
Kwiat dość duży (13cm średnicy), kremowy z zielonym gardłem, czerwonym okiem i czerwoną falbanką. Pachnący. Kwitnie wcześnie, powtarza kwitnienie.

Kwiaty bardzo duże, wyraziste. Szerokie, kremowe, pofałdowane i pomarszczone płatki skontrastowane są z bordowym okiem, na którym widać złotożółte refleksy. Falbanka także bordowa, poprzeplatana złotożółtą nitką (nazwę tej odmiany można przetłumaczyć jako "antyczne płótna/serwetki").

Kwiaty krwistoczerwone, bardzo duże. Nazwany na cześć australijskich i nowozelandzkich żołnierzy walczących w I wojnie światowej.

Piękny liliowiec pajęczy - o stosunkowo wąskich, długich płatkach. Kwiaty osiągają średnicę 25 cm, płatki dodatkowo powykręcane. Jego nazwa określa rodzaj wybarwienia liliowców - „z aplikacją”: kolor gardzieli jest „naniesiony” (appliqué) na kolor płatków.

Stara, klasyczna odmiana. Liliowiec wysoki, mocno czerwony, o wydłużonych płatkach. Na płatkach żółte pręgi, które są przedłużeniem żółtej gardzieli.

Zjawiskowy liliowiec o bardzo dużych, ciemnych kwiatach. Kwiaty w ciekawym odcieniu czerwieni z fioletowym okiem i fioletową falbanką na płatkach. Gardło żółte.

Zjawiskowy liliowiec o dużych kwiatach w kolorze lila. Wyraźna kremowa falbanka i kremowe oko. Powtarza kwitnienie.

Nowa odmiana liliowca o kwiatach w kolorze jagodowym (dużych – 13 cm średnicy) z białymi zębami na płatkach. Gardziel żółta. Należy do grupy liliowców „500” – trzyletnia kępa w ciągu jednego sezonu wydaje około 500 kwiatów (dla porównania H. „Stella d’Oro” na trzyletniej kępie wydaje około 250 kwiatów w sezonie).

Kwiaty średnicy ok. 12cm, różowe z malinowym okiem i zielonkawożółtą gardzielą. Powtarza kwitnienie.

Duże (14 cm średnicy), jasnoróżowe kwiaty ze śliwkowym okiem i taką samą falbanką. Gardziel żółta.

Kwiaty różowo kremowe z dużym, różowym okiem; nie są wielkie (12 cm średnicy) ale bardzo liczne: doliczono się aż 400 kwiatów na trzyletniej kępie.

„Pucharek Bitej Śmietany” - rzeczywiście wyśmienity niewysoki liliowiec o pełnych, kremowych kwiatach. Gardziel zielona. Lekko pachnie.

Kwiaty drobne, cieliste (kolor melona) z malinowym oczkiem i zielonkawą gardzielą.

Miniaturowy liliowiec o drobnych jasnoróżowych kwiatach z malinowym okiem.

Odmiana nowa, bardzo obiecująca: nie dość, że kwiaty są pełne i dość duże (14cm średnicy), to jeszcze powtarzają kwitnienie na tyle intensywnie, że zalicza się ją do serii „500” (dla ścisłości: przeciętnie 400 kwiatów na trzyletniej kępie). Płatki różowe, gardziel zielonkawożółta. Polecamy!

Piękne, wyraziste kwiaty - kremowe z dużym, ciemnofioletowym okiem, płatki z taką samą ciemną obwódką. Pochodzi od liliowca „Moonlit Masquerde”.

Kremowy kwiat z zieloną gardzielą - sprawia wrażenie chłodnego. Płatki zakończone delikatną falbanką. Powtarza kwitnienie.

Niski liliowiec o dużych kiatach (17cm). Kwiaty różowe z żółtą gardzielą; płatki z piękną, wyraźną żółtą falbanką.

Kwiaty duże (14cm), różowe, z żółtą, wyraźnie karbowaną falbanką i żółtym gardłem, pachnące. Powtarza kwitnienie.

Kwiat duży, około 14 cm średnicy, niebieskawo fioletowy, płatki pofałdowane na kształt falbanki. Najbardziej poruszająca informacja na temat tej odmiany to nieprawdopodobna wręcz ilość kwiatów, którą może w jednym sezonie wydać trzyletnia kępa: 700! Powtarza kwitnienie.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), brązowe, z nieznacznie ciemniejszym okiem i żółtym gardłem. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), morelowe. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), kremowe. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), pomarańczowe. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), o płatkach żółtych i jasnobrązowych. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Kwiaty nieduże (jak u całej serii), różowe z ciemniejszym okiem. Kwitnie bardzo długo - od końca maja do października.

Płatki w kolorze czerwonego wina, jaśniejsze oko, gardło żółte. Od gardła odchodzą wyglądające jak promienie pręgi biegnące przez środek płatków. Płatki z żółtą falbanką. Powtarza kwitnienie, pachnący.

Liliowiec o koralowych kwiatach z białą pręgą pośrodku płatków.

Kwiaty czerwone z białą obwódką płatków. Powtarza kwitnienie.

Odmiana duża, kwiat duży, biały, z żółtozielonym gardłem. Płatki w nietypowy sposób pofałdowane na brzegach. Powtarza kwitnienie. Biel kwiatów nadaje mu subtelności i lekkości - jedna z piękniejszych odmian w naszej kolekcji.

W wolnym tłumaczeniu „niebiański różowy kieł”. Kwiat duży, różowy, z żółtozielonym gardłem; płatki z wyraźnym żółtym ząbkowaniem. Powtarza kwitnienie.

Solidne, wielkie kwiaty. Płatki żółte z łososiowym nalotem. Gardziel zielonkawożółta. Mocno pomarszczona falbanka. Powtarza kwitnienie.

Kwiaty kremowe z wielkim, wyrazistym różowym okiem i zielonym gardłem. Płatki wywinięte do tyłu. Kwitnie obficie.

Niski wzrost, kwiaty stosunkowo duże, kremowe, pełne (według statystyk - pełne w 80%).

Kwiaty duże, ciemnoczerwone z żółtym okiem i gardzielą. Liczne.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »