Valeriana officinalis - kozłek lekarski Valeriana officinalis - kozłek lekarski

W wilgotnym naturalistycznym ogrodzie utrzymywanym w charakterze mokrej łąki dodaje lekkości i bieli - kwiaty unoszą się ponad łąką na różnych wysokościach (jeśli roślina czuje się dobrze, sięgają około 1,5m).

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 6,00 zł
Veratrum album - ciemiężyca biała Veratrum album - ciemiężyca biała

Imponująca roślina rodzimej flory stanowisk leśnych, zagrożona wyginięciem (chroniona). W ogrodach wymaga stanowiska ocienionego, wilgotnego i zasobnego w próchnicę. Wspaniałe żywozielone liście sprawiają wrażenie gęsto i regularnie plisowanych, kwiatostany sięgają niemal dwóch metrów. Trująca. Uwaga na ślimaki!

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 35,00 zł
Veratrum viride - ciemiężyca zielona Veratrum viride - ciemiężyca zielona

Roślina rodzima dla Ameryki Północnej, gdzie występuje w dwóch nieznacznie różniących się formach charakterystycznych dla wybrzeża wschodniego i zachodniego - jest to pamiątka po lodowcu, który zalegał w środkowej części kontynentu i oddzielił od siebie dwie populacje. Można ją spotkać na wilgotnych łąkach, brzegach strumieni, w widnych lasach. W ogrodach wymaga stanowiska jasnego, wilgotnego i zasobnego w próchnicę oraz sporo miejsca. Wspaniałe, żywozielone liście sprawiają wrażenie gęsto i regularnie plisowanych, kwiatostany sięgają niemal dwóch metrów. Wykorzystywana w farmacji.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 30,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl