
Liście niebieskie z szerokim białym brzegiem, pomarszczone. Piękna.

Wyjątkowa funkia o łagodnym pokroju, jedwabistych dużych, miękkich liściach. Dobrze znosi słońce – nawet przez cały dzień, trzeba tylko pamiętać, żeby nie zabrakło jej wilgoci.

Żywotna, odporna odmiana o wydłużonych, zielonych liściach z kremowym brzegiem. Szybko przyrasta tworząc rozległą kępę. Kwiaty fioletowe.

Stalowo niebieskie, sercowate liście o wyraźnym unerwieniu na grubych, pionowych łodygach łodygach układają się poziomo. Bardzo duża, architektoniczna - robi wrażenie.

Liście zielonożółte (żółty kolor pogłębi się i nabierze blasku gdy posadzimy ją w miejscu odwiedzanym przez słońce), bardzo powykręcane i pofałdowane, dość grube.

Wspaniałe, grube, zielonkawo niebieskie liście o mocno pofałdowanych brzegach mają piękny, pełny sercowaty kształt. Czasem kolor liści jest bardziej popielaty, wyglądają wtedy trochę jak wycięte z blachy.

Piękna olbrzymka o niebieskawozielonym liściu z żółtym (a pod koniec lata kremowobiałym) brzegiem. Kępa szeroka, rozłożysta - powinna mieć nawet 70-80 cm odstępu od sąsiednich roślin. Idealny soliter lub wypełnienie drugiego (trzeciego?) planu.

Małe, ciemnozielone, okrągłe liście z ostrym koniuszkiem (jak łza). Miseczkowate. Kwiaty trochę jak u "mysich uszu" - stosunkowo duże, na krótkich, grubych pędach.

Mała hosta o okrągłych, mocno pomarszczonych, miseczkowatych liściach obrzeżonych szerokim, kremowym rantem. Koniuszek liścia w szpic. Liście rosną dość ciasno - kępa jest zwarta, kompaktowa.

Żółte liście na czerwonych nóżkach przechodzą pod koniec lata w zieleń. Ktoś pisze, że najpierw kombinacja jak cytryna i arbuz, później kiwi i truskawka, a w sierpniu pojawiają się jeszcze kwiaty w kolorze ciemnych winogron (jest to w końcu "Owocowy Poncz").

Średniej wielkości hosta o zielonych liściach. Od czerwca na wysokich pędach kwiatowych pojawiają się fioletowe, podwójne kwiaty.

Myszka o szmaragdowych liściach z kremowym rantem. Rośnie lepiej niż "Funny Mouse", od której się wywodzi. Oczywiście malutka.


Sport H. „Blue Mouse Ears”, jak odwrócona wersja H. „Snow Mouse”. Liście małe, grube, zaokrąglone; brzeg biały, środek zielony z lekko niebieskawym nalotem. Kwiaty jakby przypięte od innej rośliny: na grubych, krępych łodygach.

Dość duża odmiana o okrągłych, mocno marszczonych, zielonych liściach z przypudrowanym na szaro spodem.

Olbrzymia (przeszło metr wzrostu!), efektowna. Pochodzi od H. "Empress Wu", wzbogacona o żółty brzeg liścia, któremu dla lepszego koloru dobrze jest zapewnić trochę słońca. Liście jak anielskie skrzydła.

To zdecydowanie mój typ hosty: jednobarwna, niebieskawo zielona, o liściach masywnych jak skóra nosorożca, mocno zmiętych (co za faktura!), okrągłych. Całkiem spora.

Liście szaroniebieskie, miseczkowate, lekko pofałdowane, masywne. Pokrój wzniesiony, roślina wysoka. Kwiaty jasno lila, w chłodne lata niemal białe. Dobra tolerancja na słońce (chyba najlepsza wśród niebieskich odmian). Odporna na ślimaki.

Przypomina mi „Orange Marmalade” - ma ten sam urok. Jasny (na początku ciepło żółty, potem kremowy) środek liścia okala nieregularny zielony margines.

Tetraploid o grubych, żółtych liściach na czerwonych ogonkach.

Złote mysie uszka o okrągłych, lekko pofałdowanych, masywnych liściach. Pod koniec lata nabiera bardziej zielonkawego odcienia.

Liście ciemnozielone z białym brzegiem, podłużne. Bardzo ładnie rośnie w pojemnikach - na tarasach, balkonach. Tworzy zwarte kępy. Okrywowa.

Odmiana średniej wielkości o grubych liściach z zielonkawym środkiem i - w zależności od ilości światła - słonecznie żółtym lub kremowym, bardzo szerokim brzegiem. Bardzo wyrazista, ciepła, słoneczna. Liście pomarszczone.

Siewka H. "Niagara Falls" o złotożółtych liściach. Pokrój jak u rośliny macierzystej: liście opadają kaskadowo jak słynny wodospad. Duże, jasnofioletowe kwiaty.

Duża hosta o błyszczących, złotych liściach. Na początku sezonu zaczyna jako zielonkawożółta, z każdym dniem staje się bardziej złota. Dla koloru - stanowisko umiarkowani słoneczne.

Odmiana o podłużnych, lekko pofałdowanych złotych liściach.

Odmiana o liściach żółtych, z zielonymi przebarwieniami.

Niewielka, klasyczna, niezawodna przy obsadzaniu brzegów i nasadzeniach masowych. Liście jasnozielone z kremowożółtym brzegiem. Ładnie się rozrasta i szybko tworzy zwarte, zgrabne kępy. Kwitnie długo i bardzo obficie fioletowymi kwiatami. Jest niewybredna - pasuje jej w zasadzie każde stanowisko, od słonecznego po cieniste. Znosi okresowy brak wody, choć oczywiście całą swą urodę pokazuje właściwie podlewana.

Sympatyczna, nieduża nowość o wyglądzie dobrego klasyka: liście okrągłe, żółte z niebieskozielonym brzegiem. Ładnie przyrasta.

Bardzo duża, elegancka odmiana o zwieszających się kaskadowo liściach. Liście szmaragdowozielone z kremowymi brzegami, pofałdowane, wydłużone i zakończone w szpic.

Odmiana średniej wielkości, liście słonecznie żółte (do sierpnia - potem lekko zielenieją), w ogrodzie dosłownie świeci, szczególnie wśród ciemnej zieleni. Wyhodował ją angielski „ojciec” wielu roślin Eric Smith, postać nietuzinkowa: kochał swoje rośliny tak bardzo, że gdy dla jakichś nie mógł znaleźć nabywcy i wspólnik skazywał je na kompost, Smith sadził je na kompoście...

Piękna odmiana wprowadzona do sprzedaży i opatentowana w 2001r. Bardzo podobna do H. „Touch of Class”: liście o żółtokremowym środku i szerokim niebieskim brzegu są grube i pięknie wykrojone, regularne. Odporna na ślimaki.

Długie, czerwone ogonki + liść zielony z białym brzegiem (a może nawet zdarzy się streaked!) i macie hostę "Wdzięczną Czerwoną".

Nieduża hosta o wąskich, poskręcanych, zielonkawo żółtych liściach z niebieskozielonymi brzegami. Wybarwienie środka liścia będzie mocniejsze i cieplejsze gdy pozwolimy jej rosnąć na stanowisku bardziej słonecznym. Liść gruby - odporna na ślimaki. Świetny sport H. "Ripple Effect" o bardziej poskręcanych liściach, przypomina też lubianą H. "Wheee!".

Niezwykle udany sport H. „Halcyon”: szeroki, absolutnie biały brzeg okala niebieski środek. Rośnie dość wolno.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »