Do dużych nasadzeń
Do większych nasadzeń proponujemy sadzonki roślin w paletach rozsadowych. Sadzonka jest mniejsza niż oferowana standardowo roślina w doniczce (większość z nich ma bryłę korzeniową o średnicy ok. 4cm), dlatego można założyć trochę mniejszy rozstaw przy sadzeniu. Nasza propozycja dotyczy zwłaszcza roślin wodnych i okrywowych, które charakteryzują się dużym wigorem - wysadzone w sezonie wegetacyjnym (najlepiej od kwietnia do września) bardzo szybko zaaklimatyzują się i podejmą wzrost. Mniejszym kosztem można obsadzić duże połacie ogrodu, parku czy przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Oferowane 5 sztuk kremowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk pomarańczowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk różowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk fioletowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk czerwonych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk białych/kremowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk żółtych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Rośnie dobrze w podłożu żyznym, wilgotnym, w płytkich wodach stojących i wolno płynących. Stosowany często w oczyszczalniach korzeniowych: bardzo efektywny w usuwaniu z wody nadmiaru biogenów a na jego kłączach rozwijają się bakterie rozkładające związki azotu. Łatwo tworzy monokultury, świetna roślina do jednogatunkowych nasadzeń na dużych obszarach.

Ogrodowa odmiana tataraku zwyczajnego o długich, mieczowatych liściach w kremowobiałe i zielone pasy. Tatarak paskowany dorasta do około metra (rośnie wolniej i nie osiąga takiej wielkości jak czysty gatunek).

Jaskrawożółte kwiaty kaczeńca na podmokłych łąkach, w rowach i na brzegach strumieni to niechybna oznaka nadchodzącej wiosny. Są źródłem nektaru dla pierwszych „pozimowych” pszczół. Kaczeniec rośnie w kępach, osiąga wzrost od 15 do 60 cm - w zależności od siedliska. Dobrze rośnie na stanowisku wilgotnym, dobrze znosi też okresowe zalewanie.

Turzyca ta występuje na mokrych łąkach i brzegach zbiorników wodnych całej Europy. Rośnie na stanowisku zacisznym o żyznym, mulistym podłożu. W sprzyjających warunkach tworzy dość wysokie gęste łany, w zwartych nasadzeniach nie wpuszcza innych roślin (nie dopuszcza więc do zachwaszczenia). Nie jest inwazyjna i nie rozrasta się nadmiernie. Dobrze nosi zasolenie wody. Wykorzystywana w biologicznych oczyszczalniach ścieków - redukuje zanieczyszczenie potasem.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek, bryła korzeniowa 3,5 cm.

Pstrolistna odmiana turzycy pochodzącej z północno wschodnich stanów Ameryki Północnej (nazwa pochodzi od rzeki Muskingum w Ohio). Nadaje się doskonale jako roślina okrywowa do obsadzania brzegów stawów, oczek wodnych, strumieni a także jasnych i wilgotnych miejsc w każdym ogrodzie.

Występuje na terenie całej Polski na mokradłach, brzegach zbiorników wodnych. Wspaniała turzyca o pięknym, fontannowym pokroju, tworząca bardzo gęste, zwarte kępy. Przydatna do obsadzania stawów o charakterze naturalistycznym, mokrych łąk, stref czyszczących w stawach. Dobrze znosi okresowe przesychanie; idealna do uprawy hydroponicznej (np. pływające wyspy).

Turzyca kosmopolityczna, pospolita na terenie całej Polski: na torfowiskach, mokradłach, brzegach zbiorników wodnych. Z uwagi na urodę jasnozielonych, przewieszających się fontannowo liści i wydatnych kwiatostanów, chętnie stosowana do obsadzania stawów o charakterze naturalistycznym. Wykorzystywana do rekultywacji terenów podmokłych, a także w biologicznych oczyszczalniach ścieków.

Ponikło to rodzima bylina przypominająca drobniutką trawkę. W naturalnych zbiornikach porasta strefę brzegową (ważna rola ponikła dla umacniania brzegów). W sadzawce stworzy swego rodzaju delikatny, podwodny trawnik.

Duża bylina o walorach architektonicznych - w założeniu ogrodowym może pełnić rolę krzewu. Wymaga miejsca mokrego lub co najmniej wilgotnego - w naturze najczęściej można ją spotkać na podmokłych łąkach (angielska nazwa wiązówki to „Queen of the Meadow” - „królowa łąki”). Polecamy szczególnie na obrzeża dużych stawów lub lub do ogrodów o charakterze łąkowym.

Niezwykle ekspansywna trawa występująca powszechnie w miejscach mokrych i podmokłych: na brzegach stawów, jezior i rzek. Dobrze znosi wody płynące - może służyć do obsadzania strumieni. Szczególnie chętnie występuje tam, gdzie podłoże jest żyzne.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek.

Wielokolorowe liście (różowo-kremowo-zielone) są rekompensatą za mało interesujące, niewielkie kwiatki. Tułacz nie ma wielkich wymagań co do stanowiska, jest dobrą rośliną okrywową. Ma tendencję do wędrowania po ogrodzie (stąd polska nazwa), dlatego w naszym ogrodzie rośnie w zadołowanej dużej donicy (70 cm średnicy).
Tutaj oferujemy 100 sztuk sadzonek.

Kosaciec żółty bardzo dobrze czuje się zarówno w wodzie jak i na stanowisku zaledwie wilgotnym - można go sadzić tam, gdzie występują wahania poziomu wody w stawie lub sadzawce, lub na pograniczu lądu i wody zacierając tym samym granicę i ukrywając nieatrakcyjny brzeg zbiornika.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek.

Roślina charakterystyczna dla terenów mokrych i wilgotnych na całej kuli ziemskiej. Najchętniej rośnie tam, gdzie gleby są ciężkie, zbite. Tworzy gęste, regularne kępy szydlastych liści.

Tworzy gęste, regularne kępy sterczących, szydlastych, stalowoniebieskich liści. Występuje na terenach mokrych i wilgotnych na całej kuli ziemskiej, najchętniej tam, gdzie gleby są ciężkie, zbite, częsty na wilgotnych pastwiskach. Zimozielony.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek.

Rodzima bylina występująca na mokrych łąkach. Karminowe kwiaty zebrane są w kłosach do 30 cm długości. Wabią pszczoły i motyle.

Podstawowa roślina do każdego oczka wodnego. Cechuje ją niezwykła tolerancja na warunki, w jakich przychodzi jej rosnąć: może być rośliną podwodną (głębokość prawie do 1m), rosnącą na pływających wyspach lub stanowisku zaledwie wilgotnym; doskonale znosi nawet najmroźniejsze zimy - jest jedną z pierwszych roślin, które na przełomie zimy i wiosny podejmują wzrost.

Niezapominajka to roślina najczęściej chyba kojarzona z leśnymi strumykami, brzegami potoków. Wymaga miejsca stale mokrego i żyznego - idealna jest dla niezapominajki mokra łąka. Rośnie wśród traw i innych roślin. Subtelne błękitne kwiaty z żółtym oczkiem nie dają o sobie zapomnieć…

Jedna z największych i najbardziej niezawodnych czerwonych odmian lilii wodnych. Kwitnie bardzo obficie dużymi karminowoczerwonymi kwiatami (płatki zewnętrzne są jaśniejsze od wewnętrznych). Barwa kwiatów intensyfikuje się wraz z wiekiem rośliny.

Charakterystyczna roślina wodna porastająca brzegi jezior, stawów, bagna, mokradła, łęgi na całej kuli ziemskiej, we wszystkich niemal strefach klimatycznych. Rozrasta się przy pomocy pełzających kłączy oraz wysiew nasion. Trzcina pospolita należy do roślin o dużym znaczeniu dla rekultywacji terenów podmokłych, umacniania brzegów (także tam, gdzie występuje falowanie wody) i oczyszczania wody.
Tutaj w ofercie 100 sztuk sadzonek trzciny.

Z rozety pomarszczonych liści wyrasta ulistniony pęd kwiatowy z kłosem fioletowych, pełnych pszczelego pożytku kwiatów. Może rosnąć na słonecznej ogrodowej rabacie, na kwietnej łące, na brzegu trawnika. Jej kwiaty wabią owady zapylające, z liści można przyrządzać lecznicze napary lub stosować jako przyprawę. Dobrze rośnie w miejscach słonecznych, przesychających. Wystarczy jej gleba przeciętna lub umiarkowanie żyzna, chętnie z dodatkiem wapnia.

Oczeret w poprzeczne kremowe i zielone paski. Ciekawy, bardzo dekoracyjny i szczególnie przydatny w miejscach, w których mało jest roślin kwitnących. Można obsadzać duże połacie lub sadzić pojedynczo.

Pełnik europejski to gatunek rodzimy - kiedyś często obecny na mokrych łąkach i wzdłuż strumieni, dziś spotykany coraz rzadziej, objęty ochroną. Nazywany pełnikiem dla swego pełnego, kulistego kwiatu. Jest też symbolem ziemi kłodzkiej (zwany tam „różą kłodzką”).

Nieco mniejsza od pałki szerokolistnej ma też znacznie węższe liście (stąd nazwa) i mniejsze kolby. Wykorzystywana do umacniania brzegów oraz w filtrach korzeniowych oczyszczalni ścieków i basenów kąpielowych.

Porastająca brzegi stawów, jezior i rowów, bardzo żywotna roślina (dlatego najlepiej obsadzać nią tylko bardzo duże zbiorniki) była dawniej szeroko wykorzystywana: z mocnych włókien pałki robiono powrozy, kosze, maty, a młode pędy i kłącza jadano. Obecnie oprócz walorów ozdobnych w przydomowych sadzawkach i stawach wykorzystuje się też duże zdolności oczyszczające pałki.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek.

Najmniejsza z pałek wodnych - dorasta do około 1 metra - tworzy kolby w kształcie kuleczek. Doskonała do nawet najmniejszych zbiorników wodnych. Rośnie jak gęsty szczypiorek.
Pozostawione na zimę liście pałek wodnych wydatnie przyczyniają się do napowietrzania zbiornika.

12 sztuk grzybieni w czterech odmianach kolorystycznych: biały, czerwony, różowy i żółty, po 3 sztuki z odmiany.
Wybraliśmy odmiany silnie rosnące, zdrowe, nie sprawiające kłopotów. Wszystkie mogą rosnąć na głębokości od 60 do 120 cm, a w sprzyjających warunkach (woda o wysokiej przezroczystości, żyzne podłoże) także głębiej.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »