
Oferowane 5 sztuk kremowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk pomarańczowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk różowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk fioletowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk czerwonych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk białych/kremowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Oferowane 5 sztuk żółtych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Niska trawa o pokroju kaskadowym: liście w stonowane zielone i złote paski układają się w tę samą stronę. Dobrze rośnie w lekkim cieniu, posadzona na stanowisku słonecznym może nabrać czerwonawego koloru.

Niska trawa o pokroju kaskadowym. Jej przewieszające się kaskadowo liście są wiosną i latem zielone, jesienią przybierają odcienie czerwieni i oranżu. Dobrze rośnie w lekkim cieniu pod drzewami, krzewami. Z czasem tworzy schludne, miękkie, łagodnie falujące kępy. Kwitnie późnym latem i jesienią jasnozielonymi, wysmukłymi kwiatami dodającymi całej kępie lekkości.

Niska trawa o żółtych liściach (chłodny odcień na stanowisku cienistym, cieplejszy na słonecznym), które przebarwiając się jesienią nabierają czerwonych tonów, szczególnie na końcach liści. Bordo na końcówkach także w środku sezonu, szczególnie intensywnie u roślin starszych. Tworzy kępy gęste, zwarte - doskonała okrywa terenu. Świetny "rozświetlacz" cienistych zakątków w ogrodzie.

Krzyżówka, w której znajdują się geny Helleborus niger, H. lividus i H. orientalis - ciemiernik o pojedynczych, dużych buraczkowych kwiatach i ładnych liściach. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosną może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, ciemnoróżowych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o podwójnych fioletowych kwiatach (ciemna śliwka). Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach podwójnych, białych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o podwójnych żółtych kwiatach z bladymi plamkami na dnie kielicha kwiatowego. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o czysto białych kwiatach z zielonkawym środkiem - bardzo eleganckich i chłodnych. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej, im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosną może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach białych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Wyselekcjonowane spośród siewek ciemiernika wschodniego rośliny o kwiatach żółtych z licznymi bordowymi piegami. Kwitnie od końca zimy do późnej wiosny (tym dłużej im chłodniejsze stanowisko). Wczesną wiosna może rosnąć na stanowisku stosunkowo słonecznym, później powinien mieć dużą porcję cienia (np. pochodzącego od innych roślin, które do tego czasu się rozwiną). Służy mu próchnicza, wilgotna lecz dobrze zdrenowana gleba.

Piękny, subtelny ciemiernik, który trafił do europejskich ogrodów dopiero w latach 90. XXw. (choć odkryto go w Tybecie 100 lat wcześniej). Kwiaty białe lub bladoróżowe z różowymi (różnej intensywności) żyłkami. Pośród lutowych śniegów najpierw pojawiają się pąki kwiatowe, potem liście.

Stosunkowo niski liliowiec o różowych kwiatach z mocno zmarszczoną, złotą falbanką. Kwitnie obficie na sztywnych pędach wyrastających niewiele powyżej liści. Bardzo piękny.

Kwiat duży w kolorze lila z pięknym, dużym, intensywnie śliwkowym okiem i taką samą falbanką.

"Ponętna brzoskwinka" ma kwiaty morelowe z delikatną falbanką. Płatki grube, smaczne...

Kwiaty bardzo duże, wyraziste. Szerokie, kremowe, pofałdowane i pomarszczone płatki skontrastowane są z bordowym okiem, na którym widać złotożółte refleksy. Falbanka także bordowa, poprzeplatana złotożółtą nitką (nazwę tej odmiany można przetłumaczyć jako "antyczne płótna/serwetki").

Kwiat morelowy z różowym oczkiem i żółto-zieloną gardzielą.

Kwiaty jasno morelowe/łososiowe o płatkach wdzięcznie wygiętych do tyłu. Gardziel zielona.

Uroczy liliowiec o dużych, niemal jednolicie białych, porcelanowych kwiatach o szerokich płatkach; gardziel zielona.

Płatki cieliste z malinowym okiem i żółtą gardzielą. Powtarza kwitnienie.

Stara, klasyczna odmiana. Liliowiec wysoki, mocno czerwony, o wydłużonych płatkach. Na płatkach żółte pręgi, które są przedłużeniem żółtej gardzieli.

Uroczy liliowiec o dużych różowych kwiatach. Gardziel żółta, oko i falbanka purpurowe. Powtarza kwitnienie.

Liliowiec o żywo żółtych, niedużych (średnica ok. 10 cm) kwiatach. Należy do grupy liliowców „500″ – trzyletnia kępa w ciągu jednego sezonu wydaje około 500 kwiatów (dla porównania H. „Stella d’Oro” na trzyletniej kępie wydaje około 250 kwiatów w sezonie).

Kwiaty fioletowe z żółtym gardłem. Zaczyna kwitnienie dość wcześnie, powtarza. Pachnący.

Piękny malinowy kwiat ze złotymi, mocno postrzępionymi brzegami płatków. Ekstremalnie postrzępione brzegi płatków to tzw. zęby rekina i doczekamy się ich w słoneczne, gorące lata. Oko w o ton ciemniejszej czerwieni, gardziel złota.

Kwiaty różowe z malinowym okiem i malinową falbanką. Na dorosłej kępie 300 kwiatów w roku.

Kwiaty intensywnie żółte lub jasnopomarańczowe, ciepłe.

Zjawiskowy liliowiec o bardzo dużych, ciemnych kwiatach. Kwiaty w ciekawym odcieniu czerwieni z fioletowym okiem i fioletową falbanką na płatkach. Gardło żółte.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »