Ta kategoria mieści liliowce o płatkach powykręcanych, przyszczypniętych, zwieszających się ("kaskadowych") - tzw. UFO od angielskiego terminu "unusual forms".

Kwiaty niemal czarne, pajęcze, o powykręcanych płatkach (UFO - crispate), lekko pachnące. Gardziel zielonkawożółta. Jest to liliowiec nocny: jego kwiaty rozwijają się po południu i są rozwinięte do rana - doskonała odmiana dla tych, którzy w ogrodzie spędzają popołudnia i wieczory.

Piękny pająk o płatkach dodatkowo powykręcanych i przyszczypniętych. Kolor płatków - lila, gardło zielone. Kwiaty mają ok. 14cm średnicy i delikatnie pachną. Wcześnie zaczyna kwitnienie.

Płatki kremowe; fioletowe oko i taka sama falbanka. Zielona gardziel. Pośrodku płatków jasne żebra. UFO (Unusual Flower Form) - płatki przyszczypnięte. Kwitnie niezbyt obficie ale zwraca na siebie uwagę...

Liliowiec "UFO" - o nietypowej budowie kwiatu (płatki wydłużone i powykręcane). Kolor kwiatu - brudny fiolet; gardziel zielonkawa. Pachnący.

Odmiana duża, kwiat duży, biały, z żółtozielonym gardłem. Płatki w nietypowy sposób pofałdowane na brzegach. Powtarza kwitnienie. Biel kwiatów nadaje mu subtelności i lekkości - jedna z piękniejszych odmian w naszej kolekcji.

Ciekawy pająk o dużych, poskręcanych, żółtozielonkawych kwiatach, brzegi płatków rozbielone. Kwitnie obficie. Pachnący.

Różowe kwiaty z ciemnym okiem i zielonkawym gardłem. Powtarza kwitnienie dając ok. 400 kwiatów na trzyletniej kępie (należy do grupy liliowców „500”). Przyszczypnięte płatki dają mu przepustkę go do liliowców o niezwykłej formie kwiatów, czyli „UFO” (unusual flower form - cristate).

"Loth Lorien" to liliowiec UFO (Unusual Flower Form): płatki są wydłużone i zwinięte w fantazyjne loczki. Kwiaty duże, pachnące, lila róż z żółtą gardzielą. To drugi w naszej kolekcji liliowiec Tolkienowski - obok "Phial of Galadriel".

Płatki poskręcane, zwieszające się (crispate), jednolicie żółte, zakończone delikatną falbanką. Kwiat bardzo duży, pachnący. Powtarza kwitnienie.

Kwiaty duże, z płatkami wywiniętymi do tyłu, ciemnofioletowe z dużym cytrynowym okiem. Liliowiec nocny, a jego nazwa oznacza modliszkę o północy... Pachnący.

"Flakonik Galadrieli" we "Władcy Pierścieni" zawierał światło gwiazdy Silmarilu; oświetlał ciemność i napawał odwagą posiadacza. Ten piękny liliowiec o wydłużonych, szpatułkowatych płatkach (UFO Spatulate) również rozświetla ciemność - jest liliowcem nocnym, a jego duże, jasne, gwiaździste kwiaty otwarte są wieczorem. Polecamy tym, którzy w ogrodzie spędzają popołudnia i wieczory. Pachnący. To drugi w naszej kolekcji liliowiec Tolkienowski - obok "Loth Lorien".

Kwiat spory, fioletowy z żółtym gardłem. Delikatna falbanka na brzegach płatków i jaśniejsza pręga przez środek.

Pajęczy, ciepło żółty z rdzawym nalotem na końcówkach płatków. Kwiaty duże, płatki powykręcane. Ładnie się rozrasta, wcześnie rozpoczyna kwitnienie.

Kwiaty żółte z oczkiem.

Rewelacyjna odmiana o nietypowej formie kwiatów (typ Crispate) - płatki są wydłużone i powykręcane. Podstawowy kolor to cielisty róż, gardziel zielonkawa i wielkie, czerwonobrązowe oko.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »