Odmiana trzciny o dekoracyjnych liściach w biało-zielone paski. Nie tak inwazyjna i znacznie niższa od trzciny występującej u nas dziko.

Charakterystyczna roślina wodna porastająca brzegi jezior, stawów, bagna, mokradła, łęgi na całej kuli ziemskiej, we wszystkich niemal strefach klimatycznych. Trzcina pospolita należy do roślin o dużym znaczeniu dla rekultywacji terenów podmokłych, umacniania brzegów (także tam, gdzie występuje falowanie wody) i oczyszczalnictwa.

Odmiana trzciny o dekoracyjnych liściach w kremowo-zielone paski.

Pistia to niezwykle wydajna, ekologiczna oczyszczalnia zbiornika wodnego. Wymaga jedynie umieszczenia na tafli wody i - w miarę wzrostu - usuwania na kompost. Koniecznie trzeba usunąć ją całkowicie ze zbiornika jesienią.

Pistia to niezwykle wydajna, ekologiczna oczyszczalnia zbiornika wodnego. Wymaga jedynie umieszczenia na tafli wody i - w miarę wzrostu - usuwania na kompost. Koniecznie trzeba usunąć ją całkowicie ze zbiornika jesienią

Pistia, „sałata wodna”, topian - niezwykła tropikalna roślina pływająca. Robi na całym świecie zawrotną karierę jako naturalna oczyszczalnia ścieków.

Wysepka obsadzona mieszanką co najmniej 3 różnych gatunków roślin.

Niezapominajka rośnie bujnie, wysepka do pewnego stopnia powiększa się o pędy rośliny unoszące się na wodzie. Może zimować pozostawiona zimą w wodzie - wczesną wiosną, gdy lody stopnieją, szybko podejmie wegetację.

Limnobium to wydajna „oczyszczalnia ścieków” - roślina ta ma stosunkowo duże zapotrzebowanie na nawóz dzięki czemu efektywnie oczyszcza wodę. Wyspę obsadzoną limnobium polecamy szczególnie właścicielom zbiorników zasiedlonych rybami lub zasilanymi w biogeny w inny sposób (np. poprzez spływ wody zawierającej nawozy z pól).

Mięta rośnie bujnie, wysepka do pewnego stopnia powiększa się o pędy rośliny unoszące się na wodzie. Może zimować pozostawiona zimą w wodzie - wczesną wiosną, gdy lody stopnieją, szybko podejmie wegetację.

Tojeść rozesłana szybko i wdzięcznie rozprzestrzenia się powiększając z czasem wysepkę. Dobrze znosi zimę, także pozostawiona w lodzie.

Wywłócznik rośnie bujnie, wysepka powiększa się o pędy rośliny unoszące się na wodzie. Tworzy mgiełkę delikatnych, pierzastych liści. Obciążona wyspa może stać się podwodną łąką - roślina może rosnąć także pod wodą.

Podwodna łąka stanowi piękne tło dla kolorowych ryb w sadzawce, maskuje nieatrakcyjne dno, daje schronienie narybkowi i drobnej faunie wodnej. Jest natleniająca - w ciągu dnia, gdy zachodzi proces fotosyntezy, do wody uwalniane są cząsteczki tlenu.

Bladoróżowe kwiaty utrzymywane pionowo na stosunkowo sztywnych łodyżkach pośród traw mokrej łąki. Kwitnie bardzo obficie, uwielbiany przez pszczoły. Idealna bylina do naturalistycznych nasadzeń okołowodnych.

Niebieski kolor kwiatów pontederii powoduje, że jest niezmiernie atrakcyjną rośliną wodną. Ma błyszczące, ciemnozielone, gładkie liście - trudno znaleźć podobną roślinę wśród gatunków rodzimych, spotykanych w Polsce dziko.

Rozpław o wąskich, lancetowatych, błyszczących liściach i niebieskich kwiatach. Rośnie bujnie w trochę głębszej strefie przybrzeżnej; podłoże powinno być żyzne, stanowisko słoneczne.

Pierwiosnek o żółtych, pachnących kwiatach. Wrażliwy na niedobór wody - najlepiej czuje się w ogrodzie bagienny, ze stale mokrą strefa korzeniową. Bardzo odporny. Idealny do nasadzeń naturalistycznych.

Pierwiosnek o białych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste.

Pierwiosnek o różowych ("kwiat jabłoni") kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci. Są łatwe w uprawie. Za żyzne, bogate w próchnicę podłoże odwdzięczą się bujnym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

Pierwiosnek o bordowych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci.

Wspaniały, nietypowy, późnokwitnący pierwiosnek. Kwiatostany osiągają wysokość nawet 25 cm, wyniesione są na wysokich łodygach (nawet 80 cm) i rozkwitają od dołu - z dnia na dzień, w miarę otwierania się poszczególnych kwiatków, zmienia się dominanta kolorystyczna kwiatostanu od karminu do różowego tworząc ciekawy kontrast.

Roślina wodna, którą często spotka się nad brzegami rzek, na torfowiskach i starorzeczach. Zaczyna wegetację wczesną wiosną. Liście lancetowate, pierwsze wiosenne liście brązowe, z czasem zielenieją.

Ojczyzną tej rośliny jest Ameryka Północna - róża błotna porasta bagna a także brzegi jezior i rzek wschodniego wybrzeża. Tworzy okazałe krzewy.

Odmiana strzałki o liściach zielonych z kremowymi przebarwieniami - jak piksele. Odmiana polska i bardzo świeża - wprowadzona w 2019.

Odmiana strzałki o liściach z bordowymi przebarwieniami. Niektóre są prawie całe bordowe, inne "łaciate" - bordowo zielone.

Liście wydłużone, z interesującym kremowym, marmurkowym rysunkiem. Wymaga płytkiej wody, zadowoli się małym zbiornikiem, świetna np. do małego oczka w misie.

Strzałka to jedna z niewielu roślin (obok Pontederii, Thalii i pałek wodnych), którą można sadzić w dość głębokiej wodzie (nawet około pół metra) i której liście będą znacznie wyrastały ponad powierzchnię. Tworzy gęste łany świeżej zieleni i jej główną ozdobą są strzałkowate liście, białe kwiatki są raczej niepozorne. Całkowicie mrozoodporna. Wymaga bogatego podłoża. Jej bulwki to ceniony kaczy przysmak - w stawie naturalnym będą z pewnością częstym gościem…

Odmiana strzałki wodnej o spektakularnych, dużych, pełnych kwiatach.

Strzałka wodna dorastająca w sprzyjających warunkach (żyzne podłoże o i odpowiednia głębokość) do 150cm wysokości. Liście duże, zielone; kwiaty białe wielkości monety 5zł.

Rodzima strzałka wodna o mocno powcinanych, „ostrych” strzałkowatych liściach. Rośnie zarówno na płyciznach jak i całkiem głęboko. W wodzie o głębokości około metra pozostanie rośliną podwodną i będzie miała długie, wstęgowate liście lub wykształci podługowate liście pływające; na stanowiskach z płytszą wodą, przy brzegach, jej liście będą mieć kształt ostrych grotów strzał. Wymaga żyznego podłoża. Może rosnąć zarówno w wodach stojących jak i wolno płynących rzeczkach czy strumykach. Kępa tej strzałki doskonale urozmaici fakturę sąsiadującej z nią zieleni.

Nowa u nas odmiana strzałki: kształtem liści i wzrostem przypomina rodzimą strzałkę wodną. Nieduże białe pomponiki kwiatów są w pierwszej fazie kwitnienia wyraźnie zaróżowione. Rośnie dobrze w żyznym podłożu, na głębokości od kilkunastu do ok. 40cm.

Pływająca paproć wodna, która pokrywa powierzchnię wody gęstym, zamszowym kożuszkiem dodając sadzawce ciekawej faktury i szmaragdowozielonego koloru.

Występuje w zbiornikach naturalnych i sztucznych (jeziora, stawy, starorzecza, glinianki). Wymaga wód stojących lub wolno płynących i żyznego podłoża.

Wysoka roślina niezbędna do utworzenia strefy szuwarowej w dużym stawie. Liście w pionowe zielone i białe prążki (z daleka kolory się zlewają i roślina wydaje się jasnozielona lub prawie kremowa).

Roślina z rodziny ciborowatych dorastająca do 1 metra. Nazwa wzięła się od trójkanciastej, ostro zakończonej łodygi przypominającej sztylet. Oczeret ten został wpisany do Czerwonej Księgi Roślin - grozi mu wyginięcie.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Cyclamen coum „Pink” - cyklamen dyskowaty różowy
- Eichhornia crassipes - hiacynt wodny

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »