
Kwiaty kremowożółte na mocnych, czerwonych łodyżkach - nie wykładają się na liście.

Kwiaty jasnożółte, niemal białe; płatki lekko karbowane.

Kwiaty głęboko ciemnofioletowe z odcieniem różu.

Kremowe kwiaty, liście zielone z wyraźnie brązowym odcieniem. Kwitnie długo, tworzy spore kępy.

Kwiaty jasnożółte, liście świeżo zielone.

Kwiaty fioletowe, ciemniejsze przy dnie kwiatowym. Kwitnie bardzo obficie.

Kwiaty w przepięknym gołębim niebieskim kolorze z bielszymi kreskami na płatkach. Kwitnie obficie.

Pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach wyniesionych wysoko ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Kwiaty w ciepłym odcieniu żółci i pomarańczowego. Świetnie wyglądają wysadzone w ogrodzie bagiennym wśród paproci podobnego siedliska i roślin o większych liściach (np. Darmera peltata).

Pierwiosnek o żółtych, pachnących kwiatach. Wrażliwy na niedobór wody - najlepiej czuje się w ogrodzie bagienny, ze stale mokrą strefa korzeniową. Bardzo odporny. Idealny do nasadzeń naturalistycznych.

Okazały pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach wyniesionych wysoko (prawie metr!) ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Kwiaty w ciepłym odcieniu żółci. Podobnie jak inne kandelabry, świetnie wygląda w ogrodzie bagiennym wśród paproci podobnego siedliska i roślin o większych liściach (np. Darmera peltata).

Pierwiosnek o białych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste.

Pierwiosnek o różowych ("kwiat jabłoni") kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci. Są łatwe w uprawie. Za żyzne, bogate w próchnicę podłoże odwdzięczą się bujnym wzrostem i obfitym kwitnieniem.

Pierwiosnek o bordowych kandelabrowych kwiatach wyniesionych ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Pierwiosnki japońskie lubią miejsca wilgotne i cieniste - stanowią idealne towarzystwo dla leśnych paproci.

Ten śliczny pierwiosnek o cukierkowo różowych kwiatach z żółtym oczkiem zwiastuje wiosnę w Himalajach. Spotykany jest na tych samych stanowiskach co biały kaczeniec - stale wilgotnych, nawet okresowo zalewanych brzegach strumieni, mokrych łąkach. Podłoże, w którym rośnie nigdy nie powinno przesychać. Kwiaty na wysokiej do 20 cm łodyżce pojawiają się z małej, ciasnej rozetki, często czerwonych o tej porze roku, liści.

Pierwiosnek o żółtych kwiatach zabranych na szczycie niskich łodyg wyrastających z małych rozetek owalnych, głęboko unerwionych liści. Najbardziej lubi miejsca lekko ocienione, osłonięte i stale wilgotne - naturalne miejsca występowania tego pierwiosnka to stare parki.

Wspaniały, nietypowy, późnokwitnący pierwiosnek. Kwiatostany osiągają wysokość nawet 25 cm, wyniesione są na wysokich łodygach (nawet 80 cm) i rozkwitają od dołu - z dnia na dzień, w miarę otwierania się poszczególnych kwiatków, zmienia się dominanta kolorystyczna kwiatostanu od karminu do różowego tworząc ciekawy kontrast.

Pierwiosnek o kandelabrowych kwiatach wyniesionych wysoko ponad przycupniętą przy ziemi rozetę liści. Kwiaty w ciepłym odcieniu żółci i fioletu - jest to mieszaniec P. bulleyana x P. beesiana. Świetnie wyglądają wysadzone w ogrodzie bagiennym wśród paproci podobnego siedliska i roślin o większych liściach (np. Darmera peltata).

Liście tej rośliny przypominają niektóre paprocie (np. paprotki lub podrzenie), dodatkowo o ich wielkim uroku decydują delikatne białe kwiaty pojawiające się w kwietniu na wysokich łodyżkach. Należy do rodziny makowatych, pochodzi z Japonii gdzie porasta lasy iglaste. Dobrze rośnie w glebie próchniczej, najlepiej wysadzić we własny kompost liściowy.

Gatunek endemiczny dla Karpat, znany w Polsce z jednego stanowiska w Tatrach Zachodnich. Rośnie na suchych górskich łąkach, na półkach skalnych porośniętych trawami i na leśnych polanach - lubi miejsca słoneczne lub lekko zacienione, podłoże wapienne, suche. Biało kwitnąca forma bardzo rzadko spotykana.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »