Nowości

Nymphaea „Razzberry” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Razzberry” - lilia wodna, grzybień

Malinowe kwiaty są duże i obfite. Dno kwiatowe jest żółte, a pręciki ku mojemu zaskoczeniu zamiast żółtych są pomarańczowe, z czasem czerwone. Pomimo że kwiaty są wielopłatkowe, nie leżą płasko na wodzie lecz wystają ponad jej powierzchnię. Nieprzeciętna odmiana.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 80,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Pink Grapefruit” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Pink Grapefruit” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty łososiowo różowe z żółtym środkiem; także wewnętrzne płatki wydają się być muśnięte żółtym, jakby rozświetlone. Kwiaty wyrastające ponad powierzchnię wody. Liście zielone z brązowymi plamkami.

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 40,00 zł
 • nowość
Veronica beccabunga - przetacznik bobowniczek Veronica beccabunga - przetacznik bobowniczek

Płożąca się bylina spotykana na brzegach jezior, stawów, strumieni, w mokrych rowach. Często występuje w towarzystwie manny mielec i jeżogłówki. W ogrodowym stawie bardzo dobra do maskowania nieatrakcyjnych brzegów  - rośnie zarówno na brzegu jak i w płytkiej wodzie; świetna do obsadzania pływających wysp.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 7,00 zł
 • nowość
Cirsium rivulare "Atropurpureum" - ostrożeń łąkowy Cirsium rivulare "Atropurpureum" - ostrożeń łąkowy

Jeden z piękniejszych ostów, okazały, o kwiatach w kolorze czerwonego wina. Przydatny do tworzenia rabat w stylu kwietnej łąki czy prerii - świetny w towarzystwie traw i innych roślin kwitnących. Najlepiej prezentuje się na glebach żyznych i wilgotnych - w naturze jest rośliną wilgotnych łąk, łęgów.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 20,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Pink Pom Pom” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Pink Pom Pom” - lilia wodna, grzybień

"Różowy pompon" - kwiaty cukierkowo różowe, wielopłatkowe (ponad 100 płatków), leżące na wodzie, dość duże. Nowo otwarte kwiaty maję zmięte płatki - jest ich wiele, a były ciasno upakowane w pąku. Wspaniała, stosunkowo nowa odmiana, wyróżniona drugim miejscem w konkursie na "najlepszą zimotrwałą roku 2012" według IWGS.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 120,00 zł
 • nowość
Ophioglossum vulgatum - nasięźrzał pospolity Ophioglossum vulgatum - nasięźrzał pospolity

Ciekawa paproć rodzima dla polskiej flory, rzadka i chroniona. Spotkać ją można na pastwiskach i łąkach trzęślicowych całej półkuli północnej: lubi miejsca słoneczne, wilgotne. Wyglądem nie przypomina "tradycyjnych" paproci: jej liście są gładkie, jajowate, jasnozielone. Na ich tle od maja do sierpnia sterczy kłos zarodnionośny mogący się kojarzyć z niezbyt wyrafinowanym kwiatem. Może to jest właśnie pożądany przez wszystkich kwiat paproci?

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 80,00 zł
 • nowość
Onychium japonicum - onychium japońskie Onychium japonicum - onychium japońskie

Onychium japonicum to piękna, delikatna paproć o liściach jak u marchewki (Onychium cryptogrammoides jest delikatniejsze, bardziej przypomina koperek). Najlepiej czuje się w miejscach ocienionych, osłoniętych i wilgotnych, ale nie mokrych. Dobrze jest okryć ją na zimę, choć w naszej strefie klimatycznej (Polska zachodnia) jest uprawiana z powodzeniem.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 150,00 zł
 • nowość
Geranium cantabrigense „Intense” - bodziszek kantabryjski Geranium cantabrigense „Intense” - bodziszek kantabryjski

Ten niski bodziszek o cukierkowo różowych kwiatach kwitnie niezwykle obficie. Dość drobne, mocno powcinane liście przebarwiają się jesienią na czerwono. Jest to mieszaniec G. macrorrhizum - bardzo tolerancyjny na trudne warunki, dobrze znosi stanowisko nasłonecznione oraz okresowe przesuszenie. Doskonała okrywę gruntu, świetna roślina do pojemników. Chętnie odwiedzany przez zapylacze.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 15,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Tan Kwhan” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Tan Kwhan” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty duże, podwójne, jednolicie ciemnoróżowe; kwitnie obficie. Z racji bujnego wzrostu polecana do dużej sadzawki. Wspaniała. Według IWGS "najlepsza zimotrwała lilia wodna roku 2006". 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 80,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Prakaisad” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Prakaisad” - lilia wodna, grzybień

Odmiana w typie "zachód słońca": kwiaty mają płatki zewnętrzne różowe z nutą koralowego, a środek żółty, świetlisty. Liście duże, we wzór moro: zieleń i mocny brąz.

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 60,00 zł
 • nowość
Iris x pseudata „Yoru No Akari” - kosaciec żółty (hybryda) Iris x pseudata „Yoru No Akari” - kosaciec żółty (hybryda)

Odmiana „Yoru No Akari” ma wrzosowe kwiaty, mocniej nasycone fioletem od brzegów płatków i od strony żółtej strzałki znajdującej się u nasady dolnych płatków. Jest żywotna i zdrowa, niższa niż inne pseudaty. Japońska nazwa oznacza "światła nocnego miasta".

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 22,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Perry's Cactus Pink” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Perry's Cactus Pink” - lilia wodna, grzybień

"Różowy Kaktus Perry'ego" ma kwiaty różowe i bardzo gwiaździste dzięki mocno wydłużonym, wąskim płatkom. Liście jednobarwne, zielone. Odmiana zdrowa, żywotna i obficie kwitnąca.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 55,00 zł
 • nowość
Briza media - drżączka średnia 100 sztuk Briza media - drżączka średnia 100 sztuk

Niewysoka trawa występująca na wilgotnych łąkach. Jej niezwykle delikatne i dekoracyjne kwiatostany dodają łące dynamiki: drżą przy najlżejszym nawet podmuchu wiatru. Rozrasta się poprzez krótkie rozłogi, jest długowieczna. Można stosować jako roślinę okrywową. Dobrze znosi zarówno okresowe zalewanie, jak i okresy suszy - dobry wybór do ogrodów deszczowych.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 190,00 zł
 • nowość
Achillea ptarmica - krwawnik kichawiec 100 sztuk Achillea ptarmica - krwawnik kichawiec 100 sztuk

Roślina o wielu zastosowaniach: niegdyś popularna roślina na rabaty (dopóki do handlu nie weszły odmiany pełne i o kolorowych kwiatach), bukieciarska, zielarska. Lubi gleby lekkie, na mokrej łące można ją umieścić na obrzeżach lub w partiach wyższych i dzięki temu bardziej suchych. Białe kwiaty zebrane w koszyczki pojawiają się masowo w pełni lata, przy ciepłej jesieni (zwłaszcza po sierpniowych sianokosach) zakwita powtórnie.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 190,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Perry's Red Star” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Perry's Red Star” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty intensywnie czerwone, płatki podłużne i wąskie. Kwiat zdecydowanie gwiaździsty. Liście jednobarwne, zielone z charakterystycznym wcięciem na przeciwległej stronie pęknięcia. Odmiana zdrowa, żywotna.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 45,00 zł
 • nowość
Iris x pseudata „Yarai” - kosaciec żółty (hybryda) Iris x pseudata „Yarai” - kosaciec żółty (hybryda)

Odmiana „Yarai” ma kwiaty żółte z bordowym/brązowym rysunkiem na płatkach - wyglądają "tygrysio". Jest żywotna, silnie rosnąca, zdrowa, okazała.

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 22,00 zł
 • nowość
Buddleja davidii "Butterfly Candy White" - budleja Davida Buddleja davidii "Butterfly Candy White" - budleja Davida

Urocza miniaturowa odmiana budlei o białych kwiatach. Jest niewielkim, zwartym krzewem - świetnie nadaje się do niewielkich ogrodów i do obsadzania pojemników. Kwitnie obficie od początku lata do jesieni i wabi zapylacze (zwłaszcza motyle) - wokół kwitnącej budlei jest ciągły ruch! Wymaga miejsca słonecznego i ciepłego, dobrze zdrenowanego podłoża. Nie lubi ciężkiej, wilgotnej gleby za to dobrze znosi suszę. Na zimę warto okryć, a wiosną należy przyciąć ubiegłoroczne pędy - budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 16,00 zł
 • nowość
Buddleja davidii "Butterfly Candy Ruby" - budleja Davida Buddleja davidii "Butterfly Candy Ruby" - budleja Davida

Urocza miniaturowa odmiana budlei o malinowych kwiatach. Jest niewielkim, zwartym krzewem - świetnie nadaje się do niewielkich ogrodów i do obsadzania pojemników. Kwitnie obficie od początku lata do jesieni i wabi zapylacze (zwłaszcza motyle) - wokół kwitnącej budlei jest ciągły ruch! Wymaga miejsca słonecznego i ciepłego, dobrze zdrenowanego podłoża. Nie lubi ciężkiej, wilgotnej gleby za to dobrze znosi suszę. Na zimę warto okryć, a wiosną należy przyciąć ubiegłoroczne pędy - budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 16,00 zł
 • nowość
Buddleja davidii "Butterfly Candy Purple" - budleja Davida Buddleja davidii "Butterfly Candy Purple" - budleja Davida

Urocza miniaturowa odmiana budlei o fioletowych kwiatach. Jest niewielkim, zwartym krzewem - świetnie nadaje się do niewielkich ogrodów i do obsadzania pojemników. Kwitnie obficie od początku lata do jesieni i wabi zapylacze (zwłaszcza motyle) - wokół kwitnącej budlei jest ciągły ruch! Wymaga miejsca słonecznego i ciepłego, dobrze zdrenowanego podłoża. Nie lubi ciężkiej, wilgotnej gleby za to dobrze znosi suszę. Na zimę warto okryć, a wiosną należy przyciąć ubiegłoroczne pędy - budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 16,00 zł
 • nowość
Buddleja davidii "Butterfly Candy Pink" - budleja Davida Buddleja davidii "Butterfly Candy Pink" - budleja Davida

Urocza miniaturowa odmiana budlei o cukierkowo różowych kwiatach. Jest niewielkim, zwartym krzewem - świetnie nadaje się do niewielkich ogrodów i do obsadzania pojemników. Kwitnie obficie od początku lata do jesieni i wabi zapylacze (zwłaszcza motyle) - wokół kwitnącej budlei jest ciągły ruch! Wymaga miejsca słonecznego i ciepłego, dobrze zdrenowanego podłoża. Nie lubi ciężkiej, wilgotnej gleby za to dobrze znosi suszę. Na zimę warto okryć, a wiosną należy przyciąć ubiegłoroczne pędy - budleja kwitnie na pędach tegorocznych.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 16,00 zł
 • nowość
Aruncus aethusifolius "Charakter" - parzydło blekotolistne Aruncus aethusifolius "Charakter" - parzydło blekotolistne

To niewielkie kompaktowe parzydło osiąga wzrost zaledwie 30cm (z kwiatami) - jest idealne do mniejszych ogrodów. Potrzebuje miejsca ocienionego i wilgotnego. Kwiaty białe wyniesione ponad kępę liści zebrane w grube, krótkie kiście. Liście bardzo mocno powcinane, koronkowe sprawiają, że kępka parzydła ma ciekawą fakturę - świetny towarzysz dla funkii i innych cieniolubnych bylin o dużych, gładkich liściach.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 12,00 zł
 • nowość
Aruncus aethusifolius "Porzellan" - parzydło blekotolistne Aruncus aethusifolius "Porzellan" - parzydło blekotolistne

To niewielkie kompaktowe parzydło osiąga wzrost zaledwie 40cm (z kwiatami) - jest idealne do mniejszych ogrodów. Potrzebuje miejsca ocienionego i wilgotnego. Kwiaty białe wyniesione ponad kępę liści, delikatne. Liście bardzo mocno powcinane, koronkowe sprawiają, że kępka parzydła ma ciekawą fakturę - świetny towarzysz dla funkii i innych cieniolubnych bylin o dużych, gładkich liściach.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 12,00 zł
 • nowość
Haberlea rhodopensis - haberlea rodopska Haberlea rhodopensis - haberlea rodopska

Podobna do ramondy bylina o liściach dość grubych, mięsistych, owłosionych, z ząbkowanymi brzegami. Kwiaty fioletowe z żółtymi pręcikami na dziesięciocentymetrowych łodyżkach. Gatunek endemiczny, spotykany dziś jeszcze na górzystych obszarach Bułgarii i Grecji. Należy do tej samej rodziny co popularne fiołki alpejskie, w naszym klimacie zimozielona i zimotrwała. Rośnie w szczelinach skał na ocienionych zboczach - w ogrodzie należy sadzić ją również na pochyłych, ocienionych stanowiskach - nie znosi zbierania się wody w rozecie. Rewelacyjnie znosi suszę.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 55,00 zł
 • nowość
Epipactis x hybrida - kruszczyk Epipactis x hybrida - kruszczyk

Okazały kruszczyk pochodzący prawdopodobnie od Epipactis gigantea (który lubi tworzyć efektowne hybrydy). Rośnie bujnie, kwitnie obficie i ma niewielkie wymagania: może rosnąć na przeciętnej rabacie bylinowej, słonecznej i umiarkowanie wilgotnej. Kwiaty są ładnie wybarwione.

 

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 95,00 zł
 • nowość
Epipactis „Renate” - kruszczyk Epipactis „Renate” - kruszczyk

Piękna, żywotna krzyżówka E. veratrifolia x palustris (azjatyckiego kruszczyka ciemiężycolistnego i naszego rodzimego błotnego. W kwiatach znajdziemy odcienie oranżu, bordo, bieli i żółci. Pokrój wyprostowany, roślina odporna i zdrowa. Aby osiągnąć sukces w postaci gęstej kępy obficie kwitnących kruszczyków należy pilnować, żeby podłoże było stale wilgotne ale - ważne szczególnie zimą - dobrze zdrenowane; kruszczyk nie powinien rosnąć w wodzie.

 

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 95,00 zł
 • nowość
Daphne blagayana - wawrzynek Blagaya Daphne blagayana - wawrzynek Blagaya

Niski, rozłożysty krzew o białych kwiatach zebranych w grona na szczytach łodyżek. Charakteryzuje się mocnym i pięknym zapachem. Można go spotkać w południowej Europie - od Półwyspu Apenińskiego po Rumunię. Podłoże powinno być przepuszczalne, w Polsce zimuje bez problemu.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 120,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Sunfire” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Sunfire” - lilia wodna, grzybień

Kwiaty różowe z zewnątrz i żółte w środku - piękna odmiana z serii "zachód słońca". Kolory mogą być mniej lub bardziej intensywne - pierwsze kwiaty bywają pastelowe, te późniejsze mocniej wybarwione, o bardziej skontrastowanej kolorystyce. Kwiaty liczne i pachnące.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 90,00 zł
 • nowość
Nymphaea "Anulciq” - lilia wodna, grzybień Nymphaea "Anulciq” - lilia wodna, grzybień

Przepiękna polska odmiana uzyskana ze skrzyżowania lilii tropikalnej i zimotrwałej (HxT). Wielokrotnie przeszła już próby zimowania w polskich warunkach - daje radę doskonale. Ma różowe płatki z ciemnoróżowymi kleksami. Jak u tropikalnych - jej kwiaty wyrastają ponad wodę; lubi też rosnąć zdecydowanie płytko (latem starcza jej nawet 10 cm wody nad kłączem). Odmiana średniego wzrostu.

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 300,00 zł
 • nowość
Nymphaea „White 1000 Petals” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „White 1000 Petals” - lilia wodna, grzybień

"1000 Białych Płatków" to świetna nazwa dla tego białego, pełnego grzybienia. Krzyżówka uzyskana z mrozoodpornych odmian Nymphaea "Perry's Red Beauty" x N. "Lilypons".

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 150,00 zł
 • nowość
Nymphaea „Blushing Bride” - lilia wodna, grzybień Nymphaea „Blushing Bride” - lilia wodna, grzybień

"Zarumieniona panna młoda" to przepiękny grzybień o dwukolorowych kwiatach w typie "zachód słońca": zewnętrzne płatki są różowe, wewnętrzne kremowe lub żółte. Przypomina uzyskaną w tej samej szkółce rok wcześniej odmianę "Gregg's Orange Beauty". Kwiaty półpełne, kuliste, duże i pachnące. Liście duże, mocno nakrapiane brązem. Jest krzyżówką dwóch zimotrwałych odmian Nymphaea "Texas Dawn" x N.  "Perry's Red Beauty".

 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 150,00 zł
 • nowość
Thalictrum aquilegifolium "Nimbus White" - rutewka orlikolistna Thalictrum aquilegifolium "Nimbus White" - rutewka orlikolistna

"Nimbus White" to niższa odmiana rutewki - liście poniżej metra, z kwiatami nie dorasta do półtora. Ma delikatne, mocno podzielone liście i białe kwiaty. Jak inne rutewki - lubi cień i umiarkowanie wilgotne stanowisko. 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 20,00 zł
 • nowość
Primula auricula „Anna” - pierwiosnek łyszczak Primula auricula „Anna” - pierwiosnek łyszczak

Odmiana „Anna” ma kwiaty pełne, czerwone ze schowanym w głębi żółtym oczkiem.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 20,00 zł
 • nowość
Deinanthe bifida - dejnante białe, pięknokwiat Deinanthe bifida - dejnante białe, pięknokwiat

Bylina rodzima dla górskich, lesistych terenów Japonii. Jej liście wyglądem przypominają hortensję - żywozielone, mocno unerwione, o piłkowanych brzegach. Tutaj liście podzielone - w odróżnieniu od pięknokwiatu niebieskiego. Kwiaty są pojedyncze, białe, fioletowoniebieskie lub różowe, z gęstym wianuszkiem pręcików. Tworzy ładne, gęste kępy.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 45,00 zł
 • nowość
Polygonatum odoratum "Spiral Staircase" - kokoryczka wonna Polygonatum odoratum "Spiral Staircase" - kokoryczka wonna

Ta odmiana kokoryczki pochodzi z Korei, gdzie została wyselekcjonowana przez Tony Aventa spośród rosnących w naturalnym środowisku. Jej liście są szersze, zaokrąglone, gęściej rozmieszczone i lekko spiralnie rozmieszczone na łodyżce. Kwiaty typowe dla kokoryczek: białe z zielonymi końcówkami płatków. Jesienią granatowe jagody.

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 30,00 zł
 • nowość
Polygonatum verticillatum „Serbian Dwarf” - kokoryczka okółkowa Polygonatum verticillatum „Serbian Dwarf” - kokoryczka okółkowa

Niezbyt duże, lancetowate liście zebrane są w okółkach na wysokich, wyprostowanych łodygach. Kwiaty nieduże, białe, zwieszające się wyrastają z tego samego miejsca co okółki liści, tuż przy łodydze. Kokoryczka okółkowa lubi miejsca cieniste, w naturze można ja spotkać w lasach; odmiana "Serbian Dwarf" została wyselekcjonowana na stanowisku w Serbii, jest mniejsza od gatunku stąd "dwarf" czyli karzełek w nazwie. 

Producent: Ogrody Wodne
Cena: 25,00 zł
 • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl