
Kuzyn dość często już spotykanej w europejskich ogrodach lilii himalajskiej, kardiokrynum olbrzymiego. Roślina niższa i niosąca mniej kwiatów na pędzie, kwiaty są za to znacznie większe. Kremowe trąby kwiatów są wewnątrz bordowo brązowe, pachną. Pęd kwiatowy potężny, ulistniony. Liście przypominają trochę bergenię - są okrągłe, błyszczące; wiosną czerwonawe lub fioletowe. W naszej ofercie cebule pięcioletnie (powinny kwitnąć latem 2024 lub 2025), posadzone do doniczek. Chrońcie przed ślimakami!

Kwiaty obfite, duże, jasnoróżowe, pełne (choć w pierwszym roku, zanim się porządnie nie ukorzeni, może wydawać kwiaty o mniejszej liczbie płatków). Świetna na kwiat cięty - długo się utrzymuje. Należy do wcześnie kwitnących.
Kłącza minimum 3 oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Odmiana anemonowa o kremowych lub bardzo jasno różowych płatkach zewnętrznych i jasnożółtych wewnętrznych. Pachnąca. Kwitnie obficie i w tym czasie może wymagać podpierania.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Kwiaty w dwóch odcieniach różu: górne płatki są bardzo jasne, dolne - szersze i intensywniej wybarwione. Wygląda bardzo apetycznie...
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Anemonowa odmiana o czysto różowych, pachnących kwiatach. Kwitnie obficie.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Chyba jedna z piękniejszych piwonii o zmiennym kolorze kwiatów: w pąku ciemno koralowa, z czasem poprzez prawie pomarańcz i morelę blednie do mocnego kremowego.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Piękna piwonia międzysekcyjna o kwiatach w intensywnie malinowym kolorze z kontrastującymi złotożółtymi pręcikami. Pedy kwiatowe mocne - nie wymaga podpór.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Odmiana o kremowobiałych, lekko zaróżowionych w pąku, pachnących, anemonowych kwiatach: płatki zewnętrzne są szerokie, a wewnętrzne mają formę postrzępionych frędzelków. Pędy kwiatowe sztywne, co czyni z niej odmianę odpowiednią do celów florystycznych. Wczesna.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Kwiaty początkowo bladziutko różowe, później białe, pełne, bardzo duże i pachnące na mocnych, sztywnych pędach. Późna. Odmiana wyróżniona w 1943 r. prestiżowym złotym medalem American Peony Society.
Kłącza minimum 3-oczkowe, sadzone do doniczek 3,5-litrowych w październiku 2023.

Piękna odmiana o mocno nakrapianych (w stylu "storczykowym") różowych kwiatach.

Krzyżówka martagona i Lilium tsingtauense. Kwiaty różowe z bordowymi cętkami na jaśniejszym tle. Wysoka.

Kwiaty różowe w pąku (i płatki rozkwitniętego kwiatu z zewnątrz również są różowe). Od strony wewnętrznej płatki są lamparcie: pomarańczowe nakrapiane mocno brązem.

Martagon o kwiatach ciemnoróżowych z ciemniejszymi piegami na żółtym tle.

Lilium hansonii x L. medeoloides. Kwiaty krwistoczerwone z nieznacznym cętkowaniem na płatkach.

Krzyżówka dwóch lilii azjatyckich L. x dalhansonii x L. tsingtauense. Kwiaty jednolicie pomarańczowe na ciemnych pędach.

Ta krzyżówka L. hansonii i L. martagon ma już przeszło 100 lat. Płatki żółte z bordowymi plamkami, zewnętrzna strona płatków niemal biała z różową pręgą wzdłuż.

Krzyżówka dwóch lilii azjatyckich L. x dalhansonii x L. tsingtauense. Wysoka, obficie kwitnąca; kwiaty ciemnoróżowe, cętkowane.

Krzyżówka Lilium x dalhansonii x Lilium tsingtauense. Kwiaty jednolicie ciemnoczerwone, czyste, bez piegów.

Azjatycki odpowiednik europejskiej lilii złotogłów, wykorzystywana do krzyżówek z L. martagon. Kwiaty żółte, nakrapiane brązowymi piegami.

Stara krzyżówka Lilium hansonii x L. martagon; kwiaty żółte, nakrapiane bordo i z lekkim różowym poblaskiem; z zewnątrz jednolicie różowe. Odmiana wysoka.

Uzyskana ze skrzyżowania dwóch odmian Lilium martagon, "Attiwaw" ma kwiaty o płatkach różowych nakrapianych bordo, okolonych żółtym paskiem.

Wysoka i bardzo obficie kwitnąca krzyżówka Lilium martagon i L. hansoni. Na płatkach melanż różowego z żółtym, do tego ciemne piegi.

Krzyżówka między Lilium martagon i L. hansonii. Główny kolor płatków to melanż różu i żółtego, na tym tle bordowe cętki. Krawędzie płatków żółte.

Odmiana o kwiatach w chłodnym odcieniu żółtego, płatki nakrapiane brązowymi plamkami.

Krzyżówka Lilium x martagon "Terrace City Hybrids" x L. tsingtauense. Płatki jednolicie pomarańczowe usiane licznymi brązowymi piegami.

Naturalny sport Lilium martagon o białych kwiatach, znaleziony pod koniec XIXw. w lesie w okolicach Zagrzebia i opisany przez chorwackiego botanika Ljudevita Vukotinovica.

Uzyskana ze skrzyżowania dwóch odmian Lilium martagon, "Akimina" ma piękne jasne kwiaty z ciemnobrązowymi piegami.

Płatki kwiatów bordowe, od połowy ku nasadzie przechodzące w żółte, z brązowymi/śliwkowymi cętkami i smużkami.

Miniaturka o zielonych liściach i wiosennym super looku: liście mają wówczas delikatną, czerwoną obwódkę i czerwoną końcówkę.

Piękna hosta o liściu w trzech odcieniach zieleni: środek jest najjaśniejszy (okresowo kremowy, pod koniec wegetacji nawet biały), brzeg ciemnozielony a między nimi szarozielone smugi. Średniej wielkości.

Siewka H. sieboldiana "Elegans", w odpowiednich warunkach (woda i nawóz) prawdziwa olbrzymka - kępa będzie rozłożysta i dobrze ponad metr wysokości. Kwiaty białe.

Odmiana o lekko falujących niebieskich liściach, mocnych i twardych. Tworzy zgrabne kępy, rośnie dobrze, toleruje miejsca nasłonecznione.

"Lederhosen" to skórzane portki Tyrolczyka. Z liści tej hosty też można by takie szyć: liście są grube i mocne. Do tego mają dobry niebieskawy kolor, są błyszczące i lekko pokręcone jak u H. "Invincible", której genu tu znajdziemy. Kwiaty pachną.

Białe, lekko powykręcane liście z ciemnozielonym brzegiem. Kępa tej hosty wygląda trochę jak zimne płonienie, ale nazwa "Fire and Ice" była już zajęta. Blaszka liściowa całkiem gruba.

Liście sercowate, kształtne, regularne; niebieskie w kremowym brzegiem - jest to odmiana stara, ale bardzo elegancka. Dzięki grubym liściom odporna na ślimaki i dość odporna na bezpośrednie działanie słońca.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »