"Pająki" to liliowce, których płatki są bardzo wydłużone i wąskie. Stosunek długości do szerokości wynosi u nich 4:1.

Stara, klasyczna odmiana. Liliowiec wysoki, mocno czerwony, o wydłużonych płatkach. Na płatkach żółte pręgi, które są przedłużeniem żółtej gardzieli.

Pajęczy liliowiec o dużych (19 cm) fioletowych kwiatach z ciemniejszym okiem.

Kwiaty niemal czarne, pajęcze, o powykręcanych płatkach (UFO - crispate), lekko pachnące. Gardziel zielonkawożółta. Jest to liliowiec nocny: jego kwiaty rozwijają się po południu i są rozwinięte do rana - doskonała odmiana dla tych, którzy w ogrodzie spędzają popołudnia i wieczory.

Wspaniała odmiana liliowca o niedużych lecz intensywnie czerwonych, pajęczych kwiatach. Rośnie intensywnie, nie wymaga usuwania przekwitniętego okwiatu - czyści się sam.

Pajęczy liliowiec o naprawdę dużych (22 cm) żółtych kwiatach z cynamonowym nalotem. Płatki powykręcane w loczki - wszystko jest w nazwie: „powykręcany cynamonowy wiatraczek”.

Piękny pająk o płatkach dodatkowo powykręcanych i przyszczypniętych. Kolor płatków - lila, gardło zielone. Kwiaty mają ok. 14cm średnicy i delikatnie pachną. Wcześnie zaczyna kwitnienie.

Liliowiec "UFO" - o nietypowej budowie kwiatu (płatki wydłużone i powykręcane). Kolor kwiatu - brudny fiolet; gardziel zielonkawa. Pachnący.

Odmiana duża, kwiat duży, biały, z żółtozielonym gardłem. Płatki w nietypowy sposób pofałdowane na brzegach. Powtarza kwitnienie. Biel kwiatów nadaje mu subtelności i lekkości - jedna z piękniejszych odmian w naszej kolekcji.

Ciekawy pająk o dużych, poskręcanych, żółtozielonkawych kwiatach, brzegi płatków rozbielone. Kwitnie obficie. Pachnący.

Pająk o mocno wydłużonych czerwonych płatkach, gardło zielonkawe. Kwiaty mają 20 cm średnicy.

Piękny liliowiec pajęczy o wąskich, długich, dwukolorowych płatkach (wewnętrzne mają zaznaczoną purpurową strefę oka, zewnętrzne są jednolicie żółte). Gardziel zielona.

Kwiaty czarne z zielonym gardłem, pajęcze, liczne (300 pąków w sezonie na trzyletniej kępie).

Kwiaty pajęcze, w kolorze czerwonym z centralną pręgą na każdym płatku oraz żółtą gardzielą. Odmiana stara, klasyczna. Nazwa sugeruje kolor różowy: kwiaty w rzeczywistości są czerwone lekko podbarwione różem lub ceglastym oranżem...

Ciemnoczerwony pajęczy liliowiec. Na płatkach pojawiają się miedziane lub brązowe refleksy; oko ciemniejsze. Gardziel złotożółta. Kwitnie późno.

Pajęczy, ciepło żółty z rdzawym nalotem na końcówkach płatków. Kwiaty duże, płatki powykręcane. Ładnie się rozrasta, wcześnie rozpoczyna kwitnienie.

Pajęczy liliowiec o dużych żółtych kwiatach. Powtarza kwitnienie.

Pajęczy liliowiec o lawendowych kwiatach z z dużym żółtym okiem. Kwitnie bardzo wcześnie i powtarza kwitnienie.

Pajęczy liliowiec o płatkach w dwóch kolorach: żółte i ciemno pomarańczowe. Kwiaty wyniesione są na wysokich łodygach – bardzo dynamicznie wyglądają kołysany wiatrem.

Pajęczy liliowiec o dużych kwiatach w odcieniach brązu i pomarańczy (albo po prostu tygrysich - nazywa się „pająk - tygrysie oczko”). Rewelacyjnie wygląda posadzony w sąsiedztwie liliowca „Black Arrowhead”.

Rewelacyjna odmiana o nietypowej formie kwiatów (typ Crispate) - płatki są wydłużone i powykręcane. Podstawowy kolor to cielisty róż, gardziel zielonkawa i wielkie, czerwonobrązowe oko.

Pajęczy jasnofioletowy kwiat z zielonkawym gardłem. Przez płatki przebiega biała smuga.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Geranium x magnificum - bodziszek wspaniały

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »