Hosta „Orange Marmalade” - funkia

Fantastyczny sport H. „Paul's Glory”. Odmiana stosunkowo nowa (zarejestrowana w 2002r, chroniona patentem roślinnym), nominowana do wielu nagród i często wymieniana wśród najlepszych.
Dostępność: brak towaru
Hosta „Paul's Glory” - funkia

Złotożółty liść otoczony szerokim niebieskozielonym brzegiem. Nie traci wariegacji liścia wraz z postępem sezonu wegetacyjnego - jedynie środek ze złotożółtego staje się bardziej biały. Liście sercowate, u starszych okazów głębiej unerwione. Odporna na ślimaki. Hosta roku 1999.
Dostępność: brak towaru
Hosta „Praying Hands” - funkia

Bardzo niezwykła hosta: pokrój pionowy, liście podłużne, zielone z żółtym brzegiem. Wzniesione jak ręce do modlitwy - tak sugeruje nazwa.
Dostępność: jest
Hosta „Revolution” - funkia

Nowy, świetny sport H. „Loyalist”: liście mocne, mięsiste, wyprostowane mają biały środek upstrzony zielonymi plamkami i ciemnozielony brzeg.
Dostępność: brak towaru
Hosta „Sagae” - funkia

W zasadzie nie trzeba na zakup namawiać nikogo, kto widział dorosłą H. „Sagae” rosnącą u kogoś w ogrodzie. Jest prawdziwie królewska, dostojna, pewna siebie.
Dostępność: brak towaru
Hosta „Sum and Substance” - funkia

Olbrzymka o wielkich, złocistozielonych liściach. Toleruje słońce (liście nabierają bardziej złotawego odcienia). Do tej odmiany nie trzeba nikogo przekonywać – jej popularność nie słabnie od co najmniej 20 lat.
Dostępność: brak towaru
Hosta „Sweetie” - funkia

Odmiana o liściach żółtych, satynowych, z wyraźnym unerwieniem, o kształcie sercowato-okrągłym, z dość szeroką, nieregularną, kremowobiałą obwódką. Żółty kolor liści jest bardzo ciepły, słoneczny. Świetnie wygląda szczególnie wśród zieleni i roślin o czarnych liściach.
Dostępność: jest
Iris pseudacorus „Variegata” - kosaciec żółty pstrolistny

Odmiana kosaćca żółtego o liściach w kremowo-zielone pasy. Przebarwienie na liściach jest szczególnie intensywne wiosną, latem może zanikać zupełnie. Charakteryzuje się niższym wzrostem niż gatunek.
Dostępność: jest
Iris sibirica „Ami No Kame” - kosaciec syberyjski

Dotarł do naszej szkółki pod nazwą Iris sibirica „Ami No Kame”. Wielkość i kształt kwiatów wskazuje na krzyżówkę z kosaćcem syberyjskim: są duże, trochę spłaszczone; liście wąskie jak u kosaćca syberyjskiego. Kwiaty jasnoróżowe, ładnie prezentują się nad wodą.
Dostępność: jest
Iris sibirica „Butter and Sugar” - kosaciec syberyjski

Odmiana „Butter and Sugar” kwitnie wiosną dwubarwnymi, dużymi i kształtnymi kwiatami: dolne płatki w kolorze ciepłej, maślanej żółci, górne płatki białe. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza obecnie odmiana o jasnych kwiatach.
Dostępność: brak towaru
Iris sibirica „Harpswell Velvet” - kosaciec syberyjski

Odmiana „Harpswell Velvet” ma kwiaty głęboko fioletowe, aksamitne.
Dostępność: jest
Iris sibirica „Ruffled Velvet” - kosaciec syberyjski

Odmiana wyraźnie niższa od gatunku. Kwiaty głęboko fioletowe o pofałdowanych, okrągłych płatkach.
Dostępność: jest
Iris versicolor „Dark Aura” - kosaciec różnobarwny

Piękna krzyżówka Iris versicolor i I. virginica. Od wczesnej wiosny do kwitnienia liście są fioletowe. Odmiana zdobyła wiele ogrodniczych nagród.
Dostępność: jest
Leucojum vernum - śnieżyca wiosenna

Roślina cebulowa, długowieczna i niekłopotliwa. Melduje się z kwiatami jako jedna z pierwszych na przedwiośniu - chętnie odwiedzana przez pierwsze wiosenne trzmiele i pszczoły. Kwiaty białe, dzwonkowate z charakterystycznymi zielonymi lub żółtozielonymi „kropelkami” na końcówkach zrośniętych płatków.
Dostępność: brak towaru
Lobelia cardinalis - stroiczka czerwona

Niezwykle jaskrawoczerwone kwiaty, liście zielone z wierzchu a od spodu bordowe. Lobelię w okresie jej kwitnienia (kwitnie w okresie, kiedy większość innych sadzawkowych roślin dawno skończyła już kwitnienie: na przełomie późnego lata i wczesnej jesieni) widać z daleka. Jednoroczna (chyba że przechowywana w warunkach domowych).
Dostępność: jest
Lysichiton camtschatcensis - tulejnik kamczacki

Tulejnik o białych kwiatach (zaczynają kwitnienie jako zielone) pachnących piżmem. Potrzebuje czasu by zakwitnąć. Wymaga stanowiska wilgotnego, lekko ocienionego, o żyznym podłożu. Źle znosi przesadzanie - ma bardzo głęboki system korzeniowy.
Dostępność: jest
Lysimachia nummularia „Aurea” - tojeść rozesłana

Fantastyczna bylina zadarniająca do wilgotnych i mokrych miejsc (ale dobrze znosi także okresowe przesuszenie). Bardzo dobra do maskowania nieatrakcyjnych brzegów zbiorników wodnych - rośnie zarówno na brzegu jak i w płytkiej wodzie.
Dostępność: brak towaru
Maianthemum racemosum - majówka groniasta

Niewymagająca, bylina podobna do kokoryczki. Łodyga wzniesiona, liście ciemnozielone, błyszczące, naprzemianległe, z ładnym łukowatym unerwieniem.
Dostępność: jest
Matteucia orientalis - pióropusznik wschodni

Okazała paproć o dwóch rodzajach frond: zarodnikonośne (są wyprostowane i usytuowane w środku kępy) i sterylne (rozkładają się wachlarzowato naokoło). Najlepiej czuje się w podłożu chłodnym, wilgotnym i zasobnym w próchnicę.
Dostępność: jest
Matteucia struthiopteris - pióropusznik strusi

Wspaniała, duża paproć idealna do mokrych i podmokłych cienistych zakątków. Szybko się rozwija wypełniając dostępną przestrzeń. Tworzy okazałe, wyprostowane kępy. Idealna nad brzegi dużych stawów, strumieni. Świetna w nasadzeniach masowych. Frondy są jasnozielone, zarodnikonośne frondy jesienią najpierw ciemnozielone, szybko brązowieją i są w zasadzie całe zajęte przez zarodniki (mogą wyglądać wręcz na uschnięte!).
Dostępność: jest
Meconopsis betonicifolia - Mekonops bukwicolistny

Mekonops bukwicolistny, zwany też niebieskim makiem lub makiem himalajskim, to roślina o bardzo świeżym rodowodzie: został znaleziony w Tybecie dopiero w 1912 roku. Jest rośliną pożądaną przez wielu poszukiwaczy ogrodniczych ciekawostek - kolor kwiatów jest naprawdę bardzo piękny, pięknie na tle płatków wyglądają żółte pręciki.
Dostępność: brak towaru
Nymphaea „Escarboucle” - lilia wodna, grzybień

Stara, niezawodna odmiana doskonała do średnich lub dużych zbiorników. Cieszy się opinią „najbardziej czerwonej z czerwonych” .
Dostępność: jest
Nymphaea „Gonnere” - lilia wodna, grzybień

Kwiat ma kształt kulisty - jak piwonia. Kwiaty pozostają długo otwarte. Jej dodatkową zaletą jest to, że łatwo przystosowuje się do każdej wielkości sadzawki.
Dostępność: brak towaru
Nymphaea „James Brydon” - lilia wodna, grzybień

Najpopularniejsza odmiana do małej sadzawki (ale dobrze czuje się też i jest widoczna w dużych zbiornikach). Kwiaty intensywnie fuksjowo czerwone/głęboko wiśniowe.
Dostępność: jest
Nymphaea „Marliacea Chromatella” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty jasnożółte lub kremowe. Zielone liście mocno nakrapiane brązem. Kwitnie intensywnie, nadaje się zarówno do dużych jak i bardzo niewielkich oczek.
Dostępność: brak towaru
Nymphaea „Pygmea Helvola” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty niewielkie, niezwykle obfite, kanarkowo żółte, otwierają się wczesnym popołudniem i pozostają otwarte do wieczora.
Dostępność: brak towaru
Paeonia „Coral Charm” - piwonia chińska

Bardzo duże kwiaty w kolorze koralowym lub łososiowym - piękna mieszanka różu z pomarańczowym; coraz jaśniejsze wraz z rozkwitaniem/przekwitaniem. Płatki rozbielone na brzegach, kwiaty bardzo kształtne - jedna z najpiękniejszych piwonii w naszej kolekcji. Ceniona odmiana uprawiana na kwiaty cięte.
Dostępność: brak towaru
Paeonia lactiflora „Duchesse de Nemours” - piwonia chińska

Odmiana uzyskana w 1856 przez Calota. Ma kwiaty duże, białe, pełne, pachnące, na silnych pędach. Środkowe płatki w kolorze lekko maślanym sprawiają wrażenie zwarcie upakowanych. Odmiana bardzo stara, wciąż bardzo popularna biała piwonia. Niezwykle elegancka. Doskonała na kwiat cięty.
Dostępność: jest
Paeonia lactiflora „Felix Crousse” - piwonia chińska

Piękna XIX-wieczna odmiana piwonii o pełnych jedwabiście ciemnoczerwonych kwiatach. Kwitnie obficie. Jedna z lepszych czerwonych. Wymaga podpór.
Dostępność: jest
Phyllitis scolopendrium - języcznik zwyczajny

Interesująca paproć o lancetowatych, zielonych, lśniących liściach. Wymaga podłoża dobrze zdrenowanego. Może być wysadzona na północnej stronie skalniaka: będzie jej służył chłód i cień, dobrze jest jednak gdy podłoże nie przesycha całkowicie.
Dostępność: jest
Podophyllum pleianthum, syn. Dysosma pleiantha - dysosma

Ta bulwiasta bylina pochodząca z Chin i Tybetu to nowość wśród oferowanych w Europie roślin cieniolubnych. Duże, żywozielone, błyszczące liście mają od 5 do 9 klap. Kłącze silne, pełzające, z włóknistymi korzeniami. Wymaga stanowiska ocienionego, gleby zasobnej i wilgotnej (podobnie jak Darmera peltata). Kwiaty pod spodem liścia, jesienią czerwone lub czarne jagody.
Dostępność: brak towaru
Polygonum affine "Superba", syn. Persicaria, Bistorta - rdest pokrewny

Rdest pokrewny pochodzi z Himalajów. Jest doskonałą niską rośliną okrywową, zadarniającą: wytrzymały, odporny, tolerancyjny na zmienne warunki, nie choruje, a jego liście i pędy tworzą matę, którą nie jest łatwo sforsować chwastom. Stosowany przy zbiornikach wodnych, w tym do okrywania i umacniania kłopotliwych brzegów i skarp. W bardzo dobrych warunkach (żyzna gleba, dostatek wody) może stać się ekspansywny - używajmy go tam, gdzie będzie to zaletą, nie wadą: w trudnych warunkach, w miejscach, w których duże połacie np. trawnika chcemy zamienić w niekoszony, porośnięty niską roślinnością ogród, jako "podłogę" pod krzewami.
Dostępność: jest
Polygonum bistorta "Superba" - rdest pokrewny

Rdest wężownik występuje w naturze na mokrych łąkach. Kwiaty od ciemno- do bladoróżowych, u odmiany "Superba" większe i "pełniejsze" niż u gatunku, a jesienią liście przebarwiają się na różowo i bordowo. Stosowany jest do obsadzania zbiorników wodnych, do okrywania i umacniania kłopotliwych brzegów i skarp - doskonała roślina okrywowa! Bardzo dobrze daje sobie radę także w przeciętnych warunkach ogrodowych, wystarcza mu przeciętnie wilgotna gleba i chętnie lekko ocienione stanowisko.
Dostępność: brak towaru
Polystichum munitum - paprotnik zbrojny

Piękna paproć o wzniesionym pokroju. Ciemnozielone frondy są zimozielone, warto jednak wiosną wyciąć stare by pobudzić wzrost nowych. W naturze spotykana na lesistych terenach niemal całej Ameryki Północnej (z Kanadą i Alaską).
Dostępność: jest
Polystichum polyblepharum - paprotnik japoński

Paproć o lśniących, ciemnozielonych frondach. Kępa raczej wyprostowana.
Dostępność: jest

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »