Dryopteris sieboldii - nerecznica Siebolda

Paproć o interesujących, dłoniasto podzielonych frondach. W naturze porasta lasy wschodniej Azji. Preferuje podłoże żyzne, lekko kwaśne lub neutralne; zadomowiona znosi także okresy przesuszenia.
Dostępność: brak towaru
Dryopteris wallichiana - nerecznica Wallicha

Wspaniały gatunek nerecznicy - duża, o wyprostowanym pokroju. Rozwijające się liście są jasnozielone, ładnie kontrastujące z ciemnobrązową (prawie czarną) łodygą, z czasem ciemnieją i kontrast jest mniejszy. Wymaga gleby wilgotnej, zasobnej.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Alabaster” - epimedium

Niewielka odmiana epimedium o czysto białych kwiatach. Liście żywozielone, dość drobne, tworzące gęste i zwarte kępy. Prawdopodobnie mieszaniec E. diphyllim i E. youngianum. Bardzo przydatne do obsadzania nagich miejsc pod drzewami: nie wymaga gleb specjalnie żyznych, dobrze znosi okresowe susze. Epimedia są roślinami zimozielonymi w cieplejszych strefach klimatycznych, w polskich ogrodach należy ścinać suche liście wczesną wiosną.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Amber Queen” - epimedium

Roślina okrywowa o żywozielonych liściach (młode, wiosenne liście są zabarwione czerwienią i brązem, nakrapiane nierównomiernie), tworząca gęste, zwarte kępy. Wiosną (kwiecień i maj) nad liśćmi pojawiają się masowo stosunkowo duże żółte kwiaty zabarwione intensywnie ciepłym oranżem.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Andre Charlier” - epimedium

Krzyżówka E. rhizomatosum i E. wushanense pochodząca z belgijskiej szkółki Danielle Monbaliu. Liście nakrapiane brązem wczesną wiosną, w maju zielenieją - stają ciemnozielone, dość błyszczące, z charakterystycznym piłkowaniem na brzegach. Kwiaty bardzo liczne, żółte, dość duże (jak na epimedium) - za sprawą wydłużonych ostróg.
Dostępność: jest
Epimedium „Black Sea” - epimedium

Epimedium „Black Sea” wzięło swoją nazwę od czarnego (ciemnofioletowego) koloru liści, który może pojawić się w okresie jesiennych chłodów. Wiosną i latem liście są zielone. Małe, żółte kwiaty (kremowożółte z pomarańczowym poblaskiem na płatkach) są wyniesione wysoko ponad liście na czerwonych łodygach - pojawiają się od końca marca do kwietnia w dużych ilościach. Odmiana ta nie jest tak odporna na suszę jak inne epimedia.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Caramel” - epimedium

Zdecydowanie jedno z piękniejszych epimediów. Kwiaty duże, mocno rozcapierzone, żółte pajączki z noskami unurzanymi w palonym cukrze. Liście z delikatnymi kolcami, mocno błyszczące, zielone z brązowymi plamkami. Podłoże powinno być dość kwaśne.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Domino” - epimedium

Roślina okrywowa o żywozielonych liściach (młode, wiosenne liście są zabarwione czerwienią i brązem, nakrapiane nierównomiernie), tworząca gęste, zwarte kępy. Wiosną ponad liśćmi pojawiają się masowo stosunkowo duże pajączki biało-różowych kwiatów. Kwitnie długo, zdarza mu się także powtarzać kwitnienie wczesną jesienią. Zadomowione dobrze zniesie warunki suchego cienia. Jedno z piękniejszych, wdzięczniejszych epimediów.
Dostępność: brak towaru
Epimedium „Pink Elf” - epimedium

Dostępność: jest
Epimedium „Pretty in Pink” - epimedium

Dostępność: brak towaru
Epimedium „Red Maximum” - epimedium

Świetna krzyżówka Epimediu grandiflorum "Freya" i E. membranaceum. Kwiaty średniej wielkości, wiśniowe z rozbielonymi końcówkami. Liście brązowe wiosną, później zielone, tworzą zwarte kępy.
Dostępność: jest
Epimedium „Sunny and Share” - epimedium

Odmiana o niedużych lecz bardzo licznych żółtych kwiatach (podobnie jak u E. "Lemon Zest" kwiatki są dzwoneczkowate, zwarte, nie mają płatków w postaci pajączkowatych "ostróg"). Kwiaty nisko ponad liśćmi - zielonymi, mocno nakrapianymi brązem. Kwitnie długo, powtarza kwitnienie latem lub wczesną jesienią.
Dostępność: brak towaru
Epimedium grandiflorum „Lilafee” - epimedium wielkokwiatowe

Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. Wiosną (kwiecień, maj) nad liśćmi pojawiają się masowo drobne, pająkowate kwiaty w kolorze lila. Liście są zielone, młode liście czerwono-brązowe, pozostają na roślinie całą zimę (wczesną wiosną należy je ściąć by pobudzić wzrost nowych). Bardzo przydatne do obsadzania nagich miejsc pod drzewami: nie wymaga gleb specjalnie żyznych, dobrze znosi okresowe susze, płytko się korzeni. Lubi kwaśne podłoże.
Dostępność: brak towaru
Epimedium perralchicum „Frohnleiten” - epimedium

Świetna, pełna wigoru roślina okrywowa o dość drobnych, skórzastych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. Ma małe, żółte kwiatki wyniesione wysoko ponad liście - pojawiają się od końca marca do kwietnia. Wiosną liście są zielono-czerwone, później czerwone przebarwienia znikają.
Dostępność: brak towaru
Epimedium stellatum „Wudang Star” - epimedium

Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. W kwietniu i maju nad liśćmi pojawiają się masowo drobne, czysto białe kwiaty zawieszone na łodyżkach jak cieniutkie, czarne druciki. Wiosną liście są delikatnie poplamione brązem, później zielone; pozostają na roślinie całą zimę
Dostępność: jest
Epimedium versicolor „Sulphureum” - epimedium różnobarwne

Roślina okrywowa o dość drobnych liściach, tworząca gęste i zwarte kępy. Wiosną (kwiecień) nad liśćmi pojawiają się masowo delikatne, drobne, kremowożółte kwiaty.
Dostępność: brak towaru
Epimedium wushanense nova „Spiny Leaved Form” - epimedium

Gatunek odkryty w górach Wushan w Chinach (Syczuan) i w stosunku do znanych już epimediów wushanense takich jak np. "Amber Queen", uznany za odmienne i prawdziwe epimedium z Wushan, i dla odróżnienia z przydomkiem "nova" w nazwie. Osiąga ok. 100 cm wysokości - jest to okazałe epimedium. Rośnie i namnaża się dość wolno. Liście ma dość szerokie, bardzo skórzaste, sztywne, o brzegach ostro piłkowanych, zakończonych niemalże kolcami.
Dostępność: brak towaru
Epimedium youngianum „Roseum” - epimedium Younga

Nieduże epimedium o jasno różowych kwiatach; liście dość drobne, tworzące gęste i zwarte kępy. Bardzo przydatne do obsadzania nagich miejsc pod drzewami: nie wymaga gleb specjalnie żyznych, zadomowione dobrze znosi okresowe susze. Świetne w nasadzeniach masowych. Epimedia są roślinami zimozielonymi w cieplejszych strefach klimatycznych, w polskich ogrodach należy ścinać suche liście wczesną wiosną.
Dostępność: brak towaru
Epimedium youngianum „Yenomoto” - epimedium Younga

Epimedium Younga to jedno z mniejszych epimediów. Kwiaty białe, u odmiany "Yenomoto" lekko zaróżowione, obfitsze i troszkę większe niż u innych youngianów, przepiękne zwłaszcza przy masowym nasadzeniu.
Dostępność: jest
Erythronium „White Beauty” - psiząb liliowy

Niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną, o liściach zielonych z brązowymi plamami. Po przekwitnięciu zamiera (usuwamy całkowicie uschnięte liście) by pojawić się w marcu lub kwietniu następnego roku.
Dostępność: brak towaru
Erythronium dens-canis „Lilac Wonder” - psiząb liliowy

Niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną, o liściach zielonych z brązowymi plamami. Po przekwitnięciu zamiera (usuwamy całkowicie uschnięte liście) by pojawić się w marcu lub kwietniu następnego roku. Swą nazwę psiząb zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi cebulek. Najlepiej prezentuje się w nasadzeniach masowych - po kilka lub kilkanaście cebul. Odmiana „Lilac Wonder” ma intensywnie różowe kwiaty, uważana jest za jedną z najpiękniejszych.
Dostępność: brak towaru
Erythronium „Pagoda” - psiząb

Roślina cebulowa kwitnąca wiosną o charakterystycznych wydłużonych cebulkach przypominających kształtem psie zęby. Kwiaty żółte o płatkach wywiniętych ku górze; liście zielone z brązowymi plamami. Po przekwitnięciu zamiera (usuwamy całkowicie uschnięte liście) by pojawić się w marcu lub kwietniu następnego roku.
Dostępność: brak towaru
Erythronium dens-canis „Rose Queen” - psiząb liliowy

Odmiana „Rose Queen” ma jasno różowe, mocne wygięte do tyłu płatki i intensywnie fioletowe pręciki. Jeden z niższych psizębów.
Dostępność: brak towaru
Erythronium dens-canis „Snowflake” - psiząb liliowy

Biało kwitnąca odmiana „Snowflake” został wyselekcjonowana z gatunku. Jest to niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną. Kwiaty białe, płatki wywinięte ku górze; liście zielone z niebieskim nalotem i z brązowymi plamami.
Dostępność: brak towaru
Erythronium japonicum - psiząb liliowy

Niewielka roślina cebulowa kwitnąca wiosną. Liście szerokie, ułożone horyzontalnie, zielone z brązowymi plamami lub gładkie zielone. Kwiaty w kolorze lila - kolor czasem bardziej różowy, czasem bardziej zabarwiony fioletem. Po przekwitnięciu zamiera (usuwamy całkowicie uschnięte liście) by pojawić się w marcu lub kwietniu następnego roku.
Dostępność: brak towaru
Fritillaria camtschatcensis - szachownica kamczacka

Szachownica o dramatycznych czarnych kwiatach, wyższa i masywniejsza niż delikatna szachownica kostkowata. Kwiaty zebrane po kilka na szczycie wyprostowanych pędów kwiatowych zwieszają się delikatnie. Roślina dobrze czuje się na stanowisku lekko ocienionym, wilgotnym i dobrze zdrenowanym.
Dostępność: brak towaru
Galanthus elwesii - śnieżyczka Elwesa

Kwiat biały, dzwonkowaty z charakterystycznymi zielonymi znaczkami, dzięki którym wygląda jak biało zielona pszczoła. Ich pojawienie się zwiastuje koniec zimy. Wymaga stanowiska lekko ocienionego, wilgotnego, chłodnego, mile widziany kompost liściowy. Jest to największa ze śnieżyczek, odkryta w Turcji w drugiej połowie XIXw.
Dostępność: brak towaru
Geranium phaeum "Raven" - bodziszek żałobny

Kwiaty tego bodziszka są głęboko ciemnofioletowe, a taki ciemny kolor wśród roślin to w uproszczeniu czarny, stąd nazwa tej odmiany oznaczająca kruka. Roślina niewymagająca, zadowoli się przeciętną glebą, lubi stanowiska lekko ocienione i raczej wilgotne. Kwitnie długo, szczególnie jeśli wyciąć przekwitnięte pędy..
Dostępność: jest
Glaucidium palmatum - glaucidium dłoniaste; sóweczka dłoniasta

Bylina pochodząca z lesistych terenów Japonii - w naszych ogrodach potrzebuje lekkiego cienia i próchniczego (najlepiej kompost liściowy!), wilgotnego podłoża. Liście glaucidium są jasnozielone, wyraźnie unerwione, klapowane i chropowate jak żabia skórka. Kwiaty dość duże o płatkach delikatnych jak u maka; najczęściej jasnofioletowe, choć można znaleźć także osobniki o kwiatach ciemnofioletowych i białych. Tworzy ładne, gęste kępy.
Dostępność: brak towaru
Gymnocarpium dryopteris „Plumosum” - zachyłka trójkątna

Niska, delikatna paproć tworząca gęste kobierce. Wymaga stanowiska wilgotnego (ale przepuszczalnego). Odkryto ją na początku XX wieku na wapiennych skałach w brytyjskim Lake District - sprawdza się jednak bardzo dobrze w podłożu kwaśnym.
Dostępność: brak towaru
Helleborus hybridus „Purple Big Flower” - ciemiernik

Krzyżówka, w której znajdują się geny Helleborus niger, H. lividus i H. orientalis - ciemiernik o pojedynczych, dużych buraczkowych kwiatach i ładnych liściach. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosną może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.
Dostępność: jest
Helleborus orientalis „Double Pink Spotted” - ciemiernik wschodni

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, ciemnoróżowych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.
Dostępność: jest
Helleborus orientalis „Double Purple” - ciemiernik wschodni

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o podwójnych fioletowych kwiatach (ciemna śliwka). Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.
Dostępność: jest
Helleborus orientalis „Double White Spotted” - ciemiernik wschodni

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, białych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.
Dostępność: jest
Helleborus orientalis „Double Yellow” - ciemiernik wschodni

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o podwójnych żółtych kwiatach z bladymi plamkami na dnie kielicha kwiatowego. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.
Dostępność: jest

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »