
Pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach wyniesionych wysoko ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Kwiaty fioletowe - doskonale współgrają z innymi pierwiosnkami kandelabrowymi (Primula „Miller's Crimson” czy Primula bulleyaana).

Ten kandelabrowy pierwiosnek pochodzi z górskich terenów chińskiej prowincji Junnan, gdzie można go spotkać na mokrych łąkach - potrzebuje stale wilgotnego podłoża. Kwiaty, które pojawiają się na wysokich pędach są intensywnie ciemno bordowe - świetnie wyglądają zestawione z innymi kandelabrami o podobnych potrzebach siedliskowych takich jak Primula beesiana, P. bulleyana czy P. japonica.

Primula auricula zajmuje specjalne miejsce wśród pierwiosnków: pochodzi z terenów górskich, jest rośliną nadającą się na skalniaki. Odmiana „Anderl” ma kwiaty fioletowe z kremowym środkiem.

Primula auricula zajmuje specjalne miejsce wśród pierwiosnków: pochodzi z terenów górskich, jest rośliną nadającą się na skalniaki. Odmiana „Mariandl” ma kwiaty granatowe z białym środkiem.

Pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach wyniesionych wysoko ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Kwiaty w ciepłym odcieniu żółci i pomarańczowego. Świetnie wyglądają wysadzone w ogrodzie bagiennym wśród paproci podobnego siedliska i roślin o większych liściach (np. Darmera peltata).

Niski pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach w mocnym pomarańczowym kolorze. Doskonały na brzegi strumyków, sadzawek - lubi mieć dość mokro i słonecznie. Świetnie wygląda z Primula bulleyana, pierwiosnkiem wyższym ale kwitnącym również w odcieniach oranżu i żółci.

Pierwiosnek o żółtych, pachnących kwiatach. Wrażliwy na niedobór wody - najlepiej czuje się w ogrodzie bagienny, ze stale mokrą strefa korzeniową. Bardzo odporny. Idealny do nasadzeń naturalistycznych.

Pierwiosnek o białych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste.

Pierwiosnek o różowych ("kwiat jabłoni") kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci. Są łatwe w uprawie. Za żyzne, bogate w próchnicę podłoże odwdzięczą się bujnym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

Pierwiosnek o bordowych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci.

Pierwiosnek Maksymowicza pochodzi z górskich terenów centralnych i północnych Chin, gdzie można go spotkać na łąkach i skrajach lasów. Kwiaty są nieduże, intensywnie czerwone. Najlepiej będzie się czuł uprawiany w luźnym podłożu na bazie kompostu liściowego, wilgotnym lecz zdecydowanie przepuszczalnym, bez zastoin wody. Stanowisko powinno być chłodne, lekko ocienione.

Pierwiosnek Parry'ego pochodzi z terenów amerykańskich Gór Skalistych, gdzie porasta brzegi strumyków, mokradła. Lubi mieć mokre nogi i mnóstwo słońca. Liście tworzą zwartą rozetkę mięsistych liści tuż przy ziemi. Kwiaty są nieduże, intensywnie różowe.

Wspaniały, nietypowy, późnokwitnący pierwiosnek. Kwiatostany osiągają wysokość nawet 25 cm, wyniesione są na wysokich łodygach (nawet 80 cm) i rozkwitają od dołu - z dnia na dzień, w miarę otwierania się poszczególnych kwiatków, zmienia się dominanta kolorystyczna kwiatostanu od karminu do różowego tworząc ciekawy kontrast.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »