Czerwone ogonki liściowe i łodygi kwiatowe to obecnie najwyżej cenione cechy wśród nowych odmian host. Na narzekania, że "w hoście wszystko już było", hodowcy poszukują nowego, możliwego o hosty koloru...
Hosty - urozmaicona kolekcja 8 wybranych przez nas odmian z czerwonymi nóżkami: zróżnicowanych pod względem wielkości, wybarwienia, kształtu liści. Dobry początek większej kolekcji...
Odmiany kupowane osobno mają wartość co najmniej 150 zł.
Odmiana średniej wielkości o ostro zakończonych, wąskich, trójkątnych liściach, pomarszczonych, o pofałdowanych brzegach. Rozpoczyna wegetację jako żółta, z czasem zielenieje. Kwiaty lila, ogonki liściowe i pędy kwiatowe czerwone.
Dość duża odmiana o niebieskich liściach na fioletowych ogonkach. Fioletowy poblask ma też wiosną brzeg liścia! Blaszka liściowa gruba, twarda, kwiaty ciemno fioletowe.
Jej ogonki liściowe i łodygi kwiatowe są intensywnie czerwone/buraczkowe, a na brzegach liści można zauważyć wąziutki buraczkowy otok. Po polsku nazywałaby się pewnie "botwinka".
Ciemnozielone, lekko pofałdowane na brzegach liście z wyraźnym unerwieniem są twarde i grube. Rosną na wysokich, czerwonych nóżkach. Kępa pionowa, wyprostowana.
Świetna hosta: czerwone nóżki, biały spód i mocno pofalowany brzeg zielonego liścia. Liście zaskakująco ciemnozielone i błyszczące. Pokrój pionowy, wyprostowany
Ciemnozielone, błyszczące liście są mocno pomarszczone; ogonki liściowe czerwone, ładnie widoczne dzięki wzniesionemu pokrojowi rośliny. Odmiana średniej wielkości. Ładnie przyrasta. Sprawdzi się także na stanowisku słonecznym.
Mała hosta o lancetowatych, białych liściach z szerokim, ciemnozielonym brzegiem. Dodatkowy kolor pochodzi od jaskrawo odcinających się na tle jasnych liści wiśniowo czerwonych łodyg liściowych i kwiatowych.
Mała ale pełna wigoru odmiana o liściach początkowo zielonkawych, później soczyście żółtych. Jej dodatkowym atutem są czerwone ogonki liściowe. Pomimo niewielkich rozmiarów, trudno nie dostrzec jej w ogrodzie, zwłaszcza w otoczeniu roślin o ciemnych liściach.
Liście żółte na wysokich, bardzo ciemnych (ciemny fiolet) ogonkach. Kontrast tych kolorów wygląda świetnie i ładnie się prezentuje: roślina ma pionowy pokrój. Warto wyeksponować tę odmianę sadząc na podwyższonej rabacie, murku przy schodach, w pojemniku.
Ciekawa hosta o bardzo błyszczących, żółtych liściach z czerwienią ogonka liściowego przesiąkającą na blaszkę liściową. Latem liście zielenieją, by pod koniec okresu wegetacyjnego znów błysnąć czerwienią, trochę jak u H. "First Blush" na wiosnę...
Liście mocno wydłużone, błyszczące, zielone z kremowym brzegiem (wiosną zaczyna od żółtego). Ogonki liściowe ciemno bordowe.
Ta hosta jest jak słońce: intensywnie żółte liście z falistymi brzegami na czerwonych ogonkach. Pokrój wyprostowany.
Świetna żółta hosta o dość mocno pofalowanych brzegach liścia. Ogonki liściowe różowe. Tworzy niskie kępy.
Liście szaroniebieskie, zaokrąglone, dość grube (dzięki temu niechętnie atakowana przez ślimaki i dość długo utrzymująca się jesienią). Jej największym atutem są czerwono nakrapiane ogonki liściowe - intensywnie i aż po nasadę liścia.
Czerwone ogonki liściowe, czysto biały brzeg (wąski i pofałdowany). Liście lancetowate.
„Cranberry Wine” czyli „Wino Żurawinowe”. Funkia średniej wielkości o żółtych, lśniących (jakby nabłyszczonych) liściach o lekko pofalowanych brzegach. Ogonki liściowe i łodyga kwiatu są intensywnie czerwone.
Ciemnozielone, błyszczące i lekko pofałdowane liście rosną pionowo - dzięki temu dobrze widać ich buraczkowo czerwone nóżki. Ciemnofioletowe kwiaty (w sierpniu) są wyniesione wysoko ponad kępę liści.
Stalowoszare, podłużne, lekko pofałdowane na brzegach i zakończone w szpic liście tej odmiany rosną w gęstych kępach. Są na tyle twarde, że ślimaki je omijają. Lubi cień.
Zielona blaszka, biały brzeg liścia (zaczyna od kremowego), czerwone nóżki - niby nic takiego szczególnego, a jednak w ogrodzie prezentuje się naprawdę świetnie.
Hosta „Smoczy Wojownik” ma czerwone ogonki, błyszczącą, ciemnozieloną blaszkę i wąski, jasny brzeg liścia. Liście są wydłużone, ostro zakończone - jak zęby smoka (pochodzi od H. „Red Dragon”).
Bardzo specjalna odmiana: jaskrawożółte liście osadzone są na czerwonych ogonkach liściowych. Blaszka liściowa pofałdowana, z wierzchu błyszcząca a pod spodem matowa. Tworzy gęste, zwarte kępy. Wspaniale wybarwiona zwłaszcza w miejscu odwiedzanym przez poranne słońce.
Hosta o zaczerwienionych liściach - kolor z ogonków liściowych nachodzi na samą blaszkę liściową, brzegi liścia także zaczerwienione. Pochodzi od H. „Beet Salad” . Potrzebuje słońca do osiągnięcia najbardziej spektakularnego wybarwienia. W upalne lata będzie zielenieć.
Sport hosty "Lipstick Blonde": do żółtego liścia dodane jest ciemnozielone, dość szerokie obrzeże. Kontrast szczególnie mocny wiosną i wczesnym latem, potem żółć liścia powoli przechodzi w jasną zieleń. Ogonki liściowe czerwone.
Szarozielone liście z czerwonymi ogonkami - największa do tej pory odmiana o czerwonych ogonkach. Płodna, co czyni z niej świetny materiał dla hodowców chcących poprzez krzyżówki uzyskać nowe odmiany. Pokrój wyprostowany.
Żółte liście na czerwonych nóżkach przechodzą pod koniec lata w zieleń. Ktoś pisze, że najpierw kombinacja jak cytryna i arbuz, później kiwi i truskawka, a w sierpniu pojawiają się jeszcze kwiaty w kolorze ciemnych winogron (jest to w końcu "Owocowy Poncz").
Tetraploid o grubych, żółtych liściach na czerwonych ogonkach.
Dla wielbicieli żółtych liści na czerwonych ogonkach: liście intensywnie złotożółte z falbanką. Spód liścia biały. Krzyżówka H. pycnophylla - ten sam pofałdowany brzeg i długie nogi, ulepszony kolor. Może rosnąć w miejscu słonecznym, jest też odporna na zakusy ślimaków.
Długie, czerwone ogonki + liść zielony z białym brzegiem (a może nawet zdarzy się streaked!) i macie hostę "Wdzięczną Czerwoną".
Świetna hosta: niebieskie liście o falujących brzegach na czerwonych nóżkach. Całość ma pokrój wazowy, dzięki czemu hosta ładnie pokazuje swoje urocze nóżki. Fajnie gdyby jeszcze kwiaty były białe, ale nie, są fioletowe.
Liście zielone, błyszczące, wydłużone, o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe i pędy kwiatowe intensywnie bordowe (buraczkowe). Piękne kwiaty - obfite, wrzosowe (i kwitną w tym samym czasie co wrzosy).
Liście żółte z delikatnie czerwonym unerwieniem i cieniutkim czerwonym brzeżkiem liścia (wiosną). Bardzo interesująca.
Liście żółte, wydłużone, o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe i pędy kwiatowe intensywnie czerwone.
Zielone liście z ciemnofioletowymi ogonkami i nerwami (zwłaszcza głównym). Fiolet rozsypuje się troszkę także na środkową część blaszki liściowej.
Liście szarozielone z fioletową poświatą wzdłuż głównego nerwu od ogonka aż po czubek liścia - efekt szczególnie mocno widoczny wiosną, później lekko blednie.
- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »