
Paproć łatwa w uprawie. Wymaga gleb żyznych, próchniczych, wilgotnych chociaż znosi też przesuszenie. Frondy wąskie, wzniesione pionowo.

Całkowicie mrozoodporna w naszym klimacie paproć tworząca zwarte kępy wzniesionych i niezwykle delikatnych liści. Sprawia wrażenie delikatnej i wrażliwej, jest jednak bardzo odporną paprocią. Preferuje wilgotne i lekko kwaśne podłoże.

Pochodzący z Japonii krewniak nerecznicy czerwonozawijkowej. Starsze liście są ciemnozielone, młode żółtawo zielone (nie przebarwiaja się tak jak u paprocie czerwonozawijkowej, która z racji swoich przebarwień zwana jest "paprocią jesienną"). Dolne listki w charakterystyczny sposób skierowane są ku dołowi. Łatwa w uprawie.

Paproć rodzima dla całej wschodniej części kontynentu północnoamerykańskiego (z wyjątkiem najcieplejszych stanów) i jedna z największych tam występujących: w dobrych warunkach osiąga nawet 130 cm wysokości. Wymaga stanowiska zacienionego, wilgotnego i zasobnego o kwaśnym odczynie. Rozrasta się raczej powoli z czasem tworząc imponujące kępy.

Fantastyczna, dość duża nerecznica o ciemnozielonych, połyskujących frondach. Wiosną widowiskowo wyglądają młode pastorały: ich zewnętrzna strona pokryta jest czarnymii łuskami. Pochodzi z wilgotnych lasów wschodniej Azji - na stanowisku osłoniętym i wilgotnym rośnie szybko i nie sprawia problemów.

Paproć o interesujących, dłoniasto podzielonych frondach. W naturze porasta lasy wschodniej Azji. Preferuje podłoże żyzne, lekko kwaśne lub neutralne; zadomowiona znosi także okresy przesuszenia.

Wspaniały gatunek nerecznicy - duża, o wyprostowanym pokroju. Rozwijające się liście są jasnozielone, ładnie kontrastujące z ciemnobrązową (prawie czarną) łodygą, z czasem ciemnieją i kontrast jest mniejszy. Wymaga gleby wilgotnej, zasobnej.

Ta świetna, nowa nerecznica przypomina pod kątem wybarwienia nerecznicę czerwonozawijkową: młode wiosenne liście są zabarwione złotem, oranżem, potem zielenieją pozostają na nich jednak złotawe refleksy. Jest większa od czerwonozawijkowej, a jej wybarwienie jest głębsze, bogatsze. Wymaga wilgotnego, chłodnego stanowiska w dość głębokim cieniu i żyznej, próchniczej gleby.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »