
Żółty z wyraźnym brązowym nalotem intensyfikującym się ku końcówkom płatków, zielona gardziel. Pędy kwiatowe tej samej wysokości co liście (kwiaty nie są wyniesione wyżej jak u większości liliowców).

Kwiat nieduży, czerwony z ciemniejszym okiem i falbanką. Gardło żółte.

Kwiat różowy z czerwonym okiem i zielonym gardłem. Wykończenie płatków stanowi delikatna falbanka.

Piękna, żywotna odmiana o dużych kwiatach w ciemnym kolorze lila z jasnozieloną gardzielą. Płatki wykończone falbanką, pofalowane, po środku każdego biegnie jasna pręga.

Kwiaty brudnoróżowe z malinowym okiem i żółtą gardzielą. Na płatkach jasne pręgi i falbanka.

Kwiaty duże, morelowe. Płatki z delikatną falbanką na brzegach. Duży.

Kwiaty duże, ciemnoczerwone (wpadające w kolor ciemnego czerwonego wina) z żółtą gardzielą, ciemniejsze oko. Bardzo duży.

Trudny do jednoznacznego określenia kolor różowy złamany lekko oranżem (w stronę łososiowego lub koloru melona). Gardziel limonkowa. Kwitnie obficie - z 400 kwiatami w sezonie na jednej kępie zaliczany do serii "500". Odmiana miniaturowa o drobnych kwiatach - urocza.

Duże żółte kwiaty z delikatną falbanką. Klasyk.

Kwiat kremowy z żółtą falbanką wokół płatków. Powtarza kwitnienie.

Niski liliowiec o kwiatach lawendowych (fioletoworóżowych) z rozbielonym okiem. Kwiaty stosunkowo duże (15 cm średnicy).

Kwiaty bardzo duże (16 cm średnicy), pachnące, dwubarwne - płatki żółte i miedziane.

Kwiat jasnoróżowy z ciemniejszą, wielokolorową strefą oka: "tęczowo" pojawia się w niej żółty od strony zielonkawej gardzieli, zgaszony róż i malinowy. Kwitnie obficie i powtarza kwitnienie. Płatki grube, mięsiste, karbowane w wyraźną falbankę. Pięknie pachnie.

Kwiaty białawe - lekko maślane lub zielonkawe, chłodne w odbiorze; wydają się błyszczeć - jak obsypane brokatem. Gardziel zielona. Pachnący.

Ciemny fioletowy, aksamitny, z wielkim żółtozielonym środkiem i zieloną gardzielą. Na płatkach jasna pręga. Najczęściej płatki wygięte są mocno do tyłu dzięki czemu kwiat ma kształt kulisty. Ma bardzo poetycka nazwę, która oznacza "sygnał wysłany przez Noc".

Kwiaty nieduże, ciemnofioletowe z falbanką i wyrazistą żółtą gardzielą. Intensywnie powtarza kwitnienie - należy do ulubionej przez nas serii „500” (tyle kwiatów daje jedna dorosła kępa w ciągu sezonu).

Liliowiec "Nippon" ma kojarzyć się z japońską flagą: czerwone koło na białym tle. Tutaj tło jest prawie białe - kolor płatków to raczej krem lub delikatny cielisty róż. Tak czy siak liliowiec jest ładny i wyrazisty.

Kwiaty intensywnie fioletowe. Podobny do H. "Bela Lugosi" - nieco niższy i o pachnących kwiatach.

Kwiaty różowe z żółtą gardzielą. Przez środek płatków biegnie biała pręga. Delikatna falbanka.

Kwiaty jednolicie różowe, na niskich łodyżkach, pachnące. Powtarza kwitnienie - należy do grupy liliowców „500″ – trzyletnia kępa w ciągu jednego sezonu wydaje około 500 kwiatów.

Wyjątkowy liliowiec, kwiaty pomarańczowe z ciemnofioletowym okiem.

Piękne, duże, mięsiste kwiaty z wyraźną falbanką. Kolor soczysty, ciepły pomarańczowy - w chłodniejsze letnie dni można się niemal ogrzać patrząc na nie:)

Kwiaty nieduże, fioletoworóżowe z bordowym lub śliwkowym okiem. Brzegi płatków pofałdowane.

Liliowiec o pięknych, dużych, żółtych (trochę w stronę odcienia maślanego) kwiatach z bordowym okiem. Kwiaty są bardzo przyjemne, kształtne. Odmiana wczesna i powtarzająca kwitnienie.

Kwiat masywny, duży, o mięsistych płatkach, w rudawym odcieniu czerwieni. Odmiana wyselekcjonowana przez brata Stefana Franczaka.

Podobnie jak u odmiany „Lotus Position” kwiaty mają wyjątkowy kształt: węższe płatki są wydłużone, i na końcach w charakterystyczny sposób wywinięte do tyłu. Płatki jasnoróżowe z dużym ciemnoróżowym okiem i falbanką, żółta gardziel.

Piękny kwiat w kolorze koralowego różu z zielonym gardłem oraz żółtym okiem. Powtarza kwitnienie.

Kwiaty czarne z zielonym gardłem, pajęcze, liczne (300 pąków w sezonie na trzyletniej kępie).

Złotożółte duże kwiaty, kępa niewysoka. Ładny, mocny, odporny.

Kwiaty łososiowe z delikatną falbanką i jaśniejszą pręga przez środek płatków. Kwitnie obficie.

"Flakonik Galadrieli" we "Władcy Pierścieni" zawierał światło gwiazdy Silmarilu; oświetlał ciemność i napawał odwagą posiadacza. Ten piękny liliowiec o wydłużonych, szpatułkowatych płatkach (UFO Spatulate) również rozświetla ciemność - jest liliowcem nocnym, a jego duże, jasne, gwiaździste kwiaty otwarte są wieczorem. Polecamy tym, którzy w ogrodzie spędzają popołudnia i wieczory. Pachnący. To drugi w naszej kolekcji liliowiec Tolkienowski - obok "Loth Lorien".

Żywo żółte, duże (średnica ok. 15 cm) kwiaty z dużym brązowym okiem. Kwitnie obficie. Odporny, wytrzymały, niezawodny. Wysoki.

Jasnopomarańczowy kwiat z ciemnopomarańczowym okiem oraz złotym gardłem. Przez płatki przebiega jasna pręga.

Duże, dorodne, intensywnie pomarańczowe kwiaty widoczne z daleka. Kwiaty liczne, kwitnienie długie. Odmiana duża, zdrowa, pełna wigoru. Jedna z najlepszych odmian o pomarańczowych kwiatach.

Stosunkowo niska odmiana liliowca. Kwiat 13 cm średnicy, czerwony z brzegiem płatków w kolorze kości słoniowej i szmaragdową gardzielą. Kwitnie od połowy czerwca do połowy lipca, może powtórzyć kwitnienie.

- Equisetum hyemale „Robustum” - skrzyp zimowy
- Nawóz do roślin wodnych Osmocote w tabletkach
- Hakonechloa macra „Aureola” - hakonechloa smukła
- Hippuris vulgaris - przęstka wodna
- Acorus calamus - tatarak zwyczajny
- Iris pseudacorus - kosaciec żółty
- Caltha palustris - kaczeniec błotny
- Mentha aquatica - mięta nadwodna
- Calla palustris - czermień błotna
- Asarum europaeum - kopytnik pospolity
- Lythrum salicaria - krwawnica pospolita
- Salvinia natans - salwinia pływająca

Przytaczamy otrzymane komentarze, by mogły być wskazówką dla tych, którzy planują zakupy w naszym sklepie. Więcej »