Hosty o żółtych liściach

Odmiana średniej wielkości o ostro zakończonych, wąskich, trójkątnych liściach, pomarszczonych, o pofałdowanych brzegach. Rozpoczyna wegetację jako żółta, z czasem zielenieje. Kwiaty lila, ogonki liściowe i pędy kwiatowe czerwone.

Klasyczna odmiana o złotożółtych liściach (wiosną zielonkawe, pod koniec sezonu złote, błyszczące). Kępy gęste, duże. Roślina pełna wigoru, bardzo dobrze znosi stanowisko słoneczne.

Nieduża złota odmiana o lśniących liściach. Brzegi liści lekko pofalowane. Nieoceniona w cieniu - rozjaśnia, dodaje głębi. Narasta dość szybko.

Hosta o intensywnie złotych, mocno pomarszczonych, grubych i twardych liściach (odporne na zakusy ślimaków). Tworzy zgrabną, jasną kępę. Kwiaty prawie białe, od czerwca.

Liście początkowo zielone, później złote, pomarszczone, średni wzrost. Dobry, jasny akcent w cieniu, choć dobrze rośnie też na stanowisku umiarkowanie słonecznym.

Hosta o złotych, lekko błyszczących i mocno pomarszczonych liściach. Kwiaty prawie białe. Duża. Dobrze czuje się również na stanowisku słonecznym.

Mała ale pełna wigoru odmiana o liściach początkowo zielonkawych, później soczyście żółtych. Jej dodatkowym atutem są czerwone ogonki liściowe. Pomimo niewielkich rozmiarów, trudno nie dostrzec jej w ogrodzie, zwłaszcza w otoczeniu roślin o ciemnych liściach.

Świetna nieduża hosta o intensywnie żółtych (na słonecznym stanowisku zblakną niemal do kremowego), mocno wydłużonych liściach. Spód liścia biały.

Liście żółte na wysokich, bardzo ciemnych (ciemny fiolet) ogonkach. Kontrast tych kolorów wygląda świetnie i ładnie się prezentuje: roślina ma pionowy pokrój. Warto wyeksponować tę odmianę sadząc na podwyższonej rabacie, murku przy schodach, w pojemniku.

Ciekawa hosta o bardzo błyszczących, żółtych liściach z czerwienią ogonka liściowego przesiąkającą na blaszkę liściową. Latem liście zielenieją, by pod koniec okresu wegetacyjnego znów błysnąć czerwienią, trochę jak u H. "First Blush" na wiosnę...

Ta hosta jest jak słońce: intensywnie żółte liście z falistymi brzegami na czerwonych ogonkach. Pokrój wyprostowany.

Świetna żółta hosta o dość mocno pofalowanych brzegach liścia. Ogonki liściowe różowe. Tworzy niskie kępy.

Wielka hosta o złotych, mięsistych, mocno pomarszczonych liściach. Dla koloru warto posadzić ją w miejscu z przedpołudniowym słońcem.

„Cranberry Wine” czyli „Wino Żurawinowe”. Funkia średniej wielkości o żółtych, lśniących (jakby nabłyszczonych) liściach o lekko pofalowanych brzegach. Ogonki liściowe i łodyga kwiatu są intensywnie czerwone.

Siewka H. "Abiqua Drinking Gourd" - złote miseczki. Odmiana niższa i mniejsza niż rodzic. Kwiaty niemal białe.

Odmiana średniej wielkości o zaskakująco dużych liściach w stosunku do długości ogonków. Złote, pomarszczone liście są wybrzuszone i spływają miękko ku ziemi tworząc bardzo efektowną kępę. I do tego niemal białe kwiaty!

Spora hosta o złotych liściach z brzeżkiem pofałdowanym jak u pierożka. Liście z zatopionymi wyraźnymi nerwami.

Jednobarwna hosta - żółte liście z pofalowanymi brzegami, a świat hostamaniaków oszalał na jej punkcie. Jest rzeczywiście obiecująca: bardzo świetlista, jakby była fluorescencyjna i przyzwoicie się rozrasta. Pochodzi od H. "Marilyn Monroe" i w zasadzie tak powinna się nazywać: jest stuprocentową blondynką.

Świetna złota odmiana o grubych, mocno pomarszczonych liściach. Może rosnąć w miejscu słonecznym, a dzięki masywnej blaszce liściowej nie trzeba się martwić o ślimacze pogryzy. Kwiaty prawie białe.

Bardzo specjalna odmiana: jaskrawożółte liście osadzone są na czerwonych ogonkach liściowych. Blaszka liściowa pofałdowana, z wierzchu błyszcząca a pod spodem matowa. Tworzy gęste, zwarte kępy. Wspaniale wybarwiona zwłaszcza w miejscu odwiedzanym przez poranne słońce.

"Puchata" to mała złota hosta o mocno zmiętych liściach. Kwiaty prawie białe.

Liście zielonożółte (żółty kolor pogłębi się i nabierze blasku gdy posadzimy ją w miejscu odwiedzanym przez słońce), bardzo powykręcane i pofałdowane, dość grube.

Żółte liście na czerwonych nóżkach przechodzą pod koniec lata w zieleń. Ktoś pisze, że najpierw kombinacja jak cytryna i arbuz, później kiwi i truskawka, a w sierpniu pojawiają się jeszcze kwiaty w kolorze ciemnych winogron (jest to w końcu "Owocowy Poncz").

Tetraploid o grubych, żółtych liściach na czerwonych ogonkach.

Złote mysie uszka o okrągłych, lekko pofałdowanych, masywnych liściach. Pod koniec lata nabiera bardziej zielonkawego odcienia.

Siewka H. "Niagara Falls" o złotożółtych liściach. Pokrój jak u rośliny macierzystej: liście opadają kaskadowo jak słynny wodospad. Duże, jasnofioletowe kwiaty.

Duża hosta o błyszczących, złotych liściach. Na początku sezonu zaczyna jako zielonkawożółta, z każdym dniem staje się bardziej złota. Dla koloru - stanowisko umiarkowani słoneczne.

Odmiana o podłużnych, lekko pofałdowanych złotych liściach.

Odmiana o liściach żółtych, z zielonymi przebarwieniami.

Odmiana średniej wielkości, liście słonecznie żółte (do sierpnia - potem lekko zielenieją), w ogrodzie dosłownie świeci, szczególnie wśród ciemnej zieleni. Wyhodował ją angielski „ojciec” wielu roślin Eric Smith, postać nietuzinkowa: kochał swoje rośliny tak bardzo, że gdy dla jakichś nie mógł znaleźć nabywcy i wspólnik skazywał je na kompost, Smith sadził je na kompoście...

Liście żółte z delikatnie czerwonym unerwieniem i cieniutkim czerwonym brzeżkiem liścia (wiosną). Bardzo interesująca.

Liście żółte, wydłużone, o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe i pędy kwiatowe intensywnie czerwone.

Liście mocno żółte, pofałdowane na brzegach, lekko wydłużone i zakończone w szpic. Ogonki liściowe czerwone.

Liście bladozielone, później złote; bardzo duża.

Liście lekko faliste, żółte, mocno pomarszczone (zwłaszcza u starszej rośliny). Pachnące, białe kwiaty:-) Potrzebuje trochę słońca dla lepszego koloru liści; lepiej kwitnie w upalne lata.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »