Iris x pseudata „Chance Beauty” - kosaciec żółty

Dostępność: brak towaru
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.
Dodaj do przechowalni

Opis

Iris x pseudata „Chance Beauty” - kosaciec żółty
rodzina: Iridaceae
hodowca: Ellis, 1990
stanowisko: słoneczne, półcieniste, cieniste; wilgotne, woda do 20-30 cm
wysokość: do 150 cm
kwitnienie: V-VI

Kosaćce „pseudata” to stosunkowo nowa grupa kosaćców: krzyżówka Iris pseudacorus i I. ensata. Po Iris pseudacorus dziedziczą wspaniałą odporność na mróz oraz zdolność do rośnięcia w wodzie (zimą również mogą w niej pozostawać), dziedzictwem po I. ensata są cudowne kwiaty - ich wielkość i kształt.

Pierwsze próby krzyżowania tych dwóch gatunków miały na celu wprowadzenie żółtego koloru do gamy kosaćców japońskich; dla mnie największą zaletą jest wyhodowanie irysa o wszelkich zaletach kosaćca żółtego (a nawet charakteryzującego się większym wzrostem!) w szerszej palecie kolorystycznej kwiatów.

Odmiana „Chance Beauty” ma olbrzymie kwiaty, intensywnie żółte, z brązowym rysunkiem u podstawy płatków. Jest żywotna, silnie rosnąca, zdrowa, okazała - polecamy do dużych ogrodów. Wyróżniona prestiżową nagrodą AGM (Award of Garden Merit) - nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

Stanowi nieocenioną pomoc w usuwaniu związków azotu z wody i podłoża sadzawki. Przyczynia się w ten sposób wydatnie do czyszczenia wody i zapobiega nadmiernemu rozmnażaniu się glonów. Nadaje się do obsadzania brzegów naturalnych i sztucznych strumieni.

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl