Cypripedium formosanum - obuwik Formosa

Dostępność: jest
Cena: 170,00 zł 170.00
ilość szt.
Dodaj do przechowalni

Opis

Cypripedium formosanum, syn. C. japonicum formosanum - obuwik Formosa
rodzina: Orchidaceae
pochodzenie: Chiny, Japonia, Tajwan
strefy mrozoodporności: od 7
wysokość: do 40 cm
kwitnienie: V-VI

Absolutnie niezwykły obuwik o bladoróżowej, wydatnej warżce nakrapianej bordowo, która ukazuje się na tle plisowanych, wachlarzowatych liści. Pochodzi z cieplejszych stron - jeśli uprawiany w ogrodzie, musi być na zimę bardzo dobrze okryty lub wręcz przeniesiony do chłodnego pomieszczenia. Lubi podłoże organiczne, wilgotne, ale dobrze zdrenowane. Uwaga na wiosenne przymrozki - warto okryć szklanym lub plastikowym kloszem budzące się pędy.

Oferowane rośliny są co najmniej trzyletnie, co najmniej dwupąkowe - zakwitną w sezonie, w którym są sprzedawane.

Obuwiki - storczyki łatwe i wdzięczne w uprawie, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki: gleba powinna być lekka, dobrze zdrenowana (z domieszką np. piasku, perlitu, keramzytu), wilgotna lecz nie mokra. Niewielka domieszka kompostu zaspokoi ich zapotrzebowanie na nawóz. Miejsce powinno być lekko ocienione, nie powinny rosnąć w miejscach o silnej operacji słonecznej.

W wybarwieniu kwiatów obuwików występuje pewna zmienność, szczególnie wśród czystych gatunków - poszczególne osobniki mogą się różnić od prezentowanych na naszych zdjęciach.

Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit) – nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

Opinie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl