Odmiana o liściach żółtych, z zielonymi przebarwieniami.
Niewielka, klasyczna, niezawodna przy obsadzaniu brzegów i nasadzeniach masowych. Liście jasnozielone z kremowożółtym brzegiem. Ładnie się rozrasta i szybko tworzy zwarte, zgrabne kępy. Kwitnie długo i bardzo obficie fioletowymi kwiatami. Jest niewybredna - pasuje jej w zasadzie każde stanowisko, od słonecznego po cieniste. Znosi okresowy brak wody, choć oczywiście całą swą urodę pokazuje właściwie podlewana.
Sympatyczna, nieduża nowość o wyglądzie dobrego klasyka: liście okrągłe, żółte z niebieskozielonym brzegiem. Ładnie przyrasta.
Odmiana średniej wielkości, liście słonecznie żółte (do sierpnia - potem lekko zielenieją), w ogrodzie dosłownie świeci, szczególnie wśród ciemnej zieleni. Wyhodował ją angielski „ojciec” wielu roślin Eric Smith, postać nietuzinkowa: kochał swoje rośliny tak bardzo, że gdy dla jakichś nie mógł znaleźć nabywcy i wspólnik skazywał je na kompost, Smith sadził je na kompoście...
Piękna odmiana wprowadzona do sprzedaży i opatentowana w 2001r. Bardzo podobna do H. „Touch of Class”: liście o żółtokremowym środku i szerokim niebieskim brzegu są grube i pięknie wykrojone, regularne. Odporna na ślimaki.
Nieduża hosta o wąskich, poskręcanych, zielonkawo żółtych liściach z niebieskozielonymi brzegami. Wybarwienie środka liścia będzie mocniejsze i cieplejsze gdy pozwolimy jej rosnąć na stanowisku bardziej słonecznym. Liść gruby - odporna na ślimaki. Świetny sport H. "Ripple Effect" o bardziej poskręcanych liściach, przypomina też lubianą H. "Wheee!".
Świetna hosta: niebieskie liście o falujących brzegach na czerwonych nóżkach. Całość ma pokrój wazowy, dzięki czemu hosta ładnie pokazuje swoje urocze nóżki. Fajnie gdyby jeszcze kwiaty były białe, ale nie, są fioletowe.
Odmiana o zabawnej nazwie „ręce do góry” pochodzi od słynnej „Praying Hands”. Nieco niższa, liście zielone, grube, poskręcane, ogonki liściowe krótkie. Żółty brzeg liścia.
Piękna hosta o liściu w trzech odcieniach zieleni: środek jest najjaśniejszy (okresowo kremowy, pod koniec wegetacji nawet biały), brzeg ciemnozielony a między nimi szarozielone smugi. Średniej wielkości.
Pochodzi od H. „Gold Standard” - liść początkowo jasnozielony, potem przechodzi w złoty, okolony cienkim białym brzegiem. Kolory liścia bardzo zmienne, na naszym zdjęciu w okresie przejściowym (przełom czerwca i lipca) - tricolor. Rośnie bardzo dobrze, szybko staje się gęstą, zwartą kępą.
Sport H. "Pineapple Upsidedown Cake" o grubszych, sztywnych liściach. Liście lancetowate, pofałdowane, żółte z zielonym brzegiem. Tworzy gęste, dość zawarte kępy. Żółte centrum z dość szeroką, nieregularną, ciemnozieloną obwódką. Kwiaty fioletowe.
Świetny sport H. „Bright Lights”: niebieski, pomarszczony liść z niewielkim nieregularnym złotym środkiem. Liść gruby, mięsisty. Dobrze znosi dość dużą dawkę słońca w ciągu dnia (lecz nie w samo południe!). Odporna na ślimaki.
Średniej wielkości hosta o grubych, zielonych liściach z początkowo kremowym a później białym brzegiem. Ze względu na bardzo dobre tempo wzrostu szykowana na zastępcę "Patriota". Krzyżówka Hosty "Colored Hulk" i H. "Halcyon".
Biały środek liścia (na początku sezonu kremowy, stopniowo bieleje do kredowej bieli) i niebieskawo zielony brzeg - ulubiona kombinacja wielu z nas. Średni wzrost.
Sport H. "June" o jaśniejszym środku (pod koniec sezonu jaśniejącym niemal do białego). Liście twarde, odporne na ślimaki. Kwiaty fioletowe.
Wielka hosta o mięsistych, sercowatych, błyszczących liściach. Ciemnozielony środek otoczony jasnozielonym (z czasem żółtym) brzegiem.
Olbrzymka pochodząca od świetnej H. "Arch Duke" i H. "Jurassic Park". Liście wielkie, jasnozielone, pomarszczone.
Liście zielone, błyszczące, wydłużone, o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe i pędy kwiatowe intensywnie bordowe (buraczkowe). Piękne kwiaty - obfite, wrzosowe (i kwitną w tym samym czasie co wrzosy).
Liście żółte, wydłużone, o pofałdowanych brzegach. Ogonki liściowe i pędy kwiatowe intensywnie czerwone.
Pochodzi od H. "Empress Wu" i jest jej mniejszą (niestety), za to piękniej wybarwioną wersją. Pomimo skromnego wybarwienia zwraca na siebie uwagę - wygląda jakby była pancerna, zrobiona z grubej stali. Oczywiście ślimaki o tym wiedzą i nawet się nie zbliżają...
Liście szarozielone z fioletową poświatą wzdłuż głównego nerwu od ogonka aż po czubek liścia - efekt szczególnie mocno widoczny wiosną, później lekko blednie.
Liście sercowate, zielone, o lekko pofałdowanych brzegach, bardzo grube i mocne. Ogonki liściowe, główny nerw mniej więcej do połowy liścia i pędy kwiatowe intensywnie czerwone. Nie daje się ślimakom; ostatnia hosta ciesząca oko jesienią.
Zielone liście z intensywnie czerwonymi ogonkami; czerwień z ogonków liściowych rozlewa się też na podstawę liścia, jak czerwone wino z nazwy tej odmiany.
Liście mocno żółte, pofałdowane na brzegach, lekko wydłużone i zakończone w szpic. Ogonki liściowe czerwone.
Wspaniały sport H. „On Stage” - liście podobnie unerwione, wydłużone ale z przewagą zielonego obrzeżenia nad złotym środkiem liścia.
Liście bladozielone, później złote; bardzo duża.
Liście lekko faliste, żółte, mocno pomarszczone (zwłaszcza u starszej rośliny). Pachnące, białe kwiaty:-) Potrzebuje trochę słońca dla lepszego koloru liści; lepiej kwitnie w upalne lata.
Hovercraft to poduszkowiec. Piękne niebieskie, okrągłe liście tej hosty niesione są dość poziomo, stąd sympatyczne skojarzenie z poduszkowcem. Kwiaty prawie białe, nisko ponad kępą liści.
Olbrzymia hosta o niebieskich liściach. Swą nazwę zawdzięcza garbowi pośrodku olbrzymiego liścia - "humpback" to garb, a także wieloryb humbak. Kwiaty prawie białe.
Ta odmiana ma już swoje lata, ale jest warta wprowadzenia dla dobrego żółtego koloru i gęstego, regularnego pokroju karpy składającej się z mnóstwa drobnych liści. Kwiaty fioletowe, obfite.
Niewielka odmiana o wrzecionowatych, zielonych liściach z żółtymi paskami wzdłuż całego liścia. Odmiana wyselekcjonowana w Japonii, trafiła do Europy poprzez cenioną amerykańską szkółkę hostową Shady Oaks.
Złota siewka Hosty "Sagae". Duża, o pięknym pokroju. Kwiaty są białe i kwitnie dość wcześnie.
Jest naprawdę piękna: liście masywne, okrągłe, mocno pomarszczone i mocno przypudrowane na niebiesko. Ze względu na niebieski puder lepiej nie podlewać jej z góry. Kwiaty niemal białe.
Liście ciemnozielone, podłużne, ostro zakończone; ogonki liściowe ciemnofioletowe. Pachnące, jasnofioletowe kwiaty nisko nad liśćmi lub nawet wśród nich - wyglądają harmonijnie i ładnie.
Liście grube, niebieskie z pięknym, kremowym, nieregularnie powcinanym brzegiem - nie za szerokim i nie za wąskim.
- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Pistia stratiotes - topian osokowaty
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Salvinia natans - salwinia pływająca
Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »