Znane również pod nazwą Iris kaempferii. Gatunek kosaćca dobrze znoszący latem stanowisko mokre, zimą należy mu jednak zapewnić „suche nogi”.
Znane również pod nazwą Iris kaempferii. Gatunek kosaćca dobrze znoszący latem stanowisko mokre, zimą należy mu jednak zapewnić „suche nogi”.
Znane również pod nazwą Iris kaempferii. Gatunek kosaćca dobrze znoszący latem stanowisko mokre, zimą należy mu jednak zapewnić „suche nogi”.
Kosaciec żółty bardzo dobrze czuje się zarówno w wodzie jak i na stanowisku zaledwie wilgotnym - można go sadzić tam, gdzie występują wahania poziomu wody w stawie lub sadzawce, lub na pograniczu lądu i wody
Kosaciec żółty bardzo dobrze czuje się zarówno w wodzie jak i na stanowisku zaledwie wilgotnym - można go sadzić tam, gdzie występują wahania poziomu wody w stawie lub sadzawce, lub na pograniczu lądu i wody zacierając tym samym granicę i ukrywając nieatrakcyjny brzeg zbiornika.
Tutaj oferta na 100 sztuk sadzonek.
Interesująca hybryda kosaćca żółtego o kremowobiałych kwiatach z delikatnymi fioletowymi żyłkami. Może być uprawiany w wilgotnym miejscu w każdym ogrodzie (wymaga żyznego podłoża i słonecznego, stale wilgotnego stanowiska). Doskonale czuje się też posadzony w płytkiej wodzie podobnie jak popularny kosaciec żółty.
Odmiana o kwiatach jasnożółtych z wyraźnym ciemnym rysunkiem u nasady płatków.
Piękna hybryda kosaćca żółtego o kwiatach w kolorze biskupim ze złotymi żyłkami na dolnych, szerokich płatkach. Trochę niższy niż czysty gatunek. Doskonale czuje się posadzony w strefie płytkiej wody, podobnie jak popularny kosaciec żółty. Może też być uprawiany w wilgotnym miejscu w każdym ogrodzie (wymaga żyznego podłoża i słonecznego, stale wilgotnego stanowiska). Obficie kwitnie, bezproblemowo zimuje.
Odmiana kosaćca żółtego o liściach w kremowo-zielone pasy. Przebarwienie na liściach jest szczególnie intensywne wiosną, latem może zanikać zupełnie. Charakteryzuje się niższym wzrostem niż gatunek.
Kosaciec szczecinkowy najlepiej czuje się na stanowisku stale wilgotnym. Jego mrozoodporność przewyższa nasze polskie potrzeby - pochodzi z północnych obszarów kuli ziemskiej - Chin, Alaski i Kanady gdzie porasta mokradła i bagna. Bardzo dobry do bagiennej strefy sadzawki. Kwiaty jasno fioletowe. Podłoże powinno mieć odczyn lekko kwaśny. Odmiana "Nana" to oczywiście miniaturka - dorasta najwyżej do 30 cm.
Kwiaty jasnoróżowe, bardzo liczne w okresie kwitnienia, o nietypowej budowie: nie mają sterczących pionowo płatków górnych, za to mają aż 6 szerokich płatków dolnych. Ładnie prezentują się nad wodą.
Odmiana „Band of Angels” ma kwiaty fioletowo niebieskie, z dużą kremową plamą u nasady płatków i kremową obwódką wokół.
Wysoki, okazały kosaciec syberyjski z kwiatami w kolorze biskupim - bardzo mocnym, głębokim.
I. sibirica „Kundel” to wspaniały, żywotny, wysoki mieszaniec wyselekcjonowany w Arboretum w Bolestraszycach. Kwiaty fioletowe, aksamitne wyniesione na dość grubych łodygach wysoko ponad liście. Kwitnie jako jeden z pierwszych. Polecamy!
Odmiana o licznych, różowych kwiatach. Nagradzany w kategorii kosaćców syberyjskich.
"Mesa Pearl" to piękny kosaciec syberyjski o kwiatach w kolorze lila. Kwitnie stosunkowo późno.
„Mrs Rowe” to odmiana o subtelnych, niedużych, bladoróżowych kwiatach (z daleka wyglądają na białe). Zaczyna kwitnienie jako jedna z pierwszych.
I. sibirica „Percheron” to prawdziwy koń pociągowy wśród irysów: żywotny, mocny, wysoki. Kwiaty niebieskofioletowe, małe - jak przystało na kosaćca syberyjskiego. Kwitnie obficie i bardzo wcześnie - zaczyna już w połowie maja. Rewelacyjny do parków, dużych ogrodów, założeń naturalistycznych.
Odmiana „Pink Parfait” jest odmianą wielopłatkową. Różowe kwiaty są bardzo duże jak na irysa syberyjskiego - 16 cm średnicy!
Odmiana kosaćca syberyjskiego z kwiatami w mocnym, intensywnym kolorze biskupim.
Odmiana wyraźnie niższa od gatunku. Kwiaty głęboko fioletowe o pofałdowanych, okrągłych płatkach.
Odmiana piękna, żywotna, kilkukrotnie wyróżniana przez Amerykańskie Towarzystwo Miłośników Irysów. Kwiaty niemal czysto białe - z nieznaczną żółtawą lub zielonkawą plamką u nasady szerokich płatków; duże i liczne. Karpy wysokie, okazałe.
Piękna krzyżówka Iris versicolor i I. virginica. Wczesną wiosną liście są intensywnie fioletowe - szczególnie u nasady, pędy kwiatowe niemal czarne. Bardzo dobrze rośnie w miejscach podmokłych, bagiennych, na brzegach zbiorników wodnych i w płytkiej wodzie. Bardzo mrozoodporny. Odmiana zdobyła wiele ogrodniczych nagród.
Niesssssamowity irys "Energizer" należy do grupy Arilbred i jest krzyżówką kosaćców aril i bródkowych. Te pierwsze pochodzą z terenów suchych, często górzystych (Afganistan, Turcja, Iran), wymagają letniego "suchego" spoczynku; często mają kwiaty w fantastycznych kolorach lub ponadskalowej wielkości. Z racji swoich wymagań mogą przysparzać trudności. Na szczęście arilbredy dziedziczą urodę po trudnym w uprawie rodzicu pustynnym, i łatwość uprawy po bródkowym.
Odmiana „Yarai” ma kwiaty żółte z bordowym/brązowym rysunkiem na płatkach - wyglądają "tygrysio". Jest żywotna, silnie rosnąca, zdrowa, okazała.
Odmiana „Yoru No Akari” ma wrzosowe kwiaty, mocniej nasycone fioletem od brzegów płatków i od strony żółtej strzałki znajdującej się u nasady dolnych płatków. Jest żywotna i zdrowa, niższa niż inne pseudaty. Japońska nazwa oznacza "światła nocnego miasta".
- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Salvinia natans - salwinia pływająca
Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »