
Oferowane 5 sztuk fioletowych liliowców wystarczy na obsadzenie pojedynczego szpaleru o długości ok. 2m (należy je sadzić co 40 do 60cm). Sadzone w dwóch rzędach (na zasadzie zygzaka) szybciej utworzą efektowny, gruby szpaler.

Kwiaty fioletowe z żółtym gardłem. Zaczyna kwitnienie dość wcześnie, powtarza. Pachnący.

Kwiat o mięsistych ciemnofioletowych płatkach, gardło żółte.

Kwiaty w kolorze jaskrawego różu wpadającego we fiolet. Strefa oka rozjaśniona do pastelowego różu. Złota falbanka na brzegach płatków. Gardziel zielonkawo żółta.

Kwiat duży, około 14 cm średnicy, niebieskawo fioletowy, płatki pofałdowane na kształt falbanki. Najbardziej poruszająca informacja na temat tej odmiany to nieprawdopodobna wręcz ilość kwiatów, którą może w jednym sezonie wydać trzyletnia kępa: 700! Powtarza kwitnienie.

Odmiana o dużych lawendowych kwiatach z intensywnie fioletowym okiem. Brzeg płatków z falbanką, gardło zielone. Kwitnie obficie.

Niska odmiana o kwiatach w dwóch odcieniach fioletu: płatki ciemnofioletowe, oko - fiolet wyraźnie rozbielony. Gardziel żółta.


Miniaturka o niewielkich fioletoworóżowych kwiatach (8 cm średnicy) z zielonkawym gardłem. Ładnie się rozrasta.

Odmiana o bordowych/fioletowych kwiatach z żółtą gardzielą. Przez środek płatków biegnie jasna pręga. Ładny, kształtny kwiat.

"Loth Lorien" to liliowiec UFO (Unusual Flower Form): płatki są wydłużone i zwinięte w fantazyjne loczki. Kwiaty duże, pachnące, lila róż z żółtą gardzielą. To drugi w naszej kolekcji liliowiec Tolkienowski - obok "Phial of Galadriel".

Kwiaty różowo fioletowe z ciemno fioletowym okiem i subtelną fioletową falbanką. Gardło zielonkawe.

Liliowiec o kwiatach fioletowych, dość dużych (13 cm), gardziel żółta, oko ciemnofioletowe.

Piękna, żywotna odmiana o dużych kwiatach w ciemnym kolorze lila z jasnozieloną gardzielą. Płatki wykończone falbanką, pofalowane, po środku każdego biegnie jasna pręga.

Kwiaty duże, z płatkami wywiniętymi do tyłu, ciemnofioletowe z dużym cytrynowym okiem. Liliowiec nocny, a jego nazwa oznacza modliszkę o północy... Pachnący.

Płatki lawendowo różowe, oko i falbanka fioletowoniebieskie, gardziel zielona. Na płatkach na wysokość oka pojawia się jasna pręga. Może powtarzać kwitnienie, lekko pachnie.

Ciemny fioletowy, aksamitny, z wielkim żółtozielonym środkiem i zieloną gardzielą. Na płatkach jasna pręga. Najczęściej płatki wygięte są mocno do tyłu dzięki czemu kwiat ma kształt kulisty. Ma bardzo poetycka nazwę, która oznacza "sygnał wysłany przez Noc".

Kwiaty nieduże, ciemnofioletowe z falbanką i wyrazistą żółtą gardzielą. Intensywnie powtarza kwitnienie - należy do ulubionej przez nas serii „500” (tyle kwiatów daje jedna dorosła kępa w ciągu sezonu).

Wesoły odcień fioletu z rozbielonym okiem i żółtą gardzielą. Biały brzeżek płatków. Może powtarzać kwitnienie, pachnie.

Kwiaty średniej wielkości jak na liliowiec, bardzo wyraziste: płatki są ciemnoróżowe lub fioletowe (w zależności od światła i od indywidualnego postrzegania kolorów), intensywnie żyłkowane brązowymi prążkami. Gardło zielone, oko ciemne - w kolorze prążków na płatkach. Wokół płatków falbanka.

„Fioletowy ludziojad”. Ciemnofioletowe kwiaty z żółtym okiem. Płatki dość długie. Powtarza kwitnienie.

Kwiaty różowofioletowe (trochę jak przyciemniona fuksja) z ciemniejsza strefą oka i żółtą gardzielą. Przez środek płatków biegną białe żebra. Największym jego atutem są rekinie zęby na obrzeżach płatków (mogą być mniej lub bardziej wyraziste; bywa, że w którymś roku nie są w ogóle wykształcone) .

Fioletowe kwiaty z jaśniejszym fioletowym okiem i delikatna falbanką. Gardziel żółta. Piękny liliowiec.

Kwiat głęboko fioletoworóżowy, jedwabisty, z jaśniejszą pręgą na każdym płatku i żółtozielonym gardłem.

Kwiat intensywnie buraczkowy z lekko fioletowym odcieniem i żółtą gardzielą. Tworzy gęste kępy.

Kwiaty dość duże (15cm), w intensywnym odcieniu fioletu z ekstrawaganckimi białymi zębami wokół płatków. Gardło żółte.

Kwiat spory, fioletowy z żółtym gardłem. Delikatna falbanka na brzegach płatków i jaśniejsza pręga przez środek.

Pajęczy liliowiec o lawendowych kwiatach z z dużym żółtym okiem. Kwitnie bardzo wcześnie i powtarza kwitnienie.

Kwiat fioletoworóżowy z jagodowym okiem i falbanką. Gardziel zielona.

Upper Echelon to "najwyższy poziom", "arystokracja", "najlepszy z najlepszych" - piękna, pełna wigoru odmiana. Kwiaty fioletowe (w zależności od warunków mogą być bardziej różowe) z żółtą gardzielą i złotą falbanką. Na jednym ze zdjęć kwiat ośmiopłatkowy.

Kwiat duży, fioletowy/ciemnobordowy z żółtą gardzielą. Przez środek płatków biegną kremowe żebra.

Rewelacyjna odmiana o bardzo dużych (18 cm średnicy), wyrazistych kwiatach. Podstawowy kolor to krem, gardziel jest zielonkawa, oko duże, śliwkowe. Rozkwitnięty od rana do wieczora.

Pajęczy jasnofioletowy kwiat z zielonkawym gardłem. Przez płatki przebiega biała smuga.

Kwiat intensywnie bordowo fioletowy, masywny, duży (na naszym zdjęciu lekko wyblakły - w rzeczywistości żywy). Pęd kwiatowy sięga niewiele wyżej ponad liście. Odmiana wyselekcjonowana przez brata Stefana Franczaka.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »