
Oferowane 5 sztuk kremowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk pomarańczowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk różowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk fioletowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk czerwonych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk żółtych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Podobna do ramondy bylina o liściach dość grubych, mięsistych, owłosionych, z ząbkowanymi brzegami. Kwiaty fioletowe z żółtymi pręcikami na dziesięciocentymetrowych łodyżkach. Gatunek endemiczny, spotykany dziś jeszcze na górzystych obszarach Bułgarii i Grecji. Należy do tej samej rodziny co popularne fiołki alpejskie, w naszym klimacie zimozielona i zimotrwała. Rośnie w szczelinach skał na ocienionych zboczach - w ogrodzie należy sadzić ją również na pochyłych, ocienionych stanowiskach - nie znosi zbierania się wody w rozecie. Rewelacyjnie znosi suszę.

Podobna do ramondy (liście dość grube, mięsiste, owłosione, o ząbkowanych brzegach. Kwiaty fioletowe z żółtymi pręcikami na dziesięciocentymetrowych łodyżkach. Gatunek endemiczny, spotykany dziś jeszcze na górzystych obszarach Bułgarii i Grecji. Należy do tej samej rodziny co popularne fiołki alpejskie, w naszym klimacie zimozielona i zimotrwała. Rośnie w szczelinach skał na ocienionych zboczach - w ogrodzie należy sadzić ją również na pochyłych, ocienionych stanowiskach - nie znosi zbierania się wody w rozecie. Rewelacyjnie znosi suszę.

Niska trawa o pokroju kaskadowym: liście w stonowane zielone i złote paski układają się w tę samą stronę. Dobrze rośnie w lekkim cieniu, posadzona na stanowisku słonecznym może nabrać czerwonawego koloru.

Niska trawa o pokroju kaskadowym. Jej przewieszające się kaskadowo liście są wiosną i latem zielone, jesienią przybierają odcienie czerwieni i oranżu. Dobrze rośnie w lekkim cieniu pod drzewami, krzewami. Z czasem tworzy schludne, miękkie, łagodnie falujące kępy. Kwitnie późnym latem i jesienią jasnozielonymi, wysmukłymi kwiatami dodającymi całej kępie lekkości.

Niska trawa o żółtych liściach (chłodny odcień na stanowisku cienistym, cieplejszy na słonecznym), które przebarwiając się jesienią nabierają czerwonych tonów, szczególnie na końcach liści. Bordo na końcówkach także w środku sezonu, szczególnie intensywnie u roślin starszych. Tworzy kępy gęste, zwarte - doskonała okrywa terenu. Świetny "rozświetlacz" cienistych zakątków w ogrodzie.

Krzyżówka, w której znajdują się geny Helleborus niger, H. lividus i H. orientalis - ciemiernik o pojedynczych, dużych buraczkowych kwiatach i ładnych liściach. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosną może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Odmiana o bardzo długim czasie kwitnienia (od jesieni do wiosny), dobrym wigorze. Liście ciemnozielone, skórzaste, zimozielone. Kwiaty w kolorze śniegu na Mont Blanc.

Kompaktowa odmiana o przepięknych, czysto białych, dużych kwiatach z dodatkową kryzą białych sepali otaczających środek kwiatu (wyglądają jak kwiaty podwójne o płatkach zróżnicowanej wielkości). Kwiaty spoglądają na zewnątrz. Odmiana o długim czasie kwitnienia i mocnych łodyżkach - dobra do bukietów. Liście ciemnozielone, skórzaste, zimozielone.

Pierwsza czerwona odmiana, którą zobaczycie w ogrodzie pod kwiatem. Kwitnie obficie. Liście ciemnozielone, skórzaste, zimozielone.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, ciemnoróżowych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o podwójnych fioletowych kwiatach (ciemna śliwka). Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, białych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Przepiękny ciemiernik o podwójnych kwiatach. Płatki białe, lekko zaróżowione, z intensywnie bordową obwódką. Kompaktowy.

Piękny, subtelny ciemiernik, który trafił do europejskich ogrodów dopiero w latach 90. XXw. (choć odkryto go w Tybecie 100 lat wcześniej). Kwiaty białe lub bladoróżowe z różowymi (różnej intensywności) żyłkami. Pośród lutowych śniegów najpierw pojawiają się pąki kwiatowe, potem liście.

"Ivory Prince" to międzygatunkowa krzyżówka ciemierników. Kwitnie długo i niezwykle obficie. Kwiaty od wewnątrz kremowo białe (a ku końcowi kwitnienia zielonkawe) są lekko zwieszone pokazując zewnętrzną, uroczo zaróżowioną stronę płatków. Liście ciemnozielone ze srebrnym rysunkiem (po ciemierniku korsykańskim), twarde, skórzaste.

"Winter Star" to międzygatunkowa krzyżówka ciemierników. Kwitnie bardzo długo - przepisowo od stycznia do maja, choć nasze rośliny wydały pierwsze kwiaty już w październiku. Przez te miesiące kwitnienia kwiaty przebarwiają się: są białe, zielone, pod koniec kwitnienia różowawe. Liście zimozielone, twarde, skórzaste.

Krzyżówka dwóch południowoeuropejskich ciemierników H. argutifolius i H. lividus, na granicy mrozoodporności w naszym klimacie. Liście srebrne, mocno piłkowane; kwiaty zielonkawe, miejscami podkolorowane lekkim fioletem. Pokrój zwarty, niski, kompaktowy. Dobrze rośnie w miejscach słonecznych o przepuszczalnej glebie.
Na pewno trzeba okryć je na zimę stroiszem lub otulić suchymi liśćmi; można też traktować jako rośliny jednoroczne. Wspaniały do pojemników.

Kwiaty duże. Świeże i chłodne jak poranne zorze - spod delikatnego różu przebija delikatna złota poświata.

Czerwony kwiat z jasnymi pręgami dzielącymi górne płatki na pół. Zielone u nasady gardło przechodzi w żółte. Płatki zakończone falbanką. Odmiana wyselekcjonowana przez brata Stefana Franczaka.

Kwiat duży w kolorze lila z pięknym, dużym, intensywnie śliwkowym okiem i taką samą falbanką.

Kwiat dość duży (13cm średnicy), kremowy z zielonym gardłem, czerwonym okiem i czerwoną falbanką. Pachnący. Kwitnie wcześnie, powtarza kwitnienie.

"Ponętna brzoskwinka" ma kwiaty morelowe z delikatną falbanką. Płatki grube, smaczne...

Kwiaty bardzo duże, wyraziste. Szerokie, kremowe, pofałdowane i pomarszczone płatki skontrastowane są z bordowym okiem, na którym widać złotożółte refleksy. Falbanka także bordowa, poprzeplatana złotożółtą nitką (nazwę tej odmiany można przetłumaczyć jako "antyczne płótna/serwetki").

Kwiaty krwistoczerwone, bardzo duże. Nazwany na cześć australijskich i nowozelandzkich żołnierzy walczących w I wojnie światowej.

Piękny liliowiec pajęczy - o stosunkowo wąskich, długich płatkach. Kwiaty osiągają średnicę 25 cm, płatki dodatkowo powykręcane. Jego nazwa określa rodzaj wybarwienia liliowców - „z aplikacją”: kolor gardzieli jest „naniesiony” (appliqué) na kolor płatków.

Kwiat morelowy z różowym oczkiem i żółto-zieloną gardzielą.

Kwiaty jasno morelowe/łososiowe o płatkach wdzięcznie wygiętych do tyłu. Gardziel zielona.

Uroczy liliowiec o dużych, niemal jednolicie białych, porcelanowych kwiatach o szerokich płatkach; gardziel zielona.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »