

Błyszczące, mocno podzielone frondy pokazujące się wiosną są koloru ceglastego lub miedzianego, potem zielenieją, jesienią znów stają się czerwonawe. Zarodniki na spodzie frond także czerwone - stąd nazwa paproci erythro to czerwona, sora to zarodniki, zaś czerwonozawijkowa bo pastorały pokazujące się wiosną są specyficznie zawinięte i czerwone...
Dostępność: jest
Dryopteris erythrosora „Prolifica”- nerecznica czerwonozawijkowa

Świetna odmiana lubianej paproci jesiennej: jej frondy bywają mocniej wycięte, jedna roślina niesie frondy mniej lub bardziej ażurowe. Pozostałe cechy jak u gatunku: błyszczące, mocno podzielone frondy pokazujące się wiosną są koloru ceglastego lub miedzianego, po tygodniu do dwóch zielenieją, jesienią znów stają się czerwonawe. Zarodniki na spodzie frond także czerwone - stąd nazwa paproci erythro to czerwona, sora to zarodniki.
Dostępność: jest
Dryopteris sieboldii - nerecznica Siebolda

Paproć o interesujących, dłoniasto podzielonych frondach. W naturze porasta lasy wschodniej Azji. Preferuje podłoże żyzne, lekko kwaśne lub neutralne; zadomowiona znosi także okresy przesuszenia.
Dostępność: brak towaru
Dryopteris wallichiana - nerecznica Wallicha

Wspaniały gatunek nerecznicy - duża, o wyprostowanym pokroju. Rozwijające się liście są jasnozielone, ładnie kontrastujące z ciemnobrązową (prawie czarną) łodygą, z czasem ciemnieją i kontrast jest mniejszy. Wymaga gleby wilgotnej, zasobnej.
Dostępność: brak towaru
Epimedium rubrum - epimedium czerwone

Krzyżówka Epimedium alpinum i E. grandiflorum. Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. Wiosną (kwiecień) nad liśćmi pojawiają się masowo drobne, czerwone kwiaty.
Dostępność: brak towaru
Epimedium versicolor „Sulphureum” - epimedium różnobarwne

Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. Wiosną (kwiecień) nad liśćmi pojawiają się masowo delikatne, drobne, kremowożółte kwiaty.
Dostępność: brak towaru
Epimedium youngianum „Yenomoto” - epimedium Younga

Epimedium Younga to jedno z mniejszych epimediów. Kwiaty białe, u odmiany "Yenomoto" lekko zaróżowione, obfitsze i troszkę większe niż u innych youngianów, przepiękne zwłaszcza przy masowym nasadzeniu.
Dostępność: jest
Erythronium „Kondo” - psiząb

Niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną. Kwiaty żółte, płatki wywinięte ku górze; liście zielone z brązowymi plamami.
Dostępność: brak towaru
Erythronium „Pagoda” - psiząb

Roślina cebulowa kwitnąca wiosną o charakterystycznych wydłużonych cebulkach przypominających kształtem psie zęby. Kwiaty żółte o płatkach wywiniętych ku górze; liście zielone z brązowymi plamami. Po przekwitnięciu zamiera (usuwamy całkowicie uschnięte liście) by pojawić się w marcu lub kwietniu następnego roku.
Dostępność: jest
Erythronium dens-canis „Snowflake” - psiząb liliowy

Biało kwitnąca odmiana „Snowflake” został wyselekcjonowana z gatunku. Jest to niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną. Kwiaty białe, płatki wywinięte ku górze; liście zielone z niebieskim nalotem i z brązowymi plamami.
Dostępność: jest
Euphorbia palustris - wilczomlecz błotny

Jedyny wilczomlecz wymagający wilgotnego podłoża. Jest okazałą byliną porastającą w naturze wilgotne łąki, brzegi zbiorników wodnych, podmokłe lasy. Występuje również w Polsce, jest jednak na tyle rzadki, że został wpisany na Czerwoną listę roślin. W ogrodzie interesujący przez cały okres wegetacyjny: od wiosny przez całe prawie lato żółte kwiaty ładnie kontrastują z zielenią liści, jesienią zapala się oranżem i czerwienią.
Dostępność: jest
Filipendula rubra „Venusta” - wiązówka czerwona

Duża bylina o walorach architektonicznych - w założeniu ogrodowym może pełnić rolę krzewu. Wymaga miejsca mokrego lub co najmniej wilgotnego. Angielska nazwa tej wiązówki to „Queen of the Prairies” - „królowa prerii”).
Dostępność: jest
Fritillaria meleagris - szachownica kostkowata

Szachownica kostkowata nazwę zawdzięcza zadziwiającemu rysunkowi kratki na swych dużych kwiatach w odcieniach fioletu i bieli. Lubi stanowiska wilgotne i półcieniste - sprawdzi się w jasnym cieniu pod drzewami lub wysadzona w trawie w miejscu wilgotnej łąki (koszonej dopiero pod koniec czerwca lub w lipcu, gdy szachownica przekwitnie i straci swoje walory ozdobne).
Dostępność: jest
Galanthus elwesii - śnieżyczka Elwesa

Kwiat biały, dzwonkowaty z charakterystycznymi zielonymi znaczkami, dzięki którym wygląda jak biało zielona pszczoła. Ich pojawienie się zwiastuje koniec zimy. Wymaga stanowiska lekko ocienionego, wilgotnego, chłodnego, mile widziany kompost liściowy. Jest to największa ze śnieżyczek, odkryta w Turcji w drugiej połowie XIXw.
Dostępność: jest
Galanthus nivalis "Hippolyta" - śnieżyczka przebiśnieg

Kwiat biały, pełny, bardzo kształtny z dość ciasno upakowanymi płatkami wewnętrznymi, które są zielone i mają białą obwódkę.
Dostępność: jest
Geranium pratense "Plenum Violaceum"- bodziszek łąkowy

Bodziszek łąkowy o fioletowych, pełnych kwiatach, na które można liczyć w czerwcu i lipcu; przycięty po kwitnieniu kwitnie ponownie. Kwiaty trochę jak różyczki - świetny do ogrodu w wiejskim stylu, ma urok rośliny trochę staroświeckiej. Rewelacyjnie wygląda też w nowoczesnych nasadzeniach z trawami.
Dostępność: jest
Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Doskonała krzyżówka Geranium platypetalum (zawdzięcza mu wielkie fioletowoniebieskie kwiaty) i G. ibericum. Kwiaty utrzymują się długo i są bardzo obfite - szczególnie na stanowisku słonecznym. Jak większość bodziszków nie wymaga obfitego podlewania, jest więc dobrym rozwiązaniem do niepodlewanych parków i ogrodów, nasadzeń miejskich. Bardzo dobry do podsadzania krzewów i drzew.
Dostępność: jest
Gunnera manicata - gunera olbrzymia

Legendarna bylina ogrodowa o przypominających rabarbar liściach osiągających przeciętnie 2 do 2,5 m wysokości; ogonki liściowe porośnięte są kolcami, liście twarde, sztywne. W Polsce zimuje, lecz należy jej w tym trochę pomóc: dobrze jest wysadzić ją na wzniesieniu terenu (może to być np. sterta kompostu) a na zimę, po ścięciu liści, okryć grubą warstwą torfu
Dostępność: brak towaru
Gunnera tinctoria - gunera brazylijska

Choć nazywana jest "brazylijską", ta olbrzymia bylina pochodzi z Chile (z Brazylii pochodzi gunera olbrzymia...). Jej przypominające rabarbar liście osiągają przeciętnie 2 do 2,5 m wysokości; ogonki liściowe porośnięte są czerwonawymi kolcami, liście twarde, sztywne, owłosione. W Polsce zimuje, lecz należy jej w tym trochę pomóc: dobrze jest wysadzić ją na wzniesieniu terenu (może to być np. sterta kompostu) a na zimę okryć grubą warstwą torfu, trocin, liści lub stroiszu
Dostępność: brak towaru
Gymnocarpium dryopteris „Plumosum” - zachyłka trójkątna

Niska, delikatna paproć tworząca gęste kobierce. Wymaga stanowiska wilgotnego (ale przepuszczalnego). Odkryto ją na początku XX wieku na wapiennych skałach w brytyjskim Lake District - sprawdza się jednak bardzo dobrze w podłożu kwaśnym.
Dostępność: brak towaru
Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła

Niska trawa o pokroju kaskadowym: liście w stonowane zielone i złote paski układają się w tę samą stronę. Dobrze rośnie w lekkim cieniu, posadzona na stanowisku słonecznym może nabrać czerwonawego koloru.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Arctic Snow” - liliowiec

Uroczy liliowiec o dużych, niemal jednolicie białych, porcelanowych kwiatach o szerokich płatkach; gardziel zielona.
Wczesną wiosną 2023 wysyłamy "goły korzeń", później ukorzenioną roślinę.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Awesome Blossom” - liliowiec

Uroczy liliowiec o dużych różowych kwiatach. Gardziel żółta, oko i falbanka purpurowe. Powtarza kwitnienie.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Curly Cinnamon Windmill” - liliowiec

Pajęczy liliowiec o naprawdę dużych (22 cm) żółtych kwiatach z cynamonowym nalotem. Płatki powykręcane w loczki - wszystko jest w nazwie: „powykręcany cynamonowy wiatraczek”.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Jamaican Me Crazy” - liliowiec

Świetny liliowiec mocnych kontrastów: żółte płatki, żółtozielona gardziel, wielkie jagodowe oko, jagodowy brzeg. Nazwany na cześć drinku (Bacardi, Malibu, likier bananowy, i po odrobinie soku żurawinowego i ananasowego
Dostępność: jest
Hemerocallis „Open My Eyes” - liliowiec

Wyjątkowy liliowiec, kwiaty pomarańczowe z ciemnofioletowym okiem.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Purple People Eater” - liliowiec

„Fioletowy ludziojad”. Ciemnofioletowe kwiaty z żółtym okiem. Płatki dość długie. Powtarza kwitnienie.
Dostępność: brak towaru
Hemerocallis „Russian Rhapsody" - liliowiec

Dostępność: brak towaru
Hemerocallis „Serena Sunburst” - liliowiec

Kwiaty kremowo-morelowe z żółtą falbanką.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Shaman” - liliowiec

Kwiaty kanarkowo żółte z zielonkawą gardzielą, kształtne. Powtarza kwitnienie.
Dostępność: jest
Hemerocallis „Spinnaker” - liliowiec

Pajęczy liliowiec o dużych żółtych kwiatach. Powtarza kwitnienie.
Dostępność: jest
Hosta „Abiqua Drinking Gourd” - funkia

Odmiana ta tworzy olbrzymie kępy wielkich, mięsistych niebieskich liści o kształcie dość głębokich misek. Grube liście czynią ją odporną na ślimaki. Kwiaty białe. Fantastyczny soliter.
Wczesną wiosną 2023 wysyłamy "goły korzeń", później ukorzenioną roślinę.
Dostępność: jest
Hosta „Big Daddy” - funkia

Olbrzymia funkia o bardzo niebieskich, mocno pomarszczonych liściach. Doskonale się czuje posadzona w dość głębokim cieniu.
Wczesną wiosną 2023 wysyłamy "goły korzeń", później ukorzenioną roślinę.
Dostępność: jest
Hosta „Blue Mouse Ears” - funkia

Urocza miniaturka o grubych, niebieskich liściach, okrągłych, lekko pofałdowanych i wklęsłych. Jej angielska nazwa to „niebieskie mysie uszka”. Nisko nad gęstymi kępami liści na krótkich i grubych łodyżkach w lipcu pojawiają się blado lawendowe, stosunkowo duże kwiaty. Odporna na ataki ślimaków.
Wczesną wiosną 2023 wysyłamy "goły korzeń", później ukorzenioną roślinę.
Dostępność: jest
Hosta „Cathedral Windows” - funkia

Ulepszona wersja H. „Stained Glass”: liście mięsiste, złote, błyszczące, z bardzo szerokim brzegiem w dwóch odcieniach zieleni. Kwiaty pod koniec lata wyniesione wysoko ponad liście, pachnące
Dostępność: jest

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »